Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od flanker »

Musím vychválit starej deathadder. Díval jsem se, že ji mám už neuvěřitlených 8 let a stále funguje na výbornou (trochu sjeté pady a pot rozežral sem tam nástřik myši).
Hry zaměření Open Arena, Quake 3, Quake Live, Quake Champions, UT
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od racecar »

Stara DA ≠ nova. Inak zvykla robit dvojkilky casom a haprovat kolecko.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

racecar píše:Stara DA ≠ nova. Inak zvykla robit dvojkilky casom a haprovat kolecko.
A votom to je..., starší, prověřené věci jsou dost často nahrazovány novými, nekvalitními verzemi....
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Atapi »

To je fakt no, ale já nemám co hodnotit, 90% myší "se mi rozbilo" když jsem je jebnul o stůl :lol: a4tech jsem házel do koše když stojí 4 stovky, ale u SS si radši teda přepájím tlačítka za nový vzhledem k ceně :D teď mám zowie EC2 A už dva roky a zatím musím říct úplně bez problémů (narozdíl od rivala kde jsem musel měnit ty tlačítka a měl jsem tu první verzi, kde se totálně ošoupala guma na boku, teda snad už to opravili...).
Obrázek
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj

Po nějaké době mi zase odchází moje myš Gigabyte M6900. Je to jedna z mála myší, co mi sedla, hlavně tvarově. Líbí se mi na ní to, že je ve spodu taková rozcáplá :-) a díky tomu se mi krásně drží.

Tak hledám nahradu. Původně jsem myslel, že bych koupil tu samou, jenže neduhy, co mám jsou u téhle myši skoro normální (doubleklik místo jednoho, odchází tlačítka..).

Jenže sehnat něco tvarově podobného je celkem problém.

Teď koukám po Logitech G402, ale prostředí PC mám lazeno do červené barvy, takže modré logo G mě moc nebere. Pak je tu G502, ale ta je už celkem drahá.
Můj původní limit byl cca 1400Kč.
Teď mám možnost koupit G403 za 1200Kč, ale bojím se, že bude na moje ruce uzounká..

Co byste doporučili?
Díky
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Shaquille »

V Plzni mas v Alze 2ks ihned k dispozici, tak si ji tam zajdi vyzkouset...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Xnovic píše:Co byste doporučili?
Díky
Tak v Plzni chodím do Lan-Shopu a pokud mohu doporučit:
GIGABYTE AORUS M3, 6400 DPI, černá - 733 Kč
https://www.lan-shop.cz/gigabyte-gm-aor ... -m3-229862
nemám sice osobně vyzkoušenou, ale dle recenzí by měla být dobrá.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Xnovic »

Tak na M3 jsem taky koukal, Lanshop má i dobrou cenu M5 Aorus
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Xnovic píše:Tak na M3 jsem taky koukal, Lanshop má i dobrou cenu M5 Aorus
jj to bude lepší volba :)
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od alienGT »

Xnovic: g502 hero v datartu za 1660,- Pokud nejsou pro tebe ty 3 stovky navic existencni, klidne ji zkus. Ja presel po letech z G9 na G502 (+ G440) a spokojenej.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Xnovic »

Díky za typ.. Já nakonec objednal tu M5 Aorus za 1274Kč..
Já si nastavil limit 1400Kč z toho důvodu, že jsem chtěl prubnout něco lepšího, ale né zas drahého. Přeci jen tomu hraní už moc nedám..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Xnovic píše:Díky za typ.. Já nakonec objednal tu M5 Aorus za 1274Kč...
dej pak vědět jak si spokojený :) zajímalo by mně jestli má mimo boků normální plast, nebo je taky pogumovaná....
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Tak jsem dnes objednal v Lanu Aorus M3 a dám vědět.....
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Xander »

Staré dobré mx510, 518, G400S, G5... Dávno se nedělají a jediná ergonomie, která mi smí do ruky. Mám jich x, vždy když něco přestane fungovat(kabel či mikrospínače), tak to přendám z jiných a frčím dále. Nevím, jestli je tu někdo vyznavač této legendární ergonomie :) Tohle Logitechu nikdy neodpustím, zdrhli od praktického designu.
Ale na ebay jdou sehnat a na amazonu také.
Gigabyte Aorus Z390 PRO WiFi, i9 i9900k, Silentium Fera3, Crucial 16Gb 3200Mhz kit, NVMe EVO970 500Gb, Radeon X470 8Gb(Vega soon), Corsair RM650x, BenQ EX2780Q 27" qHD, shitty case(R6 Define soon), shitty kbd, awesome g400s.. MacOS Catalina /hackintosh
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Thellwin »

Před 15 lety jsem si koupil MX510, kterou jsem cca 2 roky zpět vyměnil za G400s, protože MXku začaly blbnout spínače. Jinak tvarovaná myš mi do ruky dobrovolně nesmí :D
Goldnoob team proud member!
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

No ja doufam, ze ta nova MX518 vyjde i u nas, ne jen v Cine.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Xnovic »

Tak Auorus M5 je doma.. Myš se mi opravdu hodně líbí, jen by mohla být o něco málo uzší.
Jinak je z boku pogumovaná, ale ta guma je dobře vsazena do okolního plastu, tak nehrozí, že by se časem začala loupat..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

werygood píše:No ja doufam, ze ta nova MX518 vyjde i u nas, ne jen v Cine.
zatim pouze na ali:
https://www.aliexpress.com/item/2018-Ne ... 63657.html
taky si ji ještě pamatuju, tvar výborný, nicméně když si tak vzpomínám, tak mi trochu vadilo to úzký kolečko, ale jinak suprmyš.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Dobré vědět, radši bych to koupil z českého E-shopu kvůli záruce... ale pokud to tu fakt nebude a recenze budou dobré, tak to stejně asi vezmu.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Pepa1 píše:Tak jsem dnes objednal v Lanu Aorus M3 a dám vědět.....
Takže přidám pár zkušeností s myší Gigabyte Aorus M3, kterou ač zpočátku natěšen (příznivá cena, není navrchu pogumovaná), jsem po vyzkoušení vrátil. Myš jako taková, je udělaná poctivě, nicméně mi moc nesedl tvar, ale to je individuální věc. Kapitolou sama o sobě je však ovládací software, který je nutno stáhnout ze stránek výrobce, bohužel je zde pro Win10x64 několik verzí programu a je matoucí, kterou verzi vybrat (proč zde nedaj pouze aktuální verzi ???). Vyzkoušel jsem obě nabízené verze a ani jedna nechodila správně. Ovládací software je proveden zcela amatérsky, proč mi to proboha nabízí ovládání VGA když mám myš??? Po najetí na ovládání myši nelze měnit pooling rate, resp. měnit lze, ale myš si stále tvrdošíjně hájí 1000Hz, při kalibraci mi dále zamrzl celý ovládací software..... a navíc je to dělané v nějakém velmi malém rozlišení, takže na hodnoty nastavovaného DPI abych si vzal lupu..... No nic, to se fakt nepovedlo, šlo to z kompu :=(
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“