DVD RW je detekovana len ako CDROM

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od rbclass »

Stalo sa to po novej instalacii OS. Napalovacka mi doteraz 3 roky normalne fungovala,teda nebol takyto problem..
Vsetky napalovacie programy co som skusal hlasia ze nenasli ziadne napalovacie zariadenie

skusal som toto

-uninstal ide kanal mechaniky v spravcovi zariadeni, po restarte nadetekovalo rovnako len cdrom
-uninstal mechaniky v spravcovi zariadeni,vypnutie pc,odpojenie sata kabla,spustenie pc,vypnutie,zapojenie kabla,zapnutie..nic

rozhranie je AHCI

nasiel som toto,ale nepomohlo http://www.google.sk/search?q=no+burnin ... _pw.&cad=b
mate nejake nepady ?

*
update
1.nero infotool mi ukazuje ze zariadenie dokaze napalovat
2.predtym som nespomenul,ze dokazem palit,ale len cez vstavany win burner..
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od Alfajk »

mozna budu placat blbosti ale...nekde jsem cetl ze mechaniky(jako HW) maji nejakej jakoby "limit" pouziti,nejak to souvisi s ochranou proti piratskejm kopiim,ze muzou bejt "pouzity" treba jen 10x (10 reinstalu systemu) a potom se "uzamknou" ,ale to bude nejakej nesmysl...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od Hladis »

Tak to urcite neni. Jediny omezeni je s regionama ,ale urcite ne s poctem nainstalovanych OS.

Primarne bych nahral posledni firmware pokud tam uz neni.
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od rbclass »

mam
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od Wuuduu »

rbclass píše:...Napalovacka mi doteraz 3 roky normalne fungovala...
Sam si si odpovedal... zomrela. Dnesne napalovacky maju fakt malu zivotnost a kvalitu.
Vyhod to a za par drobych si kup novu. Co to stoji dnes, 10 ci 15 eur?
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od rbclass »

na..sak pisem ze ona funguje cez windows napalovanie..skuste si precitat co pisem a potom mi radte :-D
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: DVD RW je detekovana len ako CDROM

Příspěvek od Shit »

Též se mě stalo přesně to samé u jedné sestavy. CDBurner XP viděl "nepodporované" DVD, ale wokenní vypal. soft fungoval. Nic nepomáhalo a reinstall úplně nového a čistého OS jsem zamítnul => nakonec jsem zapojil DVD přes přídavný řadič na desce v IDE režimu a šlape to i s CDBurnerem XP.
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“