PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

FAQ: BookType
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=12&t=23051
Stránka 1 z 1

Autor:  Bathory [ út 7. prosinec 2004, 17:55 ]
Předmět:  FAQ: BookType

Některé stolní DVD přehrávače si po vložení média kontrolují tzv. BOOKTYPE a pokud není roven DVD-ROM (lisované DVD-ROM), pak médium odmítnou přijmout. Proto je potřeba příslušný BookType na standard DVD-ROM nastavit a tím je u takto vypáleného disku šance na mnohem vyšší kompatibilitu s širokou paletou stolních DVD přehrávačů.
Při vypalování DVD vypalovačka nastaví určité bity na vypalovaném médiu, které specifikují typ daného média, jinými slovy pozmění identifikační bity na médiu tak, aby se médium jevilo jako DVD-ROM. Účel tohoto zásahu je prostý, některé (zejména starší) stolní přehrávače DVD odmítnou disk přehrát, pokud ho neidentifikují jako DVD-ROM, a to i v případě, že se zapisovatelnými disky normálně zacházet umějí.

Pokud firmware dané mechaniky bitsetting umožňuje, nabídne vám vypalovací software příslušnou volbu – například u Nera se na záložce Burn objeví Book Type DVD-ROM, kde ho lze aktivovat. Kromě toho existuje na netu spousta utilitek, které dělají to samé pro tu kterou mechaniku. Některé vypalovačky, např. PIONEER či NEC nastavují BookType automaticky.

BookType lze nastavit pouze na DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, nejde měnit u mínusových médií, protože na těch už je z výroby předlisován.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/