problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
STANKAR
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od STANKAR »

Zdravim, dnes jsem z toho cely spatny, koupil jsem novou 16GB microsd kartu do mobilu a vse se zdalo byt v poradku, v pc kapacita 16GB(15,4GB) a zformatoval jsem ji (pres widle, pres partition manager i pres mobil), dal do mobilu a tam normalne slape, jenze jsem zjistil, ze slape asi do 2,4GB kapacity, pak jsou video soubory na karte, ale nejdou uz prehrat. Kopiroval jsem to i pres total commander a velikost souboru je na 100% spravna, mely by jit prehrat, ale nejdou. Kartu jsem zkousel formatovat stale jako FAT32 velikost alokace vychozi(8kb, zkousel jsem i 4kb) a porad to same. Zkousel jsem i exFAT a tam uz prehraju video souboru i vice nez 3GB. V HD Tune 2.55 i v Partition Manageru je rychlost a chybovost v pohode (0 vadnych sektoru atd), takze asi vadna neni, ale nevim cim to je. Je to fakt zahada.
Priklad, kopiruju 2 filmy (2x700MB) a jdou prehrat, pak nakopiruju dalsich 700MB a uz jdou prehrat jen 2 posledni, prvni nejde, pak nakopiruju dalsi a jdou prehrat jine 2 a 2 nejdou. Nevite, cim to muze byt ? Mam k dispozici i linux, takze neni problem testnout v linuxu, diky

EDIT: nejak mi nejde naformatovat jako NTFS, ale jelikoz mam android, tak stejne si s nim asi ntfs povidat nebude.
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od laginoo »

no ja ji kdysi mel taky (nebo ji podobnou od kingstonu) a musim rict ze sem ji do peti dnu reklamoval, vubec nedosahovala prenosovych rychlosti danych tridou 4 a pak mi neustale resetovala mobil a poskozovaly se mi na ni data. U me reklamace nebyla vyrizena do 30dnu (nastesti) tak mi vratili prachy, aspon sem se nemusel s... s dalsi.
Ps. s tim androidem mas jaky mobil? Jestli SE tak tam sou problemy s kompatibilitou a kingstonem pomerne znamy.
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
STANKAR
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od STANKAR »

No ohledne reklamace je to dost na ... protoze je z ebaye, ikdyz bych ji poslal zpet do ciny, tak by me to nestalo tolik jako kdybych ji koupil tady, ale nechce se mi zase cekat, mobil mam Samsung S5660 Galaxy Gio a podporuje SDHC udajne az do 32GB a jak rikam, exFAT jde, ale FAT32 nejak ne a karta je vsemozne testovana a vypada bezchybne, takze jsem dost zmateny a ohledne Kingstonu, vzdycky jsem byl s cimkoliv teto znacky spokojeny, takze nevim, jestli to bude tou znackou, mozna kus blbec no, ale testy ukazuji opak
btw co se rychlosti tyce, tak jsem to vytahl max neco malo pres 14MB/s zapis pres total commander
Lenovo Ideapad G560
Procesor: i3-380M (2.53 GHz)
Operační paměť: 4 GB DDR3
Grafická karta: Nvidia GeForce 310M 1GB
Pevný disk: 500 GB (5400 ot/min)
Displej: 15.6" s LED podsvícením (1366*768)
Operační systém: Windows 7 Professional 64bit
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od elcrys »

Kingston z eBay? :-D Odtud by bylo hodně velké štěstí nekoupit plagiát, kór Kingstonu. Na otestování můžeš využít Check Flash - http://mikelab.kiev.ua/index_en.php?pag ... chkflsh_en
STANKAR
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od STANKAR »

elcrys píše:Kingston z eBay? :-D Odtud by bylo hodně velké štěstí nekoupit plagiát, kór Kingstonu. Na otestování můžeš využít Check Flash - http://mikelab.kiev.ua/index_en.php?pag ... chkflsh_en
zajimavy programek, urcite ho zitra zkusim, nicmene z ebaye kupuju porad a jsou tam vetsinou obchodnici ve velkoskladech (odkud myslis, ze maji zbozi u nas v obchodech ?), nakoupil jsem z ebaye ruzne veci od darku po elektroniku a hodinky a zatim vse v pohode a kdyz se neco vadneho objevilo, tak vychazeli prodejci daleko vice vstric nez u nas treba na aukru
jeste dodam, ze ta 16GB microsd me vysla na 320kc vcetne postovneho, u nas je nejlepvnejsi nad 400kc a jeste bych musel platit dopravu apod
Lenovo Ideapad G560
Procesor: i3-380M (2.53 GHz)
Operační paměť: 4 GB DDR3
Grafická karta: Nvidia GeForce 310M 1GB
Pevný disk: 500 GB (5400 ot/min)
Displej: 15.6" s LED podsvícením (1366*768)
Operační systém: Windows 7 Professional 64bit
STANKAR
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od STANKAR »

Tak dnes po testu chkflsh jsem zjistil to, co jsem tusil, fyzicky je karta v pohode, ale logicky uz neprecte nad 1,9GB kapacity, takze jsem to na ebayi projednal a zrejme bude chyba zase na postach, cestou se to nejak pos*alo, takze uz mam na ucte 80% ceny karty, takze spokojeny a radsi si koupim kartu draz a u nas :)
jeste jednou diky elcrys
Lenovo Ideapad G560
Procesor: i3-380M (2.53 GHz)
Operační paměť: 4 GB DDR3
Grafická karta: Nvidia GeForce 310M 1GB
Pevný disk: 500 GB (5400 ot/min)
Displej: 15.6" s LED podsvícením (1366*768)
Operační systém: Windows 7 Professional 64bit
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od Zivan »

Cestou se to ... nebo to byla klasika s 2GB kartou upravenou tak, aby hlasila 16GB
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
STANKAR
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od STANKAR »

Zivan píše:Cestou se to ... nebo to byla klasika s 2GB kartou upravenou tak, aby hlasila 16GB
kdyby to byla jakkoliv upravena 2GB, tak to pres ty testy, co jsem delal poznam, kapacita je v poradku, dokonce tam narvu i plnou kartu, ale logicky se tam uchova jen asi 2GB
Lenovo Ideapad G560
Procesor: i3-380M (2.53 GHz)
Operační paměť: 4 GB DDR3
Grafická karta: Nvidia GeForce 310M 1GB
Pevný disk: 500 GB (5400 ot/min)
Displej: 15.6" s LED podsvícením (1366*768)
Operační systém: Windows 7 Professional 64bit
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s SDHC Kingston Class 4 kartou

Příspěvek od Zivan »

Zbytecne citujes predchazejici komentar. Karta se tedy umi tvarit, ze uklada az 16GB dat, ale stejne jde precist jen 2GB. Ktery z tech testu dokazuje, ze se na ni opravdu ulozi vic nez 2GB dat? To ze karta nehlasi chybu prece nic neznamena.

Podle toho prvniho popisu (pri nakopirovani tretiho filmu prestane fungovat prvni) to vypada, ze se data cyklicky prepisuji, takze kdyz zapisujes treti GB dat, tak se prepisuje prvni GB. Diky tomu projde i jednoducha kontrola dat, vse co zrovna zapisu jde hned po zapisu samozrejme i precist.

Stejne se upravuji i flashdisky:
http://www.fakeflash.ic.cz/index.php
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“