blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
ryo2
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2007

blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Příspěvek od ryo2 »

Zdravím

chtěl jsem poprosit nějakého profíka o radu.

mám externí blu-ray vypalovačku MATSHITA BD-MLT IJ-210S (pouštím to na systému win xp) a ta nepozná blu-ray disky.
vím že pro XP potřebuji program na BD disky.měl jsem ho,ale stejně jsem to nerozjel.dvd a cd mechanika přečte,ale blu-ray disky vůbec nepozná a hlásí mi to,že mám prázdnou mechaniku.po formátování pc jsem si tento ovladač nechtěně vymazal a nemůžu ho už nikde na internetu najít.pokuď má někdo tuto mechaniku,tak mi napište kde sehnat potřebné ovladače pro win xp (sp 3 mám nainstalován,pokuď se nemýlím měla by tam být už podpora bd,ale nijak mi to nepomáhá),abych to konečně rozjel,nebo alespoň donutil mechaniku aby rozpoznala bd disky.
zkoušel jsem nainstalovat any dvdhd ale to nepomáhá,protože program nenajde žádný disk...

taky jsem se chtěl zeptat jestli jsou pro visty taky potřeba nějaké ovladače,nebo jestli už visty bez problému bd poznají.

snad jsem to napsal srozumitelně a vše.za rady dík předem.
Surgical
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2005
Bydliště: Ústí n.L.

Re: blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Příspěvek od Surgical »

Pro načtení BlueRay disku v tebou zmíněných OS žádný speciální ovladač nepotřebuješ. Pro přehrání, to je jiná, tam potřebuješ příslušný soft, navíc origo BlueRay disky mají regionální ochrany, s tím je třeba počítat.
Pokud ti mechanika BlueRay nečte vůbec, resp. je nepozná, obvykle se jedná o HW závadu, nefunguje příslušný laser. BR, DVD a CD každé používají jinou vlnovou délku laserového paprsku, tedy pro každý typ media jinou laserovou diodu (nebo mě opravte, ale o laserové diodě, která umí měnit vlnovou délku paprsku jsem neslyšel).
To znamená, že jedna dioda je v háji ostatní fungují. Je to obdobné, jako když DVD mechanika nečte DVD a čte CD nebo naopak, čte jenom DVD a nečte CD (taky už jsem se s tím setkal).
ryo2
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2007

Re: blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Příspěvek od ryo2 »

Taky jsem si to myslel že to bude laserem,ale mě ta mechanika vůbec nepozná ani dvd-ram,což určitě nebude blue laser... tento problém s touto mechanikou se občas řeší i na zahraničních forech,ale nikdo zatím nenapsal jak to vyřešil.s tím programem o kterém jsem se zmiňoval na začátku,jsem se asi spletl,protože ono se to týká asi jen při vypalování,nebo co,moc mi to hlava nevzala.jedná se o dvd-ram driver-válí se všude po netu. možná mám nějakej problém v OS,nebo já fakt nevím.jen vím že mě to deptá. mohl by být nějakej problém s napajením když to jede přes usb? to by ale asi nevzalo nic.

zkoušel jsem to i na vistě a ta má snahu disk otevřít,ale pak okno zmizí jako bych nic nezmáčkl.
pod win xp mi to občas napíše chyba zařízení I/O (nebo tak něco).
ryo2
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2007

Re: blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Příspěvek od ryo2 »

Problem vyresen a mechanika jede...
UncleCz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. lis 2006
Bydliště: Brno

Re: blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Příspěvek od UncleCz »

A nechtel bys napsat, jak jsi problem vyresil? Kdyby nahodou nekdo nekdy mel stejny problem...
Obrázek
ryo2
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2007

Re: blu-ray usb mechanika nepozna bd disky

Příspěvek od ryo2 »

Jen jsem zformatoval celej hdd,nainstaloval znovu win vistu,restartoval a samo se to rozjelo.pro upresneni-predchozi zkouska na viste probehla na jinym pc.odhaduji ze byl ale nejakej problem v os.no,nevim,nejsem moc velkej odbornik na os,takze vic k tomu nemuzu rict,sam jsem z toho jelen...
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“