instalacia win 98 a problem s cdrom

Všechny dotazy týkající se Windows Milenium Edition, 98 SE, 98, 95, 3.x, DOS a dalších.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
mis-co
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2005

instalacia win 98 a problem s cdrom

Příspěvek od mis-co »

Potreboval by som nainstalovat win 98 na jeden starsi pc, naformatoval som disk a ked som pustil bootovaciu disketu a dal instalovat s podporou cd-rom ale pri nacitani ovladacov mi vyhodi tuto hlasku NO DRIVES FOUND, ABORTING INSTALATION
a pri dalsom nacitani zase toto DEVICE DRIVER NOT FOUND : 'CDROM' NO VALID CDROM DEVICE DRIVERS SELECTED

skusal som hladat na nete dos ovladace pre tento "cd-rom exemplar (SONY CDU33A-81)" ale nic som nenasiel....neviem co s tym este sa mi to nestalo
disketa je dobra, na mojom kompe funguje...
cabman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2005
Bydliště: Prčice

Příspěvek od cabman »

Kdybych to řešil já tak bych do toho pc na dobu instalace zamontoval jiný typ CD-ROM. To co popisuješ je tušim dost stará záležitost.
Ale jinak něco je taky http://www.techsupportforum.com/archive ... t-133.html

//Máš jí připojenou, jak píšou v tom článku, přez zvukovku?
Jsem pro přesměrování pctuning na google. Na co forum? Když se člověk na něco zeptá tak mu nějakej "inteligent" odpoví že si to má najít v google. V google je všechno a konečná odpověď na vše je google.
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

Mně se to stalo, že boot disketa neznala cd mechaniku a nezbývalo, než hledat na netu. Mně se podařilo po dlouhém hledání ovladač najít.
Toshiba Satellite
mis-co
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2005

Příspěvek od mis-co »

No ja hovorim po nemecky tak s toho clanku som toho moc nevicital :(
ale cdromka je pripojena na zvukovku, nemohol by si mi pls poradit
dneska som sa cely den prehrabaval na strankach s drivrami ale nic som nenasiel, rozmyslam ze by som tam dal cdromku z mojho kompu (LG alebo Sony), len ci mi ju zoberie, pripadne aby som ju neodfajcil...
eMZet
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005

Příspěvek od eMZet »

Boot disketa od Millenií měla lepší a víc driverů. Pokud by se chytla CD mech ve WinME, šel by dotyčný driver skopnout na disketu w98, spravit config atd...
mis-co
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2005

Příspěvek od mis-co »

eMZet píše:Boot disketa od Millenií měla lepší a víc driverů. Pokud by se chytla CD mech ve WinME, šel by dotyčný driver skopnout na disketu w98, spravit config atd...
no tomu velku nadej nedavam, lebo ta cdrom je fakt exemplar (dvierka sa otvaraju rucne :-D )
Ale by ma zaujimalo ci by mi zobralo moju mechaniku??konkretne LG GSA -4163B
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

jednoduse, to zkus a pokudmozno tu mechaniku pripoj k radici na desce (karte) a ne na zvukovku
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od JirkaH »

Pokud máš CD-ROM(asi dost postarší) připojenou na zvukové kartě, pak je dle mého názoru nutno upravit boot disketu Win98. Musíš totiž zavést ovladač pro řadič na ZK a není vyloučeno, že jednotka CD-ROM vyžaduje také svůj ovladač.
Uveď přesný typ zvukové karty a jednotky CD-ROM, jinak se asi dále nehneme.
Řešením by mohlo být půjčit si normální CD-ROMku, připojit ji na standart IDE a z ní nainstalovat Win98. Po instalaci se ve správci zařízení zjistí, zda byla nainstalována i ZK a řadič CD-ROM na ní.
mis-co
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2005

Příspěvek od mis-co »

JirkaH píše:Pokud máš CD-ROM(asi dost postarší) připojenou na zvukové kartě, pak je dle mého názoru nutno upravit boot disketu Win98. Musíš totiž zavést ovladač pro řadič na ZK a není vyloučeno, že jednotka CD-ROM vyžaduje také svůj ovladač.
Uveď přesný typ zvukové karty a jednotky CD-ROM, jinak se asi dále nehneme.
Řešením by mohlo být půjčit si normální CD-ROMku, připojit ji na standart IDE a z ní nainstalovat Win98. Po instalaci se ve správci zařízení zjistí, zda byla nainstalována i ZK a řadič CD-ROM na ní.
cdrom je SONY CDU33A-81 a zvukova karta nema oznacenie (asi ju nejaky japonec na kolene zbuchal)
skusal som zaviest aj novu cdrom na standart IDE ale nezobralo mi ju...
a teraz ked dam vsetko do povodneho stavu tak mi pise HDD controller failure press F1 Resume
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od JirkaH »

Driver pro CD-ROM zkus vyhledat pomocí google
Pokud jde o ZK, pak ji dobře prohlédni, je třeba zjistit, jaký je tam čip a dle toho zkusit vygooglovat driver
Pokud jsi dal na standart IDE novou CD-ROM, pak ji také musíš nastavit v biosu nebo tam mít všude auto. Po vrácení sestavy do původního stavu proveď kontrolu nastavení v biosu, asi ta volba auto bude nejlepší.
mis-co
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2005

Příspěvek od mis-co »

JirkaH píše:Driver pro CD-ROM zkus vyhledat pomocí google
Pokud jde o ZK, pak ji dobře prohlédni, je třeba zjistit, jaký je tam čip a dle toho zkusit vygooglovat driver
Pokud jsi dal na standart IDE novou CD-ROM, pak ji také musíš nastavit v biosu nebo tam mít všude auto. Po vrácení sestavy do původního stavu proveď kontrolu nastavení v biosu, asi ta volba auto bude nejlepší.
driver som nasiel a upravil som podla toho aj boot disketu win 98 ale stale mi vyhadzovalo tu istu chybu ktoru uvadzam hore
na tu zvukovu kartu sa este dobre pozriem
a pokial sa jedna o tu novu cdrom, chcel som dat auto....ale ono taka volba tam ani nie (je to dost stary bios), nasiel som len Auto detect Hard disk
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od JirkaH »

Pokud tam není auto, tak je jak píšeš autodetect hard disk pro HDD a pak je tam seznam známých disků, v něm by měla být i položka CD-ROM.
mis-co
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2005

Příspěvek od mis-co »

ale nie je ci je pripojena cdromka tak mi vypise 2 disky, C - ten ma zadane parametre a D - ten ma napisane not installed
a nie su tu ani ziadne funkcie, len ci akceptujem alebo neakceptujem najdeny hardwer...
Odpovědět

Zpět na „Windows ME, 98, starší a DOS“