Poskozeny bios na desce Sapphire z77

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Poskozeny bios na desce Sapphire z77

Příspěvek od BRUCEF »

Ahoj. Mam takovy problem. Po delsi dobe jsem se rozhodl prodat desku, ktera se mi akorat valela v krabici. Pred prodejem jsem se rozhodl ji jeste otestovat. Vlozil jsem do ni cpu i7 2600k a 2x4 GB pameti. Nechtelo se ji postnout. Po kratsim laborovani a zkouseni se rozjela. Otestoval jsem cpu v lynx na defaultu. Rekl si, ze zkusim oc na 4 GHz na def v core. Po 10 minutach pc zamrznulo s cernou obrazovkou. Asi male napeti pro cpu. Po opetovnem zapnuti deska najela ale pri postu svitil nazev, ze je bios 1 poskozeny, zda ho chci prehrat biosem 2.- deska je dual bios. Zvolil jsem ani nevim proc ne, a dal restart. Od te doby deska nenajede. Roztoci se vetracky, zasviti diody, a onrazovka je porad cerna. Toto se opakuje porad dokola cca kazdych 10 s. Zkousel jsem vyndat baterii na nekolik hodit, reset cmos, vyndat cpu, mackat ins, del. Porad stejny vysledek. Dnes jsem zjistoval, jak je to s prehranim biosu. Bohuzel je chip priletovan na desce. Takze bude vse slozitejsi a drazsi. Cena opravy vyjd3 celkove na 800kc a jeste se nevi, zda bude vse funkcni,jelikoz spousta desek si pry data z biosu taha i jinam nez do chipu. Bios ofic. Ma velikost 8mb. Podle chipu a oznaceni jde pry na interneti zjistit, jakou ma velikost a na dost procent pote odhadnout uspesnost flashovani. Ja teda na webu z toho oznaceni nic nenasel. Je to ami bios cislo si ted nepamatuju. Diky za jakoukoliv radu .
MrFann
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Prerov

Re: Poskozeny bios na desce Sapphire z77

Příspěvek od MrFann »

Uz v uvodu pises, ze se ji nextelo postnout, podivne! Nez laborovat s biosem ja byx otestoval jinej procak, pamet, zdroj, VGA ve slotu i integr.
Prosim jaky presny typ desky to je? s.1155 dnes nema vetsi cenu jak 1500,-
Koukam Sapphire delal jen 2 desky? Co ten POST LED display ten ti neco vyblikava?
i3 6100 4,66GHz 1,35V, Xigmatek Æegir, MSI Z170 Tomahawk, 16GB RAM Micron 3190MHz, PowerColor Red Devil RX 470 4GB
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskozeny bios na desce Sapphire z77

Příspěvek od BRUCEF »

Prvni spusteni nebylo bezproblemove, to je pravda. Nakonec jsem ji musel vyndat ze skrine a vyndat a vlozit znovu cpu. Nevim cim to bylo a co pomohlo. Pamet jsem zkousel jinou. Zkusim tu vga, cpu jine nemam.
Je to PURE Platinum Z77 (PT-CI7Z77)

Ano ledky rozhazene po mb neco blikaji, ale nenasel jsem navod k rozlusteni.
Led displej s frekvenci se nerozsviti...
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Poskozeny bios na desce Sapphire z77

Příspěvek od shorty25 »

Když mi řekneš typ bios čipu tak ti to flashnu.
Vždy prodávám i jinde.
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskozeny bios na desce Sapphire z77

Příspěvek od BRUCEF »

Nakonec jsem to nechal preflashovat na Budejovicke ve firme Interlogic. Primarni bios je nastesti vyndavaci.
Bohuzel deska nenajede ani po flashi. Neustale se "prepina" mezi primarnim a sekundarnim biosem, ale nepostne, a nenajede ani digi panel na desce.
Vypada to na jinou zavadu :sad:
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“