Poškozené DVD- přenos

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
ehw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. črc 2010
Bydliště: PHA

Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od ehw »

Vážení experti,

mám tři roky staré DVD. Je na něm .rar . DVD mechanika v některých případech nedokáže to DVD přečíst. Jsou programy které dokáží překopírovat poškozené DVD na HDD, ale poškozené místo nahradí nulami. Takže potom bude poškozený rar, takže nesmůžu ho asi vyeextratovat.

Co byste poradily udělat? děkuji
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od tielka »

takzvaná koroze zapomen na to .rada stáhni si toto dvd někde na netu,rada do budoucna hadry jsou levnější jak celé dvd takže si nechávej vše na hdd 8-)
ehw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. črc 2010
Bydliště: PHA

Re: Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od ehw »

Echm, jsou tam pro mě drahocené fotografie. Ty DVD jsou verbatiny, dražší DVD-čka jsem v obchodě nenašel (zlatá DVD tam nebyli). V těch rarech je 40GB fotografii,které jsou docela pro mě hodně cenné. DVD-čka se skladovali ve tmě,v obalu a následně v hlinikové krabici a vše v suchu. Teploty se držely okolo 18-25celsia. Myslel jsem že ty verbatiny pár let vydrží, ale ono....
malone
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2010

Re: Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od malone »

Možná by pomohlo toto http://www.snapfiles.com/get/cdrecovery.html nebo IsoBuster,ale ten je placený.
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od Lojza »

No ale když dáš ten rar extrahovat, tak on ti potom napíše chybu, ale když zrušíš proces winrar.exe, tak vyextrahované soubory na disku zůstanou. Nedostaneš sice všechno, ale aspoň něco.
ehw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. črc 2010
Bydliště: PHA

Re: Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od ehw »

Jde o to že mám 9 .rar souboru. V raru jsem při rarování dal rozdělení na DVD. Nikdy by mě nenapadlo že kvalitní verbatinky v suchu,tmě mohou reznout :lol:
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozené DVD- přenos

Příspěvek od Lojza »

No já teda mám doma DVDčka starý 6 i víc let a fungujou :) Tenkrát jsme hodně nakupovali Samsung DVD+R a ty teda drží jak sviňa. A že máš 9 rar souborlů to je snad jedno ne? Prostě to dej rozbalit a až to klekne, tak to přeruš. Pokud to tea klekne už na začátku tak je to v háji :(
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“