Výběr ovladače

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Výběr ovladače

Příspěvek od mouldy »

Zdarec,
otázka na někoho erudovaného v problematice.

Svůj herní stroj jsem připojil i na 55" Oledu LG C1, slušný zobrazovadlo s Freesync, Gsync -> https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c1 ... st-results

Hledám ovladače. Vzhledem k tomu, že PC je v místnosti za zdí, budu potřebovat bezdrátové připojení (snad bude fungovat). Jaké ovladače vybrat?
- Nejlepší a nejdražší varianta budou asi dva Xbox series X/S ovladače a k nim Wifi/Bluetooth karta
- Levnější varianta dva ovladače Logitech F710, které mají i svůj dongle. Případně nějaké MSI GC30 V2.

Nebo co se vám osvědčilo?

Jak fungují 2 ovladače? Jde je používat na jeden dongle/wifi kartu?

Nemám s hraním na ovladači zkušenosti, vím, že Steam má nějaký svůj big picture, něco podobného snad bude i pro xbox pass.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od Alfajk »

kazdy ovladac ma svuj dongle, fungovat budou oba, vybirej podle osobnich preferenci, ja bych bral xbox elite controller, ale postaci i klasika, kazdopadne pres zed se muzou objevit vypadky signalu
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od mouldy »

Nakonec jsem objednal dva Xbox One S/X ovladače a Wifi kartu s Intel AX210, tak to snad pojede.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od stylar »

Doporučuji taky aktualizovat firmware na gamepadech, u PC jsem ani nevěděl, že to jde, ale měl jsem problém, že mi vypadávalo spojení přes BT při hraní a nový firmware pomohl. Aplikace: https://apps.microsoft.com/store/detail ... s-cz&gl=CZ
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od HEAD »

Vcera jsem si objednal PS5 Dualsense a Xbox ovladac a tady jsou moje dojmy:
Dualsense vyhody:
Ma integrovanou baterku a da se nabijet bud z PC USB kabelem a nebo treba telefoni nabijeckou.
Hapticka odezva je fakt vymakana a dost to zlepsuje zazitek z hrani
Nevyhody:
Cena 1700kc o 700kc vic nez xbox ovladac.
Neni moc ergonomickej.Leva packa je ve stejny rovine jako prava.Dpad je tam kde by mela byt leva packa.Tlacitka pro mapu/menu ve hrach jsou moc blizo Dpadu a na druhe strane u tech tlacitek.U Xboxu jsou vic ve stredu.Misto toho je ve stredu ani nevim co to je, ale funguje to jako mys u laptopu.Kazdopadne ve hrach je to nanic a jen to tam prekazi.Misto tlacitek pro mapu/inventar porad klikam na tu mys.
Pro Haptickou odezvu je ve vetsine her nutnost byt pripojenej k PC pomoci USB kabelu.S BT to ve vetsine hrach nefunguje.Pro bezproblemovej provoz ve win je nutnost instalovat dalsi software jako DS4windows.

Xbox vyhody:
Nizka cena 1000kc
Vynikajci ergonomie.Vsechno je tam kde ma byt.
Podpora ve win-neni nutnost instalovat dalsi software.Vsechno funguje nativne ve win.
Neni nutnej USB kabel.Vsechno funguje i s BT.
Nevyhody:
Nema integrovanou baterku.
Clovek musi koupit bud recharge and play kit za 6stovek(a je to sunt co moc nevydrzi) nebo utrati majlant za baterky(pokud chce hrat bez USB dratu pomoci BT)
Naposledy upravil(a) HEAD dne čtv 4. dub 2024, 10:22, celkem upraveno 1 x.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od python.p »

Majlant? Víš, že existuje něco jako nabíjecí baterie? :)

Koupím GP Eco E441 + RyCyko2100 za nějakých 500 (teď je na alze sleva na 374) + podle chutí budget Ikea Ladda 2450mAh a nebo lidl Tronic 2500mAh 4ks za krutých 130 korun. Případně top strop Panasonic Eneloop 4ks za nějakých 400. A mám "konečné řešení" :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od Sasakr »

Přesně, vyměnitelné AA vnímám jako totální výhodu. V zásuvce je stoletá GP nabíječka, udržuje 4 nabité články z Lidlu za pár šušňů a když to v gamepadu chcípne, za půl minuty hraju dál.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od python.p »

Já postupně měním ve všem baterky za ty nabíjecí, sice některý AAA mají malou kapacitu, ale ovladač k TV nebo všelijaké dětské hračky, dojde baterka a měním za nabíjecí. V šuplíku mám furt 4x AAA a 4x AA nabité pro případ nouze. Páč kupovat pakli alkalických baterek mě už fakt nebaví...

I meteo stanici jsem předělal na nabíjecí li-ion.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od Mr.Nigga »

HEAD píše: čtv 4. dub 2024, 05:58 Misto toho je ve stredu ani nevim co to je, ale funguje to jako mys u laptopu.Kazdopadne ve hrach je to nanic a jen to tam prekazi.
Nedá se to použít na přesné míření, kdy je joystick naprd? Nebo to hry prostě nepodporují a nefunguje to vůbec? Touchpad na Steamdecku je na tohle super
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od HEAD »

Nevim jak.Ja ted hraju horizon forbiden west a pro strelbu je nutne drzet L1 a natahnout R1.Nevim jak do toho jeste pridat tu mys.Mozna se 3 rukama :lol:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od Mr.Nigga »

Palcem nekvedlat páčkou, ale jezdit po té plošce? V ruce jsem to neměl a podle obrázků je ten touchpad dost vysoko, tak věřím, že ergonomicky to asi není optimální. Mám X-Box ovladač a je super, ale přesné míření prostě nedávám, tak třeba v GTA jezdím a chodím s ovladačem a přestřelky atd. řeším klávesnicí a myší. Mít na něm použitelný touchpad by se mi líbilo

vsuvka mimo: přesně takhle hraju Quake 4 na mobilu. Razer Kishi na všechno a v přestřelkách kašlu na joystick a jezdím palcem po displeji, který se chová jako touchpad. Perfektně hratetelný a hlavně přesný
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Výběr ovladače

Příspěvek od Sasakr »

Mr.Nigga píše: pát 5. dub 2024, 10:16Mám X-Box ovladač a je super, ale přesné míření prostě nedávám, tak třeba v GTA jezdím a chodím s ovladačem a přestřelky atd. řeším klávesnicí a myší.
Všechno je to o správném nastavení sticků, což bohužel ne každá hra má. Třeba Mafia 3 měla excelentní nastavení, to se dávaly headshoty samy. A paradoxně i default emulace myši přes Steam Input je perfektně nastavená, takže všechny ty staré hry, co ani nepodporují ovladač, se s ním pak naopak hrají velmi dobře. Dohrál jsem tak třeba Far Cry 1, Fear 1 a 2 atd. Jedu všechno už jen na ovladači.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“