Do trackaballu Logitech Marble Mouse se mě dostala tekutina

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Do trackaballu Logitech Marble Mouse se mě dostala tekutina

Příspěvek od Luk »

Nazdar,přijely k nám příbuzní s malým synovcem 1rok a 3měsíce.Moje sestra se švagrem seděly u mého pc vše v pohodě,ale jaksi ,,mrňous,, ač roztomilý mě vzal když nebyl moc pod dohledem Logitecg Marble,neprašil sním,ani nehodil jen bohužel pouze jen více oslintal.
Teď ale nevím zda se dovnitř nic nedostalo,asi by se to tomu Logitechu moc nelíbilo.Zatím funguje,ale mám ji používat nebo co s ní?
Známý který je mechanik elektr.zařízení a vý o elektro vše mě řekl co jsem si myslel že poku´d se to dostalo dovnitř tak ogitech může a nemusí dlouho fungovat a v nejhorším to může způsobit možná i zkrat a poškodit zákl.desku do jejíhož usb portu je to zapojeno.Ač to vypadá jako nesmyslná blbost a banálně je to tak a nevím cos tím,prostě to není čistá ,,voda,, ale kapalina to je.
Co byste dělaly vy?Vyhodily koupily nový,když to nebylo tak levné?Nebo užívaly směle dál?Prostě to hodně oslintal a mám dojem že toho relativně dost mohlo natéct dovnitř.Jedná se o Logitech Marble Mouse USB.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

jen to normalne otri a vysus, suchy slinty elektronice urcite nijak zvlast nevadej :-D
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

No ale to co mohlo natéct dovnitř,s tím neudělám nic.U mobilů se pokuď vím,tak pokuď se mohl otevřít a lézt dovnitř-byl po záruce se vypl,rozebral nechal 24hod.schnout nebo ho osusily fénem.To co nateklo dovnitř s tím nic nenadělám k čemu mě je že jsem osušil to co je na povrchu-to jsem udělal defakto ihned co jsem si všiml ,,malého,, slintavce na mém trackbalu.Já jje sice mám asi ještě 1rok v záruce možná o molonko déle,jenže oni to všude nevyměňujou a mohou to poslat na promrknutí,kde to rozeberou a když uvidí případnou oxidaci nevím,nevím.je pravda že to může poškodit i samotné zařízení do kterého je to zapojen,ten ,,trackball,, ???
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Luk píše:No ale to co mohlo natéct dovnitř,s tím neudělám nic.U mobilů se pokuď vím,tak pokuď se mohl otevřít a lézt dovnitř-byl po záruce se vypl,rozebral nechal 24hod.schnout nebo ho osusily fénem.To co nateklo dovnitř s tím nic nenadělám k čemu mě je že jsem osušil to co je na povrchu-to jsem udělal defakto ihned co jsem si všiml ,,malého,, slintavce na mém trackbalu.Já jje sice mám asi ještě 1rok v záruce možná o molonko déle,jenže oni to všude nevyměňujou a mohou to poslat na promrknutí,kde to rozeberou a když uvidí případnou oxidaci nevím,nevím.je pravda že to může poškodit i samotné zařízení do kterého je to zapojen,ten ,,trackball,, ???
Zařízení, do kterého je trackball zapojen, nemůže být poškozeno... ;)
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

prf.KuBA???Nemůže a jak to tedy víš?Takže jen ten ,,trcakball,,???
Mě tvrdil známý že i může poškodit zařízení do kterého je to zapojeno.On vychodil odbornou školu elektrotechnicku:a je to mechanik elektron.zařízení.

PS:pokuď mě to vysvětlíš a osvětlíš budu ráád :lol:
Nevím zda to mám užívat ten trackaball zapojen v pc.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

je to jištěný, nic se tomu pc nestane neboj.
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Díky za odpověď.Jen furt nevím kde mám tu jistotu,čím je to jištěné a proč se nemůže zařízení do kterého je ten ,,trackball zapojen poškodit.Jaksi mě to uniká.Sice je hezký slyšet že se tomu nic nemůže stát/nestane a nebo že je to jištěné ale to mě moc neřekne jen to že se tomu možná dle tebe a jiných nic nestane protože ...
Ale díky alespoň za nějakou odpověď. :)
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

je to jako když naliješ do klávesnice čaj taky ti neschoří počítač.
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Hmm.Dobrý argument dává to smysl.Ale nemůže to přece jen udělat alespoň zkrat nebo když to nepoškodí pc/notebook odpálit usb porty na z.desce?Co radíš s tím trackaballem užívat/neužívat.Díky ti.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

normálně používej jestli začne blbnout tak s tim něco udělej (reklamace, vyčištění)
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Ok. Snad máš pravdu a ani USBčka nebo zákl.desku to nepoškodí.
Zatím funguje dobře,tedy tak jak má ani neblbne.No ona by se ta oxidace dostavila až za nějaký měsíc tak uvidíme..
Zatím budu používat a buď pak přesedlám na lepší nebo až bude blbnout vyreklamuju nebo koupím dyžtak novou myš/trackball.
Dík za trpělivé rady.Budiž ti to oplaceno. :-D
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

to uz je ten co je snimany senzorem??? normalne to utri a hotovo...

USBcka ti to neodpali... v nejhorsim prestane fungovat, ale myslim ze ne-e...

ruka se ti taky snad poti a nicemu to nevadi...
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

ICE ono podle slov výrobce je to optický trackball.
Je drátový na usb,má velkou kuličku ale není to klasické- výrobce tvrdí že je to ,,optický,,
Ale bohužel to nesvítí jako klasická optická myš.Ale asi tam jde světlo a podle té kuličky to snímá ze zdola je dírka ale ono to vlastně funguje i večer kdy je tma tak tam bude asi umělý zdroj.Dioda??
Oproti neoptickým trackballům to nejde rozeznat jen při pohybu,jezdí to mnohem lépe než klasické ,,kulličkové,, trackbally.
No budu tady všem i tobě věřit že mě to přežije komp, USB, i zákl.deska.
Jinak ještě k tvému pocení ruka se mě v teple sice potí,ale ten pot nesteče dovnitř.Ruce i ve velkém teple se mě nějak moc nepotí a to co napotím,tak rychle uschne na POVRCHU myši/trackballu a nebo když je to tam nepříjemné na dotek utřu-takže to nesteče dovnitř na tištěný spoj nebo jiné věci v tom zařízení.Zatímco tady se to mohlo dostat ta tekutina i dovnitř.Takže s tím bych to moc nesrovnával. :?
Ale vím žes to myslel dobře.Díky za názor.
Už se mě vcelku s každou kladnou reakcí zvedá nálada a sebevědomý z nuly pomalonku nahoru. :)
PS:doufám že nepíšete kladné odpovědi naschvál abyste mě pozvedly náladu,chci totiž slyšet pravdivou realitu. :oops:
Naposledy upravil(a) Luk dne sob 2. dub 2005, 14:34, celkem upraveno 2 x.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

jj, je to ten co jsem si myslel... je to jak opticka myska s kulickou :)))

pohyb te kulicky snima zespoda senzor... stejne jako u mysky snima senzor povrch, tak tady snima kulicku... tehdy sem na to celkem cumel :lol: :lol:

imho to bude v poho... ;)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“