Jak postavit řadící páku?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
DivX
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak postavit řadící páku?

Příspěvek od DivX »

Tak mě tak při projižděni Oahu napadlo, jak mít ještě realističtější požitek ze hry... volant by byl, pedály i když bohužel jen 2 taky, kvalitní obraz v podání 19" LCD, kvalitní zvuk (AKG K66), ale furt něco není ono - a to řazení. Mačkání tlačítek z pod volantu mi nepříjde jako moc seriozni styl řazení :( Mrkl sem na net, ale nikde jsem nenašel samotnou řadící páku. Vlastnit Logitech G25 by bylo sice hezké, ale mit navic 5,8k kč tak je hodim na LCD=)
=> co takhle si sestrojit vlastni řadící páku :roll:
S kámošem sme tak pouvažovali jak by se to dalo vykutit a přišli jsem na dvě varianty: 1. třeba do COMportu udělat nějáký obvod či něco takového který by registroval 6 klaves které by se pak ve hře nastavily na jednotlivé rychlosti, to by bylo ovšem poměrně složíté a tak nas napadl 2. způsob a to koupit nějákou levnou klávesnici do USB, rozebrat a využít třeba klávesy F6 - F12 (které nebývaj ve hrách moc využívany, popř kombinaci kláves shit + F6 - F12, pokud to teda klávesnice bere jako jinou klávesu (nevim esi mě chápete, blbě se to popisuje, ale snad jo).
Páka by měla 6rychlosti, takový ten realný pocit při řazení (že to nepude zlechka) bych udělal pomocí takových těch kuliček tlačící na pružinu - bývá to třeba na židlích, nebo ve fitku na růžných posilovacích strojich... no a samotne snimani řazení že by se připájely k dané klávese dva ohebné plíšky, které by se vsunutím páky zkratly, tudiž jako že by byla klávesa ztlačena. Ted mě ale tak napadá jak vyřešit aby to tu klávesu stále nedrželo stlačenou... něco sem splacal.. mrkněte.. komentuje.. hlavně mi nepište že vymýšlím blbosti :oops:

Obrázek
 MacBook Pro 13" 8GB, 256GB SSD | MacBook Air 13" 4GB, 128GB SSD | iPhone 11 Pro
martin654
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. dub 2006
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od martin654 »

mám připomínku k rychlostem - myslím že by to chtělo 6 stupňů + zpátečka
přecejenom většina aut má 6 rychlostí
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SpeedyGT »

martin654 píše:mám připomínku k rychlostem - myslím že by to chtělo 6 stupňů + zpátečka
přecejenom většina aut má 6 rychlostí
No jo, ale by se imho celé velmi ztížilo. Ale je fakt že 5 je málo no :) .

Držím palce, sem zvědavej jak to dopadne... :wink:
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

Woyta neco podobnyho uspesne vyrobil, je to nekdy tady, zkust to najit :)
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

ZdenekSveda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2004
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekSveda »

Jak už bylo řečeno, tenhle nápad už měl Woyta a zdárně to vyrobil. Nevím teď jestli má u sebe na webu prezentační video k H-Shifteru, ale pokud ne a byl by zájem, hodím ho na web. Tam je vysvětleno vše potřebné.

//edit: tak koukám že tam video je, takže stačí na něj mrknout. Ještě se tu k tomu určitě Woyta vyjádří, ale teď když ho měl ve Wroclawi sebou, tak už měl i dořešenou spátečku na spínač pod ručkou.
DivX
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DivX »

panečku... nápad udělat to z joysticku neni vůbec špatny :)
zatim chodim po obchodech a hledám čeho všeho by se dalo využít...
btw mohl bys pls to vide reuploadnout? err404 ty

http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... er&start=0
myslím si že z joysticku za 202kč udělat takovou luxusní páku je uctyhodný kousek... asi (určitě) bych se dal na tuhle variantu :D
 MacBook Pro 13" 8GB, 256GB SSD | MacBook Air 13" 4GB, 128GB SSD | iPhone 11 Pro
ZdenekSveda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2004
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekSveda »

OK, uploadnu to, ale musis chvilku pockat. Mam jen prezentacni verzi co pouzivame na vystavach, ktera ma 130MB, tak to chvilicku bude trvat. Takže za chvilku.

// EDIT: Takže tady to je
m.Pták
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2006
Bydliště: Chropyně,Morava,CZE,Earth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m.Pták »

ja sem to postavil doma taky,je to celkem v pohode,nechal sem tam jenom ty vodorvny pruziny...ale dotaz na woytu :jaks vyresil rozdily mezi 3,N a 4 ?ja nevim co tam dat,takze je tam vlasne plynulej pohyb mezi tema stupnama...chtel bych to odstupnovat...jak to vlasne mas ty ?
CPU: Intel P4 3.06 Ghz COOLER: Thermalright XP-120 GPU: Nvidia NX6600GT MSI 128Mb GDDR3 COOLER: Zalman VF700 Cu MB: Intel D865PERL RAM: PQI 2x 512Mb DDR HDD: 2x Seagate Barracuda IV 40Gb AUDIO: Creative Audigy 4 PRO TV: WinFast TV2000XP HEADPHONES: Pioneer SE-M350 PSU: Eurocase 350W
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

No mam to spahane z prachobycejneho joye.
V zasade mate 2 moznosti: Bud vzit obycejny joy a spachat kulisu (SW H-shifter) nebo vzit joy s force feedback a nechat FF simulovat kulisu (SW FF shifter).
Kulisu udelat z poradneho materialu. 1mm nerez je malo.
A doporucuju udelat takzvany rychly zuby. :-)

Joy me stal 200kc, hlavice 200kc, pytel jsem si usil ze zbytku, barvy a tmel jsem mel doma.

Oba softy a nejake konstrukce najdete na http://forum.rscnet.org

To co postoval Zdenda bude asi HI-res verze na vystavu. Myslim ze video z Youtube postaci. http://www.youtube.com/watch?v=5MPgeGQy4H4

Tady je ceska diskuze zavodniku. :-)
http://forum.czechlfs.net/showthread.php?t=656

Jak jsem resil neutral? Ten pohyb vpred a vzad mam brzdenej kusem korku. Takze je tam drobnej odpor a paka trci kolmo vzhuru.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

Hele Woyto a jak moc řekněme "náročnej" je ten FFShifter na FF joysticky? Resp. když vezmu tyhle šunky, bude to rozumně použitelný, abych nehledal kvalt půl dne jak ve francouzskejch autech? Chci si to zkusit, ale přijde mi zbytečný dát litr, patnáctset za pořádnej joystick, když to bude jenom na řazení a stejně to po prázdninách popotuje do šuplete.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Nevim. S FF nemam zkusenost. Vetsina lidi po me vzala ten levnej Genius a pak jednoduse nejakym zpusobem udelala kulisu. Neni sice nic moc ale na nase ucely staci.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

O tom jsem taky uvažoval, ale chtěl jsem sehnat už hotovou hliníkovou kulisu v nějakym tuning shopu, ale nikde nic neni, všude jenom hlavice.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Stejne by jsi si ji jmusel upravit na miru.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

To jo, ale práce s pilíkem se dá udělat v pohodě ve sklepě, to už neni problém jako vzát kus hliníku a řezat do něj tvar.
dominikmisek
Nováček
Nováček
Registrován: 26. srp 2013

Re: Jak postavit řadící páku?

Příspěvek od dominikmisek »

Dobrý den mohl bych se zeptat já jsem ten návod moc nepochopil tak jestli by jste u te řadicí páky mohl přidat fotky nebo video
Děkuji moc
uenca
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014

Re: Jak postavit řadící páku?

Příspěvek od uenca »

Tak jsem zkoumal všechno možné a přišlo mi že nejvýhodnější řešení je opravdu vzít joystick, přidělat na něj kulisu a stahnout si program :JOY GEAR BOX, který je naprogramovaný přímo pro tohle.

Vyzkoušeno - FUNGUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
IT'S SO SIMPLY
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jak postavit řadící páku?

Příspěvek od Woyta »

Ale jen v XP ne?
Dnes je mnohem jednodussi vzit neco co ma dostatek tlacitek a udelat kulisu s microspinaci.
pak neni treba zadny soft a neni ani problem s hrami.

Nemluve o dalsich moznostech.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
uenca
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014

Re: Jak postavit řadící páku?

Příspěvek od uenca »

JO, TO MĚ TAKY NAPADLO ALE ZAPRVÉ JSEM NIC TAKOVÉHO ZROVNA NEMĚL PO RUCE A ZADRUHÉ MĚ TOHLE PŘIŠLO JEDNODUŠŠÍ.

A MIMOCHODEM JOY GEAR BOX JSEM ROZJEL NA 8.1 64-BIT
IT'S SO SIMPLY
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Jak postavit řadící páku?

Příspěvek od geronimo63 »

Mám otázku dá sa použiť tento joystick http://www.alza.sk/genius-genius-f17-usb-d222034.htm na radiacu páku ?
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“