Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karel88l »

Tak asi vezmu tu nebo jsem jeste nasel intelli mouse pro s lepsim senzorem nez ma intelli mouse classic ta je prej spatna.
davos8000
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2018

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od davos8000 »

A4Tech Bloody TL80A Terminator a podložka Vidamic Technogel
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

davos8000 píše:A4Tech Bloody TL80A Terminator a podložka Vidamic Technogel
to mohu potvrdit, že TL80A Terminator je jedna z těch lepších A4tech, docela jsem s ní byl spokojený až na ty ostrý konce po stranách, který mi řezali do dlaně a tak jsem ji musel dát pryč....
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od spajdr »

Ofiko prodeje Logitech G MX518 Gaming Mouse se asi u nas jenom tak hned nedockame, ze?
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

spajdr píše:Ofiko prodeje Logitech G MX518 Gaming Mouse se asi u nas jenom tak hned nedockame, ze?
všude jen "legenda se vrací" ale v obchodech nic :sad:
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Normálně mi to jde objednat přímo z toho linku, co jsme postoval. Poštovné je tam zdarma.
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karel88l »

Logitech G400S https://www.superlevnapc.cz/logitech-g4 ... gISJPD_BwE za 250Kč :) Jako vyrobce tam maji uvedeno Lenovo :lol:

Jednu jsem objednal,je to teda repas,ale je pekna bez skrabancu (jen teflony poskrabany) tlacitka fungujou vsechny (zatim 8-) ).Senzor se mi zda OK,nepoznam rozdil proti treba g403.
Mozna ze ani nebudu potrebovat tu MX518 Legendary :lol:
Jen je poznat,ze je prece jen trochu tezsi,mam tu vedle DM1 FPS ta je znatelne lehci,ale ta g400 mi sedi lip v ruce.
nasua
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: t.č. Kepler-62-f

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od nasua »

Pepa1 píše:
davos8000 píše:A4Tech Bloody TL80A Terminator a podložka Vidamic Technogel
to mohu potvrdit, že TL80A Terminator je jedna z těch lepších A4tech, docela jsem s ní byl spokojený až na ty ostrý konce po stranách, který mi řezali do dlaně a tak jsem ji musel dát pryč....
A doteď vesele slouží :)
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karel88l »

Tak nakonec tu g400s jsem hodil do kouta a jedu na DM1 FPS...
Na tvar jsem si zvyknul a prijde mi akorat (je to myslim presna kopie steel series sensei,ktera zase vychazi z jednoho typu od Microsoftu).Kvalita zpracovani je trochu horsi,na spodni strane mysi ostra hrana + plasty uplne presne nelicuji.Ma jen 85g,coz je pro me vyhoda,vrsek je z hladkeho leskleho plastu (pro me +),na bocich je plast s nejakym coatingem,ze to neklouze,hlavne ze vyrobce nepouzil gumu (taky +) tu nesnasim na podobnych vyrobcich,spini se a dlouho nevydrzi.
Kolecko OK,hlavni tlacitka spinace Huano - nezvykle tuzsi stisk,nejdriv mi to vadilo,ale ted se zase nechci vratit ke standardnim Omronum.Na bocni tlacitka jsem si jeste nezvykl.Sensor by mel byt TOP,ale me stacila treba i G400S nebo Rival 100.Kabel s textilnim opletem je lehky a pevny,ale obavam se ze moc nevydrzi.

Jeste jsem ze zvedavosti objednal DM2 comfy (tvar jako mionix naos,vychazi ze Steel Series Ikari),bohuzel zklamani mys mi nesedne do ruky,moc nizka,jakoby vyklouzava,mys je cela pogumovana coz je pro me spatne,tlacitka myslim standardni sila stisku,ale ted mi prijde ze je to malo a kdyz mam na mysi polozenou ruku obcas je zmacknu samovolne.

Jeste cekam na Microsoft Intelli Mouse Pro (tvar mysi mam vyzkouseny) s lepsim senzorem.
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od sam_217 »

DM1 fps - jak na to koukám - vždyť to je v podstatě steelseries Xai/Sensei bez tlačítek pro leváky (který mi tam tkahle dost chyběj, jinak bych si řekl už že supr, mám myš kterou můžu nahradit svou současnou sensei...).
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Jeltík »

Místo G502, která umřela na stáří, nefunkční spínač pod kolečkem a dvojkliky jsem před týdnem koupil G603 + lithiové baterie, používám jen 1, což by mělo stačit na 1/2 až 3/4 roku nonstop. Myška je pocitově lehčí, tišší a i když je to bezdrát, nepozoruju sebemenší odezvu. Za ty peníze je to super kousek. :-)
I když mi lehce chybí vyklápěcí kolečko a odemykání scrollu, ale to časem přejde a aspoň jsem si nastavil makra na klávesnici.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Tak to vypadá, že nová MX518 je konečně skladem. Kdo ji otestuje jako první? :)
https://www.mironet.cz/logitech-mx518-c ... +dp389194/

Teď, když jsem začal používat Linux, by mě zajímalo, jestli si myš bude držet nastavení dpi, případně tlačítek, která bych si naprogramoval pod Windows. Vlastní paměť by měla mít - oproti mé G400s.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od werygood »

Mohla být o dvě stovky levnější.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Tak jsem koupil novou MX518 na eBay za cca 700 Kč. Abych to shrnul:

Plusy
+ Naprosto identický tvar jako stará verze, s novým senzorem.
+ Lépe skrolující kolečko (jde lehčeji otáčet, nedochází k přeskakování/špatné detekci směru pohybu).
+ Vestavěná paměť.

Mínusy
- Tuhé tlačítko 1 a 2 (hodně velká spínací síla).
- Lesklý povrch (matný povrch u G400/G400s byl dle mého názoru komfortnější).
- Měkčí boční tlačítka (zde je naopak dojem z kliku "blátivější" než u G400s).

Zatím mi dost vadí hlavně tuhost hlavních tlačítek. Dost často se mi teď stává, že neodhadnu sílu a dvojkliknu špatně, což jsem snad u jiné myši nezažil. Dám tomu týden a potom objednám nějaké jiné spínače a eventuálně je vyměním. K tlačítkům se taky váže rozpor v jejich typu - výrobce uvádí na webu životnost 50 milionů kliků, přičemž na krabici se uvádí 20 milionů a dle rozborek na internetu je tam skutečně D2FC-F-7N 20m. Je dost možné, že Logitech věděl o problémech s tlačítky, takže v nové revizi už může být jiný typ, který má opravdu životnost 50 milionů kliků. Každopádně já mám revizi 810-xxxxxx (tak jako ve všech recenzích, co jsem našel) a Logitech nyní nabízí na svých stránkách 910-xxxxxx.

Nový senzor HERO 16K je prý super, já jsem žádný rozdíl oproti tomu v G400s nezaznamenal :). Jediný rozdíl je (to jsem skutečně měřil), že citlivosti 2000 dpi u G400s odpovídá zhruba 2200 dpi u nové. Nový senzor by taky neměl mít žádný nativní krok, takže údajně nedochází k žádnému přepočítávání u jakékoliv citlivosti. G400s měla myslím pouze nativních 800 dpi.

Celkově bych řekl, že kdybych zůstal u G400s, tak mi nic neuteklo. Ale zase myší není nikdy dost a 700 Kč není taková pálka.
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od karel88l »

Mam ted Nixeus Revel,je hodne podobna DM1 FPS (tvarove v podstate shodna) Kvalita provedeni je lepsi u te Nixeusky,vypada to ze Polaci vice setrili,pritom cenove vychazi nastejno (Designed in USA vs Designed in Poland,vyroba China).Po vymene mikrospinacu za tuzsi Kailh Red,jsem konecne spokojenej :)

Novou MX518 vynecham,G400S staci,stejne mi moc nesedi.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Atapi »

Já přešel na EC2-B z Ačka a je to určitě krok vpřed i když spousta lidí říká opak, menší nožičky mi příjdou lepší, kolečko působí trochu levně, ale jen zvukem, všechno na myši funguje spolehlivě a přesně, boční tlačítka jsou lepší znatelně na první dotyk, senzor taky o něco (i když ani 3310 z A nešel jen tak urvat, ale musel člověk myší házet...).
Obrázek
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Marvo G981: https://www.czc.cz/marvo-g981-cerna/251362/produkt
velmi dobrý poměr cena-výkon
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od ŠakaL »

Shanim nahradu za g203 prodigy - chcipa kolecko a ma shitsky tlacitka.Vydrzela asi 3 mesice, krám.
velikost 115-125 mm,tichy tlacitka,kabel, cena 1.5-2k max.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
rici833
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2015
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od rici833 »

Pořídil jsem G502 lightspeed a naprostá spokojenost.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od fmx rider »

Přešel jsem z Razer DeathAdder Chroma (klikala 2x) na CoolerMaster MM530 a jsem spokojený. Normálně je za litr, ale Exasoft má akci za 555kč, tak kdyby někdo chtěl top poměr cena/výkon, mají ještě 2 kusy.
https://www.exasoft.cz/coolermaster-mas ... 96025.html
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“