Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karel88l »

Me "lehke" mysi vyhovuji,ale nemusi bejt jak cednik,aby do nich napadal bordel,v tom je ta pointa.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Atapi »

To je spíš jen hnidopišství, je spousta lehkých myší s normální kontrukcí, každý si může vybrat co chce...
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Máte někdo zkušenost s novou MX518? Přemýšlím, že bych si ji koupil, v CZC je teď za 999,- ...
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Psal jsem o ní tři stránky zpátky. Jenom bych dodal, že jsem si ještě pořád nezvykl na tuhost tlačítek :) Občas mám problém s chybovostí dvojkliku - tlačítka jsou prostě nějaká divná. Měl ji v ruce i bratr a aniž bych mu něco říkal, tak s ní taky trochu zápasil a nedokázal občas pořádně dvojkliknout - nevím, možná kombinace tuhosti a "delšího" kroku. No teď už mám zásobu náhradních spínačů, tak ji asi kuchnu a podívám se, co tam číňani dali za spínače. Jak jsem ale psal v původním příspěvku, dost možná je ve zdejších obchodech jiná verze.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Už to čtu... mno. Ještě si to rozmyslím. Nejraději bych někde vyštrachal starou MX510/518 v top stavu :D

https://www.ebay.com/itm/NEW-Logitech-M ... D#viTabs_0 co může být tohle zač? Čínská kopie té původní?
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Pochybuju, že by se někdo obtěžoval dělat kopii myší. Já tuhle odkazovanou koupil na eBay asi před rokem (nevím, jestli od stejného prodejce) a je dobrá, podporuje PS/2 komunikaci, tak jako původní MX518. Číňani asi mají nástroje nebo přebytky dílů, tak z toho dělají komplet nové myši, akorát bez origo balení. Teda nekuchal jsem jí, jestli je nový i vnitřek, ale tlačítka a kolečko funguje bezchybně.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Chief4 »

nechápu co na tom kdo vidí, mít tuhle vykopávku za 7 kil, za podobnou cenu se dá pořídít kvalitní myš co má náskok asi 15 generací nebo kolik
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Skogamandry »

Chief4: Ahoj, poprosim nejake tipy, mam zhodou okolnosti MX518 asi 10 rokov, tak keby mi nahodou odisla :)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Thellwin »

Sehnat lehce jetou G400s někde ... přešel jsem na ní z MX 510 a jsem spokojenej. Co tak čtu, tak pokud někdo kdysi začal používat tuhle sérii (MX500, 510, 518, G400s ...) tak se mu pak blbě přechází na jinej tvar :D
Goldnoob team proud member!
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Chief4 »

Skogamandry píše:Chief4: Ahoj, poprosim nejake tipy, mam zhodou okolnosti MX518 asi 10 rokov, tak keby mi nahodou odisla :)
no já nevim, podle gripu a preferované velikosti si vyber:

https://www.rocketjumpninja.com/top-mice

to že má někdo 10 let mx518, a je na to zvyklej, nemusí znamenat že je to pro něj správná velikost

já mám logitech g305
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karel88l »

Ja jsem ted zkousel nekolik mysi od Roccatu,za zminku stoji jejich mys Kain,ktera ma nejlepsi tlacitka z mysi co jsem zkousel,je tam takovy mechanismus s pruzinkou co pritlacuje tlacitko na mikrospinac,kliky jsou precizni bez jakekoli vule.
Dobra je pak jeste Kone AIMO ma ergonomicky tvar a ten "vyrez" pro palec jako treba ta MX518,taky jsem si zvykl na tlacitko pod palcem,bohuzel je dost tezka.Jo a taky krasne sviti :D
A pak jeste mam Kone Pure Ultra,ta je z nich nejmensi,tvarove taky vychazi z MX518 jako Kone AIMO,na tyhle mysi me ale zaujala jen nizka vaha,jinak nicim nevynika.
Vsechny tyhle mysi od Roccatu maji UV coating takze to neni cisty ABS plast,kterej se casem vylesti a pak "lepi" to se mi libi.
Souhlasim ze tvar mysi se musi zkouset a taky nejsem priznivcem techle starych vykopavek jako puvodni MX518 (sam mam doma jeste G400S),daji se sehnat mysi co jsou ve vsech ohledech lepsi.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Nakonec jsem si koupil tu novou G MX518. Jde mi stejně jen o ten tvar, senzor je mi fuk (mám to do práce), ale ten cenový rozdíl oproti té staré je malý a mám bezproblémovou záruku.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Tak potom dej vědět, jak se ti ta nová verze jeví. Taky by mě zajímalo, jaká revize se tady prodává (je to zespodu na myši - P/N:xxx).
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

810-006398.

Jinak první dojmy - zpracování oproti A4Tech XL-750BK působí kupodivu lacině, ten kablík imho dva roky určitě nevydrží. Ale ten tvar je hodně pohodlný, na to jsem po těch x letech úplně zapomněl :)
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Tak to číslo je shodné s verzí z eBay. Ještě jeden dotaz: Obchody uvádí životnost spínačů 50 milionů kliknutí, já měl ale na krabici uvedeno 20 - platí to i pro tuzemskou verzi?

Ad kabel - já kupodivu neměl nikdy problém s kabelem u této série myší, ač vypadal u všech modelů podobně chatrně. Co ale naprosto nechápu je trend matně pogumovaných kabelů, v důsledku čehož má potom kabel tendence drhnout o jakýkoliv povrch. Já to třeba musel "řešit" oblepením kabelu v místě styku s podložkou izolepou.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od fmx rider »

Tady máš rozebranou MX518, má snímače na 20M. https://www.techpowerup.com/review/logi ... 518/4.html
Obchody to uvádí blbě.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Je to tak, v CZC uvádějí 50M kliknutí a na krabičce je 20M. Zajímavé ještě je, že mám na krabičce nalepený kód nápadně podobný P/N, ale jiný (910-005544).

Hmm, i S/N je jiné... to je asi problém, ne? Na faktuře mám číslo shodné s krabičkou.

Jsem zkusil obě čísla zaregistrovat a jsou to dva různé kusy :-D To je dobrý no. Už jsem napsal do CZC, že si přeju výměnu. Kdyby elcrys nebyl zvědavý, tak bych na to nikdy nepřišel.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Ty starší recenze jsem už pročítal a vím, že tam byly 20M spínače (recenze vždy 810 revize). Šlo mi ale o to, jestli je v prodeji novější revize (910), a jestli tam nejsou náhodou už 50M. Ono těch 50M může být nějaký blábol, ani Logitech to aktuálně neuvádí, přestože dříve to vždycky bylo na jeho stránkách - např. G400 měla 10M, G400s 20M spínače.

CZC teda válí, že by cpali do nových krabic nějaké ležáky z eBay? :) Případně je to nějaká šedivka.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

CZC se vyjádřilo, že u Logitechu je toto standardní věc a že reklamace by proběhla standardně. Mno, asi jim to vrátím ve 14 dnech, pokoušet to nebudu.

//ale co procházím internet, tak to zřejmě standardní věc opravdu je :D
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karf »

werygood píše:Máte někdo zkušenost s novou MX518? Přemýšlím, že bych si ji koupil, v CZC je teď za 999,- ...
Identická. Mam MX518 už docela dlouho. Měl jsem tu první s malýma kluzátkama, pak tu s velkoplošnýma plochama. Teď mam tu úplně poslední. Přišla mi první dny trochu citlivější/přesnější, ale po pár týdnech je to pořád ta stará dobrá MX518.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“