Poškozený / ohnutý / ulomený pin v patici

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ta oprava by tě stála tolik že by se to pak prodávat moc nevyplatilo, navíc vrátit taky ne, jednak to nestihneš a druhak by na to servis při případnejch reklamacích přišel.

Bejt tebou to prostě zkusim zapnout, když se ukáže že je to hluchej pin a vše funguje tak to aspoň ňák udáš, ale klientela nebude široká, protože je to ITX deska a to moc lidí nestaví.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od pbjun »

Ano tech 1500,- bez DPH a bez dopravy bylo u HW servisu. Ja sem zatim desku odlozil a az pujde cena dolu tak se bude hodit :)
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Doctor: Podle me porad lepsi prodelat 2200 (1700 oprava a posta a odhad za kolik to prodam), nez celych 3300, byt to nejsou pekny pocty a po tomhle incidentu, uz desku od nekoho jinyho nez Asus vezmu jen, kdyz pujde o neco krajne netypickyho a vsem koho znam to budu zduraznovat.
A neni to jen GB, Intel tedka s tema kurvitkama prehani - nejdriv ty procesory co se lamou, ted tohle - ty piny v socketu a ne na procaku a jeste timhle dost chartnym zpusobem nejsou dobrej napad, stejne ty jejich patice kazdej rok nova.

Kazdopadne ja to zkusim, kdyby to nabehlo, tak tu desku nabizim za 2k, pokud nekdo potrebujete neco malyho.., ja uz mam nahradni - nakonec jsem koupil bednu kam dam microatx, byt pokud nechcete 4 sloty na pameti a nepotrebujete vic jak jednu grafarnu, tak jsem za ty samy penize nenasel lip vybavenou microatx desku, nez tuhle ITX.

Ma to:
- 2 sitovky od intelu, takze je mozny tam natahnout 2 kabely a pres intel soft to dat do teamu a mit 2x1Gbit - hlavne pro nas super
- je ktomu pridana wifi karta v M2 slotu - je k tomu i antena
- to i digitalni zvuk out
- 5 konektoru na zvuk
- M2 slot pro disk - vyhoda spis kvuli mistu v maly bedne nez kvuli cemu jinymu
- 6x Sata - coz je overkill, ale pokud jako ja pouzivate v NAS 2.5 disku kvuli tichu ty se daj narvat do hodne maly bedny.
- a DDR4 az 3200 detaily
- USB 3 C

viz tady:
http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=5518#ov
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Jinak tady je fotka toho chybejiciho pinu, pokud je nekdo z Vas schopen z neceho zjistit, k cemu slouzi. Jde o 4 pin uplne u kraje od leva, od toho plastovyho odlelovace.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/274 ... kenPin.jpg
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Jinak bootuje to, ted jsem tam spustil na USB Linux Mint tam jeden Unigine Heaven, akorat bezi v nejakym zelenym grafickym odstinu, coz ale nespis bude Skylake GPU driverama pro Linux, zbytek grafiky ma barvy ok, stejne jako Youtube a tak..
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od DOC_ZENITH »

OK projel jsem to s oficiálními diagramy a je to pin AY26, což je VSS pin = země. Tzn jeden z těch u kterejch je vysoká šance že jejich absence nezpůsobí vůbec nic. Máš štěstí.

Kdyby to nebylo ITX tak od tebe tu desku beru.
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Dik moc, ja jsem diagram s piny pro SC1151 nenasel.
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Doc: Ale uz v nazvu je Gen4, ja mam gen Gen6, byt teda netusim, jak se SC1150 a SC1151 lisi, jestli jen o jeden pin a nebo to redesignovali vic.

Kazdopadne cca 20 hodin benchmarku v loopu a vsechno v pohode dokonce i na Linuxu, uz jsem to zabil a pripravil na prodej, dik vsem.

Jinak se mi jeste ozvali z toho HWservicu oprava, je porad za 1500 bez DPH, takze fakt je pro hodne drahy desky.
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od prograw »

Škoda, že jsem před nedávnem koupil tu stejnou. Klidně bych si ji od Tebe vzal :bigups:
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od pilarius »

Jo, to je socket 1150. Pro 1151 už tu mapku Intel bohužel asi veřejně neposkytuje: http://www.intel.com/content/dam/www/pu ... -vol-1.pdf
:(
Dalo by se ale čekat, že to bude dost podobné. Ta technologie se moc nemění. Pořád jen evoluce - žádná revoluce. Pokud je ten pin uprostřed pole, kde v předchozí generaci byla země, bude tam určitě zase země.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od Maor »

Když by to dělalo potíže, tak se tyhle věci běžně dělaj buď obyč kusem drátku (Mám tak jednu s775, která bez toho pinu vůbec nebootovala) nebo líp pinem z jiné desky. Stačí to jen opatrně vytrhnout z nefunkční desky a zasunout do socketu přes ulomený pin.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Potíže to zde ale evidentně nedělá, je to pitomej ground pin kterejch je tam cca 40.
Lukexee
Nováček
Nováček
Registrován: 29. zář 2014

Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od Lukexee »

Zdravím,

tak se mi zas povedlo něco, o čem jsem byl přesvědčenej, že se mi nikdy stát nemohlo. Ano, podařilo se mi na mé desce ohnout celkem dost pinů. Nezandaval jsem CPU poprvé, to opravdu, ale někdy se i mistr tesař utne (teď se mi tohle na mojí obhajobu náramně hodí :D :D). Nechci tady číst, že jsem idiot a podobný výrazy, to ostatně vím sám. Teď jde spíš o prasárnu, co jsem udělal. Na fotce to vypadá tedy hůř, piny zas tak brutálně odkloněný nejsou. CPU normálně zajel zpátky, start PC naprosto bez problému, žádných problémů si zatím nevšímám. Byl spuštěn i zátěžový test na 15 min i s RAM paměti a naprosto bez potíží, nic se nestalo.
Teď můj dotaz zní, jestli už to mám tak radši nechat, nebo se pokusit ty piny ohýbat zpátky. Narovinu, nepřipadám si na tohle příliš zručnej ani trpělivej a nevidím k tomu ani moc důvod, když všechno funguje, jak má. Přesto se tady radši zeptám, člověk nikdy neví. :P
Deska je Asus H61M-F

Odkaz na obrázek: http://postimg.org/image/t0c4c4mgh/ (jsem línej zmenšovat, omlouvám se, takhle je to alespoň lépe vidět)


//edd - presun z Intel procesorov
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od pilarius »

Jestli všechno funguje, tak to nech být. Ještě mrkni do Prohlížeče událostí, jestli ti tam třeba neskákají WHEA události, což by byl příznak toho, že to není úplně v pořádku. Podle layoutu jde jen o napájení: http://cdn.arstechnica.net/wp-content/u ... 80x887.png
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Lukexee
Nováček
Nováček
Registrován: 29. zář 2014

Re: Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od Lukexee »

Prohlížeč událostí čistý. No, tak mám asi hodně velký štěstí zdá se. :-D
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od Blue Storm »

pilarius píše:Jestli všechno funguje, tak to nech být. Ještě mrkni do Prohlížeče událostí, jestli ti tam třeba neskákají WHEA události, což by byl příznak toho, že to není úplně v pořádku. Podle layoutu jde jen o napájení: http://cdn.arstechnica.net/wp-content/u ... 80x887.png
Rozhodně bych nepsal "jen" o napájení. Aby se taky nestalo, že vlivem spotřeby procesoru, resp. proudů a následného zahřívání pinů, které musí projít, se neuškvaří kontaktní plošky na něm.

O jaký procesor se jedná?
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Lukexee
Nováček
Nováček
Registrován: 29. zář 2014

Re: Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od Lukexee »

i5-2320
Nezaznamenávám ani nárůst teplot teda.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od Blue Storm »

Ten ani nezaznamenáš. Je to holt risk no. Každopádně doporučuji kontrolovat piny a plošky na procesoru ideálně pravidelně třeba další měsíc. Pokud se nic nestane, je to ok, ale pokud uvidíš jakýkoliv náznak toho, že se piny nadměrně zahřívají (budou lehce opálené plošky na procesoru), tak je to problém.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Ohnuté piny - LGA 1155

Příspěvek od pilarius »

Nevím, proč jsem si to myslel, ale domníval jsem se, že v tom máš nějaké levné Pentium (asi kvůli tomu čipsetu). Když v tom máš i5, možná bych radši fakt hledal novou desku. Žere víc, je dražší - byla by ho škoda. Těch pinů je dost. Když seženeš Z68/Z75/Z77 desku, tak si ten procesor navíc o špetičku přetaktuješ (4 biny).

Blue Storm: Patnáct minut zátěžového testu nestačí? Při běžném užívání to nikdy natolik nezahřeje, ne?
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“