USB flash disk nejde prohlizet

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
WalkerT
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2011

USB flash disk nejde prohlizet

Příspěvek od WalkerT »

Dobry vecer,

mel by jsem dotaz. Mam USB flash disk 4GB, na kterem mam data. Pri kliku v Tento pocitac nebo TC to pise hlasku Disk neni naformatovan, Naformatovat? ANO, NE. Problem je v tom, ze v jinych PC mi flaska jede. V mem ntb nejede zadna z peti testovanych flashek a ukazuje se popsana hlaska (v jinych PC vsechny flashky funguji). Pres USB mam napojedou mysku, ktera bez problemu funguje. USB disky vsak pres USB nefunguji. Zkousel jsem zapojit Externi disk, ten to pro zmenu v Tento pocitac nebo TC ani nenaslo.

Nema nekdo napad, kde by mohl byt problem? Nejake ovladace, radice? Ve spravci zarizeni jsem zkousel aktualizovat radice, ale stale beze zmeny nebo progressu.

Nejsem bohuzel pocitacovy machr a tak se na vas obracim s prosbou o radu. Predem diky moc za pomoc.
zarovka80
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2011

Re: USB flash disk nejde prohlizet

Příspěvek od zarovka80 »

Ono to možná nebude problém USB portů, ale používaného OS a formátování na flash disku.

Jak je naformátovaný FLASH disk? (FAT,FAT32,NTFS, nebo třeba něco z linuxu EXT?) A jaké OS jsou na počítačích?
Core i5-750 @ 3,2GHz/GA-P55A-UD5/G.SKILL Ripjaws 2x 2GB DDR3 1600/
GV-N560GOC-1GI/1TB WD/Sharkoon Scorpio/Corsair 850TX 850W
WalkerT
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2011

Re: USB flash disk nejde prohlizet

Příspěvek od WalkerT »

USB klice jsou formatovany na FAT32 a na pocitacich jedou W-XP
dan2111
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2011

Re: USB flash disk nejde prohlizet

Příspěvek od dan2111 »

Ahoj všichni! Naprosto stejné příznaky byly u jednoho z mých PC, tj. jen v tom konkrétním PC s xpéčky ani v přední části ani v zadní části fleška nejela, paměťová karta z foťáku taky nic, u flešky to psalo: Chcete naformátovat? :-) Prozkoumala a vyzkoušela jsem všemožné návody (přeinstalovávat ovladače, přejmenovávat disky atp.)... Použít Linux také moc neřešilo, nejsem v něm zvyklá pracovat, jen jsem koukla. :-)
Nu až nakonec mne napadlo, že stáhnu a pustím TDSSKiller (Kaspersky), a ten odchytil nějakého rootkita. A zdá se, že je vyřešeno. Doufám, že jsem měla štěstí a bude už klid.
Pro pořádek dodávám, že normálně používám anitivir atd., ale asi "zkrátka se stane".
Kdyžtak napište, jak u Vás.

PS: TDSSKiller nic extra nepotřebuje, jen stáhnout, rozbalit na plochu a spustit.
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“