Pomalé vypalování

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
pjdefort
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2011

Pomalé vypalování

Příspěvek od pjdefort »

Zdravím, nevim jak dlouho mám tenhle problém, ale vypalování trvá strašně dlouho, ať to dám 8x nebo 12x nebo 16x, pořád trvá DVD vypálit přes 20 minut, dřív to trvalo 8x cca 8-9min a zvyšující se rychlostí samozřejmě míň..vypalování u 8x ukazuje, že za 8min je vypáleno, ale po dosažení cca 50% kdy čas dojde na 0 znova naskočí dalších 8min a trvá to dýl...mechanika evidentně pálí pomalu, protože je naprosto tichá, jindy jela jak šlak :) tak to nechápu

Předem říkám - používám Windows 7 64bit a mám zaplé DMA, na internetu sem všude jen četl že jedou mechaniky v PIO módu, u mě je aktivní UDMA5 - mechanika Samsung SH-S223F SATA s nejnovějším firmware SB03 a MB - Asus P7P55D a používám Nero 8.3.6.0 (dříve Nero 10 a pořád stejné)
pjdefort
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2011

Re: Pomalé vypalování

Příspěvek od pjdefort »

ještě jsem se někde dozvěděl, že by mohlo pomoct nastavit v BIOSu režim AHCI u řadičů...koukl jsem teď a mám tam IDE, tak jsem to zkusil hodit na AHCI ale systém při nabíhání hodil BSOD, tak jsem zas vrátil IDE...ale i tak je to divný, to IDE tam mám pořád a dřív to fungovalo normálně :(
kocourleo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Pomalé vypalování

Příspěvek od kocourleo »

IDE mód s tím nesouvisí, možná si nerozumí mechanika s konkrétním DVD, zkus jiného výrobce médií. A zkus třeba i DVD+RW, jestli to bude stejné. V jakém programu to vypaluješ?
Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518
pjdefort
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2011

Re: Pomalé vypalování

Příspěvek od pjdefort »

jak jsem psal, používám Nera, média používám pořád stejný...Verbatim, sem tam Philips a Imation...na všech se to chová stejně
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé vypalování

Příspěvek od Dzin »

Treba odchazi mechanika....
Zkus jeste jiny program na vypalování.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“