Instalace win98 na netypickém HW

Všechny dotazy týkající se Windows Milenium Edition, 98 SE, 98, 95, 3.x, DOS a dalších.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Tranzistor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Instalace win98 na netypickém HW

Příspěvek od Tranzistor »

Potřebuju kamarádovi nainstalovat win98 na poněkud netypický HW. Má základní desku s VIA čipsetem, procesor AMD K6-2 350 MHz, 128 MB RAM a to hlavní - CD-ROM (Pioneer) i HDD (IBM) jsou na PCI SCSI řadiči.
Obě mechaniky BIOS SCSI řadiče objeví, ale z CD nejde bootovat (možná vada CD, přinesu vlastní), pokud bootuju z diskety, nelze spustit Fdisk ani Setup, pouze Format (možná opět vada diskety).
K řadiči je dodána disketa s ovladači, ale nevím, jak je nahrát a jakou verzi (pro DOS nebo Win98), aby spouštěcí disketa win98 poznala HW a mohl bych se pustit do instalace. Čipset HW řadiče je jiný, než zmiňuje mezi defaultně podporovanými nápověda na spouštěcí disketě
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

Windows 98 apod. by neměl SCSI řadič vůbec vadit, mělo by to jít nainstalovat bez jakýchkoliv driverů naprosto normálně. Ty wokna k tomu přistupují jako DOS. Zkus teda zaručeně správné CD nebo disketu.
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od KOFis »

pavel.minarik píše:Windows 98 apod. by neměl SCSI řadič vůbec vadit, mělo by to jít nainstalovat bez jakýchkoliv driverů naprosto normálně. Ty wokna k tomu přistupují jako DOS. Zkus teda zaručeně správné CD nebo disketu.
nemusi se treba dopredu nahrat nejaky ovladac radice jako je tomu ve windows XP ? (to je otazka, ne rada :) )
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

KOFis píše:nemusi se treba dopredu nahrat nejaky ovladac radice jako je tomu ve windows XP ? (to je otazka, ne rada :) )
no já mám právě dojem, že pro Win98 apod. se to nemusí ba ani to nejde, ovladač před (při začátku) instalace se týká až Windows NT, 2k, atd. jelikož nepřistupují k HW přes BIOS jako Win98, ale přímo (teď jsem to zjednodušil, tak mě nekamenujte)
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
random
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Presne tak pri instalacii win 98 netreba ziadny ovladac SCSI ........ Boot CD win 98 rovno nastartuje ........, niekedi vsak boot diskata 98 nenajde ziadnu CD mechaniku ( vtedy treba dos driver na SCSI CD... ) :( ..... inak po instalacii uz samozrejme mechaniky idu .....

( nedavno som to sam riesil u suseda na starom "serveri" HP Pentium Pro 200Mhz 64MB EDO DIMM, 6,4GB 7200om HDD SCSI, CD ROM SCSI toshiba, SCSI Adaptec on board ...... a uplne bez problemu ...... takze sa toho nejak neboj..... 0
Sempron 2800@2160MHz ( 270x8 ), 1024MB GoodRam, MSI K8N Neo-FSR, Radeon 9800SE@8 pip 128MB 128b 378/290, 200GB HD Maxtor Pata, DVD RW LG4163
Tranzistor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tranzistor »

Jak se do DOSu naintaluje SCSI ovladač?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

Tranzistor T 466.2 (742) píše:Jak se do DOSu naintaluje SCSI ovladač?
pokud mě paměť neklame, tak v config.sys příkazem DEVICE. návod by měl bejt na disketě s ovladačem, může to bejt složitější (a dost možná i bude)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
jUmp3r
Nováček
Nováček
Registrován: 07. kvě 2004

Příspěvek od jUmp3r »

zombie píše:
Tranzistor T 466.2 (742) píše:Jak se do DOSu naintaluje SCSI ovladač?
pokud mě paměť neklame, tak v config.sys příkazem DEVICE. návod by měl bejt na disketě s ovladačem, může to bejt složitější (a dost možná i bude)
myslim ze je to takto:

Kód: Vybrat vše

DEVICE=C:\OVLADACE\OVLADAC_NA_SCSI.SYS
a za tu cestu se samozrejme dosadi spravna.

//pavel.minarik: jen doplním, možná to bude chtít nějaké parametry, které se uvedou za název souboru s ovladačem, k tomu je nutné naštudovat si help k tomu ovladači, každý to může mít jinak
Odpovědět

Zpět na „Windows ME, 98, starší a DOS“