DVD-romka nepřehráva cedka

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
oboz
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2010

DVD-romka nepřehráva cedka

Příspěvek od oboz »

dobrý den, mám problém. Mám dvd vypalovačku a nechce mi číst normální CD. DVD normálně přečte, čočka je čistá co s tím??
Karlos.s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DVD-romka nepřehráva cedka

Příspěvek od Karlos.s »

A já mám auto, co mi nejde, poradíš mi? :-)
Ne, teď vážně, co třeba aspoň napsat jakou??? -výrobce, označení

Třeba máš dva lasery, jeden na cd a druhý na dvd, a ten první nefunguje. Nebo má třeba někdo tu samou a už se s tím setkal.

PC: Intel Core i5 3570K 3,4GHz | ASUS P8Z77-V Pro | Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 | ASUS GTX660 DirectCU2 OC 2GB |SSD Intel 520series 180GB + Kingston V+ 96GB + WD2500KS | LITE-ON DVD-RW LH20A1L SATA | CHIEFTEC MA01BL bigtower + Enermax MODU82+ 525W | Microsoft Sidewinder X6 + X8 + SAITEK Aviator | ViewSonic VP191s
Zvuk: ASUS XONAR Essence ST | M-Audio Studiophile BX5 | Sennheiser PC360
Vodník: 2xLaiing D5 Vario (Swiftech+Alphacool) + EK serial Dualtop + Radiator Extreme III (3x120) + 3x Noctua NS-F12-800, EK Supremacy, MIPS RAM Freezer3, HDD homemade Cu blok, EK RES 400 rev2
oboz
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2010

Re: DVD-romka nepřehráva cedka

Příspěvek od oboz »

no má jeden laser a je to dvd romka Opitarc dvd rw ad-7560S-notebook, ale dvd přehrává normálně a cd ne. Mám to v záruce, tak jestli to bude nějaký větší problém, tak to zajdu vyreklamovat ale myslím si, že to bude nějaká prkotina....
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DVD-romka nepřehráva cedka

Příspěvek od Baneshee »

S tim sem se u Optiarcu uz parkrat setkal, laser proste uplne prestane nacitat CD, ale DVD dal cte i pali v pohode. Neudelas s tim asi nic, pokud je to v zaruce, tak ti to vymeni za jinou.
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: DVD-romka nepřehráva cedka

Příspěvek od janis »

oboz píše:no má jeden laser a je to dvd romka Opitarc dvd rw ad-7560S-notebook, ale dvd přehrává normálně a cd ne. Mám to v záruce, tak jestli to bude nějaký větší problém, tak to zajdu vyreklamovat ale myslím si, že to bude nějaká prkotina....
Jedna čočka neznamená jeden laser - na DVD i CD jsou v optice dvě diody a hranol,který středí paprsek na čočku.Pokud ti odešla dioda pro CD,pak DVD funguje dál,ale CD nemůžeš číst ani pálit,zbývá jen reklamace.
oboz
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2010

Re: DVD-romka nepřehráva cedka

Příspěvek od oboz »

díky moc za pomoc :)
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“