Problém s CD/RW TEAC CD-W524E

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
creator
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2003
Bydliště: Košice

Problém s CD/RW TEAC CD-W524E

Příspěvek od creator »

Zdravim, mam mechaniku TEAC CD-W524E, mb ASUS A7N8X2.0 Deluxe, WinXP Professional sp1. Mechaniku mam uz nejaky ten rok, doteraz som nemal ziadne problemy. Bez nejakej zmeny hw/sw mi zrazu zacala robit problem pri napalovani: po pripraveni image pre nera/clonecd/alcohol si software vyziada vlozenie prazdneho cd do mechaniky, ale nejak to vlozenie nedetektne... Pritom mechanika v pohode cita vsetko... Ked spustim Nero InfoTool, tak pri informaciach o CD je v polozke General spravna informacia o kapacite (napalene cd - mp3), ale v polozke Type je informacia - no disc inserted -.
Zvysne polozky (tracks, sessions, medium info...) su vsetky n/a
Nestretli ste sa s takym problemom niekedy? proste ked sa mechanika chysta vypalovat, akoby softwaru nevedela/nechcela dat informacie o vlozenom cd a jeho parametroch... ale citanie ide bez problemov...
Dakujem za pomoc.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaWa »

když tam vložíš prázdné cd, "ošahá" si ho vypalovačka ?
creator
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2003
Bydliště: Košice

Příspěvek od creator »

Jak som vložil prázdne cd, napalovačka sa rozblikala, trošku ho roztočila, WinXP informovalo o vložení jednotky - "Prázdny disk CD" a v Nero InfoTool je Type: Blank CD-R (ale kapacita a všetko ostatné je n/a).
Skusmo som hneď dal napaľovať ale nero ostal pri Burn Compilation v stave "Waiting for the drive to become ready...".
cert
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2003
Bydliště: peklo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Podla mna treba vycistit optiku mechaniky, musis TEAC rozobrat a jemne vatou a najlepsie Polaroid sprejom ocisti optiku viackrat za sebou + povysavaj prach v mechanike.
creator
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2003
Bydliště: Košice

Příspěvek od creator »

No mozem skusit... vyskusal som cistiace cdcko, a ziadna zmena, ale mozno to naozaj vyzaduje lepsie precistenie.
Inak na googli jedna reakcia na podobny problem bola, ci dany pouzivatel nie je fajciar :) lebo ze cigaretovy dym zvykne zaniest mechaniku, ale to nie je moj pripad :) ale aj tak mi to nejde do hlavy - ako moze v pripade takeho znecistenia nemat absolutny problem pri citani cd? Prave pocuvam mp3 z 6 rokov stareho cd, jedno z prvych co som napaloval, a nema ziaden problem...
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

zkus ji hodit do jineho kompu a hned uvidis, jestli je to v ni...
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
J A K U B
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004

Příspěvek od J A K U B »

Já mám tu samou mechaniku (už několik let - nevim přesně) a dělá mi to zase tu věc, že dám vypálit CD z image souboru, mechanika to jakoby vypálí, na konci mi napíše, že vypalování proběhlo úspěšně, ale na CD nic neni - chová se jako prázdný, až na ten detail, že už se na něj nedá vypalovat, takže putuje do koše... zvláštní... že by chtěla vážně vyčistit?
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: TEAC CD-W524E - problem s napalovanim

Příspěvek od Shit »

creator píše:Zdravim, mam mechaniku TEAC CD-W524E, mb ASUS A7N8X2.0 Deluxe, WinXP Professional sp1. Mechaniku mam uz nejaky ten rok, doteraz som nemal ziadne problemy. Bez nejakej zmeny hw/sw mi zrazu zacala robit problem pri napalovani: po pripraveni image pre nera/clonecd/alcohol si software vyziada vlozenie prazdneho cd do mechaniky, ale nejak to vlozenie nedetektne... Pritom mechanika v pohode cita vsetko... Ked spustim Nero InfoTool, tak pri informaciach o CD je v polozke General spravna informacia o kapacite (napalene cd - mp3), ale v polozke Type je informacia - no disc inserted -.
Zvysne polozky (tracks, sessions, medium info...) su vsetky n/a
Nestretli ste sa s takym problemom niekedy? proste ked sa mechanika chysta vypalovat, akoby softwaru nevedela/nechcela dat informacie o vlozenom cd a jeho parametroch... ale citanie ide bez problemov...
Dakujem za pomoc.
Měl jsem skoro stejnej problém a zrada byla ve "kšandě". Buď s ní zavaklej nebo ji vyměň, popř.vyzkoušej ji zapojit na druhej kanál, pokud máš kam.
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“