HP Cleveland-GL8 - jaké grafické karty podporuje?

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
idea112
Nováček
Nováček
Registrován: 20. čer 2015

HP Cleveland-GL8 - jaké grafické karty podporuje?

Příspěvek od idea112 »

Ahoj, chtěl bych se zde poradit ohledně jendoho menšího problému s výběrem grafické karty.
Na mé druhé pc sestavě která je od HP, přesněji HP500cs byla grafická karta HP GTX 460 2GB 256bit.

Tohle je ta karta která tam původně byla, ovšem spálila se na ni VRAM, takže jsem ji vytáhnul.
Obrázek

Koupil jsem si teda novou grafickou kartu - ASUS GTX750TI-OC-2GD5, jak jsem ji do pc vložil, tak ji zřejmě nepodporovala základní deska, protože to pouze pípalo ale nenajelo.
Vyčetl jsem že je možné že je od HP polombovaná jen na určitý druh karet a výrobců, nebo to je tím že je už moc dobrá a je to PCIE3.

V počítači je základní deska - Cleveland-GL8
Veškeré informace a foto desky je zde - http://support.hp.com/my-en/document/c02668523
Obrázek

Já mám teď dilema kvůli toho, jakou grafickou kartu vybrat aby jí ta deska podporovala, vuažoval jsem koupit nějakou GTX 460 ale zase 2GB ovšem nikde nejsou, tak hledám GTX 560 TI od Gigabyte mám vyhlídnutých pár kousků okolo 2000 Kč, akorát nechci zas koupit kartu aby pak v desce nešla. Možná bych vzal i tu 750 ale od výrobce aby ji deska podporovala.

Umíte někdo zjistit jaké karty ta moje základní deska přesně podporuje, jestli podporuje i kartu s PCIE2 případně jaké značky apod.

Mám nový počítač na kterém pracuju, ale tento je starší a nechci tam zase zbytečně kupovat nějakou drahou kartu, stačí opravdu něco jako ta 560.

Moc děkuji za informaci, i kdyby někdo měl funkční GTX460 nebo 560 1GB nebo 2GB která se nepřehřívá mohli by jsme se domluvit.
Ještě dodám že jsem psal i na oficiální forum HP ale nikdo mi neodpověděl, i když tam pár podobných témat je, takže tam jsem neuspěl.

Něco podobného řeší třeba zde http://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Ha ... -p/3286149
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jaké grafické karty podporuje tato základní deska

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Obecně, PCI-E je zpětně kompatibilní tzn i ve starejch deskách z počátků PCI-E se ti rozeběhne dnešní grafika, to samé stará grafika v novejch sestavách. Samo sebou jsou zde shit vyjímky typu VIA chipsety a pod, timse ale zabejvat nebudem.

Problém zde konkrétně ale je, že i LGA1155 se oběvil bug s některými s PCI-E 3.0 kartami, prostě nefungovaly. Všichni běžní výrobci to rychle opravili novym biosem, a zde je rpoblém. HP se o své OEM desky nestará, a žádnej bios nevydalo. Takže jsem viděl už dost těhlech HP sestav kde spousta GPu nefungovala, budeš to muset otestovat.

Jinými slovy fungovat by tam mělo vše, ale zkušenosti říkaj že HP desky jsou shit.
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“