Jakou si mám koupit myš?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
James
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2003
Bydliště: Ostravsko

Jakou si mám koupit myš?

Příspěvek od James »

Rozhoduji se mezi MSI Wireless Intellimouse Explorer, MSI im Explorer a MSI im Optical. Osobně bych dal přednost té první, nemá kablík a má skvělou ergonomii ale slyšel jsem že prý není moc přesná. Rád hraju 3D akce ale trochu přesnosti bych pro myš bez kablíku obětoval. Kterou doporučujete a hlavně zkoušl někdo tu Wireless? Díky moc.
Mican
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Klínec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mican »

Všechny bezdrátový maj trochu zpoždění (20ms, nebo tak), takže jestli hraješ opravdu na dobrý úrovni (tj. headshot railgunem z otočky při skoku ti nedělá problém), tak na bezdrátový zapomeň.
K tomu si přidej klasickej problém bezdrátovejch a optickejch myší se značnou spotřebou energie, se kterou se výrobci vyrovnávaj automatickym sníženim frekvence skenování a snížením svitu LEDek, což taky k přesnosti míření nepřidá.

Takže moje rada: Kup si kvalitní drátovou optickou myš, která ti přesně padne do ruky (nedej na recenze, to musíš osobně vyzkoušet - recenzenti maj buďto dlaně 8letýho dítěte, nebo je maj neustálou masturbací úplně znecitlivělý) a vyhovuje ti svejma vlastnostma (rychlost snímání, citlivost, přesnost při velkejch rychlostech). A k ní dobrou podložku, nenech si namluvit že fungujou na jakymkoliv povrchu (možná bys trefil na ikonku na ploše, ale tady jde o tvůj život!)

Hodně štěstí...
xp master
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2003
Bydliště: Perpignan, FR

Příspěvek od xp master »

Mican píše:recenzenti maj buďto dlaně 8letýho dítěte, nebo je maj neustálou masturbací úplně znecitlivělý
Prosím vyjádření redaktorů PCt :-D
Mican píše: nenech si namluvit že fungujou na jakymkoliv povrchu (možná bys trefil na ikonku na ploše, ale tady jde o tvůj život!)
Optický myši většinou nefungujou na lesklém povrchu, Geniuska mi blbla i na červené látkové podložce.

U bezdrátových optických myší je hlavně nepříjemné uspávání.
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

xp master píše:
Mican píše:recenzenti maj buďto dlaně 8letýho dítěte, nebo je maj neustálou masturbací úplně znecitlivělý
Prosím vyjádření redaktorů PCt :-D
Mican píše: nenech si namluvit že fungujou na jakymkoliv povrchu (možná bys trefil na ikonku na ploše, ale tady jde o tvůj život!)
Optický myši většinou nefungujou na lesklém povrchu, Geniuska mi blbla i na červené látkové podložce.

U bezdrátových optických myší je hlavně nepříjemné uspávání.
Zkoušel jsem MS IE3.0 na lesklém povrchu a QIII arena Q3DM17 na 3 úroveň - fraška. Myš jezdila jako by nic a nezaznamenal jsem žádný problém.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
gorge
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. črc 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gorge »

taky jsem před nějakou dobou zkoumal, která myš by byla pro mne ta správná. recenzí málo, jejích informační hodnota nulová... ale podle ohlasů uživatelů jsem si stanovil řebříček... mimochodem, bezdrátové jsem vyloučil, jsou na pohled efektní a mediální masáž je značná. a důvod? nejsou tak technicky na výši jako drátové: mají větší zpoždění, značnou spotřebu baterek, jsou těžké (obsahují baterky 2-4 ks), zpoždění také značné, kvůli spotřebě se po chvíli nečinnosti vypína energie a musíš na naběhnutí čekat. je to síce jenom chvilička, ale čekáš..

mojím favoritem se stala stala myš od MS intellimouse explorer 3.0 a myš od Logitechu Mouseman dual optical... podle mně jsou to špičkové výrobky, jejích šance jsou vyrovnané. každá z nich je lepší a má výhody v jiném směru, například tá od MS je větší.. já osobně, protože mám nadprůměrně velkou ruku jsem si vybral od MS a jsem spokojený..
ano, ještě mezitím vyšli nové myši od logitechu, které mají označení mx. neznám je už jak si na tom stojí, ale slyšel jsem o těch bočních tlačítkách, že nejsou nic moc. myslím ergonomicky, stačí se podívat, kde až vzadu jsou uložené...

a co se týče myší od geniuse, když nemusíš nekupuj... jsou s nima problémy, jako například při pohnutí kurzoru z ničeho nic ti kurzor skočí jinam.. a tak dále... ale to se týče včech levných značek a to nebudu mluvit o ovladačích..
CPU: Barton - AQXEA 0331 SPMW 2500+@3200+ (200x11.5) (1.65V); MB: Epox 8KRA2I - BIOS 28.8.2003; RAM: Kingston HyperX CL2 - 400MHz - 512 MB CL 2,0 2-2-6; COOL: CPU - Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Rev 1, NB - CPU BOX Copper Athlon, Cooling IN - Titan Cooler, OUT - 4x Arctic Cooling Fan Pro TC, PASTA - Arctic Cooling Silver; HDD: Barracuda V Plus ST380023AS SATA; CD ROM: Teac CD-W540E Firm - 1.0H; DVD ROM: Toshiba SD M1502:; Sound: SB LIVE! Player 5.1; VGA: MSI GF4 4200 128MB TV-OUT; TV Tuner: Genius VideoWonder PRO III; MON: VideoSeven N110S 19"; CASE: AOpen H700B; POWER: Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF);
Luxik
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2003

Příspěvek od Luxik »

ja bych doporucil Logitech MX500, je to super myska,ale ne kazdemu padne do ruky
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

gorge píše:taky jsem před nějakou dobou zkoumal, která myš by byla pro mne ta správná. recenzí málo, jejích informační hodnota nulová... ale podle ohlasů uživatelů jsem si stanovil řebříček... mimochodem, bezdrátové jsem vyloučil, jsou na pohled efektní a mediální masáž je značná. a důvod? nejsou tak technicky na výši jako drátové: mají větší zpoždění, značnou spotřebu baterek, jsou těžké (obsahují baterky 2-4 ks), zpoždění také značné, kvůli spotřebě se po chvíli nečinnosti vypína energie a musíš na naběhnutí čekat. je to síce jenom chvilička, ale čekáš..

mojím favoritem se stala stala myš od MS intellimouse explorer 3.0 a myš od Logitechu Mouseman dual optical... podle mně jsou to špičkové výrobky, jejích šance jsou vyrovnané. každá z nich je lepší a má výhody v jiném směru, například tá od MS je větší.. já osobně, protože mám nadprůměrně velkou ruku jsem si vybral od MS a jsem spokojený..
ano, ještě mezitím vyšli nové myši od logitechu, které mají označení mx. neznám je už jak si na tom stojí, ale slyšel jsem o těch bočních tlačítkách, že nejsou nic moc. myslím ergonomicky, stačí se podívat, kde až vzadu jsou uložené...

a co se týče myší od geniuse, když nemusíš nekupuj... jsou s nima problémy, jako například při pohnutí kurzoru z ničeho nic ti kurzor skočí jinam.. a tak dále... ale to se týče včech levných značek a to nebudu mluvit o ovladačích..
V jedné recenzi c Computeru testovali asi 13 opt. myší a MS tam vyhrál. Sice Log měl víc tlačítek ale MS jako jediný zvládl BEZ CHYB hrát Quaka na lesklé podložce...
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
cano
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2003

Příspěvek od cano »

Rozhodne odporucam Logitech MX700 :-)
Athlon XP 1600+@2200+, 512MB DDRAM, 120GB HDD, ATI Radeon 9500
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Neváhej. Mam MS IE 3.0 přes USB a super. BOMBA. Jsem spokojenej. Je sice jen pro pravou ruku ale já nejsem levej (teda levák) a je příjemně velká.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

Zkousel jsem IE3 a MX 500 a to MX se mi sedlo lip a vic se mi i libilo...
Ivan Pik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Logitech mouseman dual optical

Příspěvek od Ivan Pik »

Já používám tuto myš. Jako všechny optické myši samozřejmně nejezdí po červeném povrchu, pokud má však povrch nějakou texturu a vznikají stíny od světel vy myši tak jezdí, ale nic moc. Po lesklých površích má problémy s jednotnou rychlostí na různých místech, například škrábance apod. Na látkách jezdí dobře.
Někdy s touto myší jezdím i po opěrce na ruce na mé židli, pracuje úplně v pohodě, ale moc místa na opěrce není. Myš pracuje ještě 5mm nad podložkou. Ergonomie mi vyhovuje, ale je nutno ji vyzkoušet.
Myš funguje i když zakryjete jeden z optických senzorů (má totiž dva ).
Líbí se mi i kvalita zpracování a použité barvy. Stříbrná tlačítka + část horního krytu. A tmavá barva na zbytek krytu. Vespod je myš z tmavého průhledného plastu. A má na bocích gumy. Vlevo je jedno dobře přístupné tlačítko pro palec.
Jsem naprosto spokojen.
Intel Cel. 633MHz 320MB SDRAM PC133
MB Gygabite 6GA7VA+ HDD Seagate Barracurda 40GB 7200ot./min
CDRW Yamaha CRW F1e, DVD Toshiba SD-M1202
Ati Rage 128 Pro 32MB
Radim van Ousek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. srp 2003
Bydliště: Brodce / Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim van Ousek »

Sice ne z vlastní zkušenosti, jsem o myších zjistil že... drát+optika+nízká cena (do 600Kc)=dobrej kup
Mám Noutbůůůk :-)
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

Myš pracuje ještě 5mm nad podložkou
Hmm tak to by se u mne moc dlouho neohrala. Ja mys pomerne casto "prekladam" a urcite ji pri tom nezvedam vice nez 1-2mm.
hippygamer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippygamer »

Ja pouzivam uz 2 roky http://www.neolec.de/index_spitfire_4d_uk.html a jsem s ni spokojenej... sice mohla by mit o neco lepsi ergonomii, ale me padne do ruky :)
Kdybych si kupoval novou, tak vrele doporucuji http://www.neolec.de/index_crystal_op_heaven_uk.html , vyborne se drzi, rozliseni 800dpi a sestrelis s ni i mouchu nad tankerem :D ... mel jsem moznost ji testovat a sedla mi nejlip... jo cena je necelej 800,-
CPU:i5-6600K 3,5Ghz @ 4,2Ghz, MB: , RAM: HyperX 2x8Gb, GK: 1070 GTX 8Gb, HDD: Barracuda 1,5Tb 200 32MB + 2TB Hybrid, Myš: Logitech MX Performance + skleneny Corepad, Monitor: 32'' Samsung UE32H5000 + 24" Samsung Syncmaster P2450H, Audio: Logitech Z-5500, OS:Win7 64-bit,
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

miho píše:
Myš pracuje ještě 5mm nad podložkou
Hmm tak to by se u mne moc dlouho neohrala. Ja mys pomerne casto "prekladam" a urcite ji pri tom nezvedam vice nez 1-2mm.
Ve hrách nebo Windowsech. Ve hrách radši volím větší citlivost...
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Ivan Pik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Logitech mouseman dual optical

Příspěvek od Ivan Pik »

Tak, jsem se spletl, ta myš funguje maximálně do 3 mm. Špatně jsem to odhadl.
Intel Cel. 633MHz 320MB SDRAM PC133
MB Gygabite 6GA7VA+ HDD Seagate Barracurda 40GB 7200ot./min
CDRW Yamaha CRW F1e, DVD Toshiba SD-M1202
Ati Rage 128 Pro 32MB
Koudy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003

Příspěvek od Koudy »

Já bych bral Logitech.V myších je nejlepší.
Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 6GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB + WD500BEKT 500GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
Tablet : Asus Transformer Prime TF201
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Koudy píše:Já bych bral Logitech.V myších je nejlepší.
Jak je vidět z diskuze, tak je to relativní a třeba v kvalitě snímání je MS IE3.0 lepší (podle testu...)
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Koudy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003

Příspěvek od Koudy »

jo, ale to je test jedné jediné...Logitech je nejlepší trvale :D
Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 6GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB + WD500BEKT 500GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
Tablet : Asus Transformer Prime TF201
Wolf_CZ
Nováček
Nováček
Registrován: 11. srp 2003
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Wolf_CZ »

Koudy píše:jo, ale to je test jedné jediné...Logitech je nejlepší trvale :D
Taky myslim mam tady dratovou a neoptickou logitechku a sem happy :)
AMD Duron 1200@1333 MHz, ECS K7S5A, 256 DDR 266, Inno3D GeForce FX 5200 128MB 128-bit ,DVD-ROM Toshiba 16x/48x,CD-RW 4x/2x/8x, 40 GB Seagate, Pak nějakej modem, sitovka a firewire no ... WinXP
Herni obor : RPG vseho druhu :)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“