Sapphire Pure Black X58 - omezení spotřeby/hluku

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
_Freeman_
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2008

Sapphire Pure Black X58 - omezení spotřeby/hluku

Příspěvek od _Freeman_ »

Zdravím,
zvažuji náhradu za pravděpodobně poškozenou P6TDeluxe a takhle deska mi padla do oka ;-)
Ovšem vidím to jeden problém. Chtěl bych mít k dispozici nějakou utilitu, která by mi stáhla omezila spotřebu a hluk nemluvě o tom teple v létě. Výkon nepotřebuji stále. Asusu má EPU-6 Engine, u Gigabyte by to měla umět utilita Smart 6, ale onen Trixx od Sapphire tohle podle všeho neumí. nebo se mýlím? Je nějaký způsob jak toto řešit od výrobce? Má někde zkušenosti?

Předem děkuji za odpovědi!
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Sapphire Pure Black X58 - omezení spotřeby/hluku

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mýlíš se komplet. U LGA1366 nejvíc žere deska a chipset, ne CPU. CPU s funkčnim eist má idle spotřebu malou, a tyhle rádoby utility nedovedou snížit spotřebu desky či boardu, prostě ne. Vůbec se tim nezabejvaj EPU u Asusu přinese kolik 3W? Kdysi to někdeš měřili a nedopadlo to, ten soft bych si do OS vůbec neinstaloval přinese víc problémů než užitku.
_Freeman_
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2008

Re: Sapphire Pure Black X58 - omezení spotřeby/hluku

Příspěvek od _Freeman_ »

U mě to dělá cca 8-10W, měřák tu mám. Takže to moc o spotřebě není. I kdyby jsme pominuli to hnusný teplo, tak je tu hluk. Program od Asusu vypíná sys fan, který nemám zapojený + jeden ch fan a rozdíl obrovský. Do nějakých pokročilých nasvatení speedfanu jsem se nepouštěl a mohu s ním ovládat právě pouze ten jeden fan. Ani jednu z těchto desek speedfan přímo nepodporuje. Tzn pro mě z toho není jistota, že bych na té nové mohl kontrolovat aspoň ten jeden.
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“