samospouštění dvd mechaniky

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

dobrý den. Mám nový notebook acer aspire timeline m3 a u mechaniky se mi scela náhodile a občas stává, že v ní zahrčí (jaky by v ní byl disk o ona se ho snažila načíst), problikne ledka a pak je opět klid. Během dne se to stane asi cca 4-6x. jinak mechanika funguje dobře. ČÍM TO MŮŽE BÝT?
michal.kolesa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. čer 2008
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od michal.kolesa »

Může být poškozena elektronika mechaniky v horším případě i SATA řadič nebo nějaký program na pozadí se snaží z mechaniky něco načíst, ale má blbě ošetřený chybový stav že to nevyhodí žádnou hlášku
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

myslíš? Ona ta mechanika funguje scela dobře, tudíž by s ní nic nemuselo být, ne? Jak zjistím, který program se s ní snaží "komunikovat"? Dělal jsem ale reinstalaci windowsů sedmiček a oono jsem se toho nezbavil... Nicméně v notasu mám plno acerovských progamů a snad by to mohl být nějaký z nich... Nevím.
michal.kolesa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. čer 2008
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od michal.kolesa »

Mám pocit, že Microsoft má nějakou utilitku ProccesMon nebo tak nějak ten by to odhalil, který program přistupuje k čemu.
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

to už na mne asi bude moc... nějaké další rady?
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

Změnil jsem písmeno mechaniky z E na F a zdá se, že je klid...
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

no, není klid, v mechanice opět sem tam hrkne :sad:
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od Butch »

Neni mozny ze by se ti z duvodu uspory vypinala a kdyz notes prejde na vykonejsi rezim tak se zase zapne?


Zkusil bych "chybu" hledat zde.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

no jo, ale jak to zjistit, hm? Mám to ted v možnostech napájení nastavené na plný výkon, i když o nastavení mechaniky tam nic nebylo...
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od Butch »

Byt tebou se zeptam normalne na supportu Aceru proc to dela a jestli je to normalni.
Vypinani mechanik je dneska jiz standardni fuknce na usporu, ale vzdy by to melo byt vyvolano nejakou akci, jako zapnuti/vypnuti nejakeho vykonostniho/sporiveho profilu(coz muzou ovlivnovat treba i procenta baterky a muze to byt pomoci nejakyho sw automatizovane).
Stava se ti to i pokud je notes stale na adapteru?
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

i když je na adaptéru
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

blbý dotaz, kde najdu suport aceru?
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od Butch »

Zacal bych na jejich strankach....
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
michal.kolesa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. čer 2008
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od michal.kolesa »

Zde je link: http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/service

Butch: To mě nenapadlo, že to může způsobovat PowerManager,ACPI, ... Díky za "doučení" ...
petrpa78
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: samospouštění dvd mechaniky

Příspěvek od petrpa78 »

Tak jsem si tam zavolal a bylo mi řečeno, že se mechanika z důvodů úspory energie vypíná a zapíná, a to i když je notebook stále připojený k adaptéru... A že vypnout to nelze a na reklamaci to oni nevidí. No, částečně mě to uklidnilo.
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“