Testovaní vícero dvd vypalovaček

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Testovaní vícero dvd vypalovaček

Příspěvek od wildak »

Zdravím, za pár let se mi doma nashromáždil slušný počet různých DVD vypalovaček (ASUS, Teac atd - všechny sata ), bohužel neznám jejich stav (jen datum výroby podle štítku). Rád bych se jich zbavil a jen jednu ponechal pro strýčka příhodu. A moje otázka zní, jakým způsobem je otestovat a vybrat tu nejméně opotřebenou, zda mi doporučíte nějaký soft, či způsob jak na to ...
PS: sice vím, že koupit úplně novou a zbytek vyhodit je cesta nejmenšího odporu, ale to je mi těch mechanik až příliš líto :D
Díky

Martin
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Testovaní vícero dvd vypalovaček

Příspěvek od zombux »

vyber jednu z nich náhodně a zbytek hoď do popelnice :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Testovaní vícero dvd vypalovaček

Příspěvek od Alfajk »

nova stoji kolik? 300kc? asi bych uplne neresil nejaky skladovani elektroodpadu...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Re: Testovaní vícero dvd vypalovaček

Příspěvek od wildak »

Já vím, že nová stojí 300Kč, ale já momentálně nepoužívám mechaniku v kompu, a proto jsem chtěl vybrat tu nejméně opotřebenou pro případ, že bych ji v budoucnu snad někdy potřeboval.
Ale jak píše Zombux, asi náhodně jednu vyberu a zbytek mi udělá hezky pápá ;)
P_V
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2006

Re: Testovaní vícero dvd vypalovaček

Příspěvek od P_V »

wildak píše: zda mi doporučíte nějaký soft
nech si tu co podporuje měření kvality
http://www.cdspeed2000.com/faq.html
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“