DVD/RW Plextor PX-708A

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DVD/RW Plextor PX-708A

Příspěvek od Suleky »

http://www.cdr.cz/a/6268
prvni DVD vypalovacka DVD-R/RW i DVD+R/RW! s rychlosti DVD+R 8x
It's free software and it gives you freedom!
Ladis
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: okolí Náchoda

Re: DVD+R: 8x

Příspěvek od Ladis »

Tak už to vypuklo a do konce roku budou DVD vypalky za hubičku, to je paráda. :D Tento Plextor bude prý u nás k mání až na konci srpna.
Naposledy upravil(a) Ladis dne pát 11. črc 2003, 06:57, celkem upraveno 1 x.
Nidzo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003
Bydliště: Milín - okres Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nidzo »

Hm...a kolik u nas bude stat???
Nidzo.cz - programování, webdesign, život v UK... :)
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

no levna nebude, plextor je obecne trosku drazsi a jeste novinka, kterou nikdo nema.....
me by spis zajimalo jestli je to uplne nova machanika, nebo OEM kde je jen firmwarem povolena 8x rychlost
It's free software and it gives you freedom!
Ladis
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: okolí Náchoda

Příspěvek od Ladis »

Nó, podle toho obrázku v databázi mechanik na cdr serveru i na plextor serveru to vypadá, že to je opravdu Plextor - má velmi podobný design, jako jejich CDRW a DVDROM a využívá některé jejich technologie atd .... "Stará" PX-504 je jiná a to proto, že to je NEC ND1100A.
No to ale ukáže čas. S tou cenou bych si nelámal hlavu (doporucena cena Retail verzie je 275 €), do doby uvedení PX-708 na náš trh takovýchto mechanik bude jistě více a i cenu to stlačí na příznivou výši. Ale zase na druhou stranu podle zkušeností asi bude výhodné koupit jednu z prvních dovezených, protože bude jistě "Made In Japan" ty pozdější už jsou vyrobeny v nějaké filiálce v Číně, nebo kde. Já jsem takto koupil jednu z prvních CDRW Premium a je z Japonska. Dnes už koupíš pouze z Číny.
Naposledy upravil(a) Ladis dne pát 11. črc 2003, 10:29, celkem upraveno 1 x.
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

chtel sem se te zeptat jestli na tom svym plextorovi pouzivas GigaRec technologiii
a jak ti to ctou jiny mechaniky popr. dalsi zkusenosti s touhle mechanikou
It's free software and it gives you freedom!
Ladis
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: okolí Náchoda

Příspěvek od Ladis »

Jasně, vždyť to byl jeden z důvodů, proč jsem do ní šel. GigaRec používám hlavně na archivaci filmů DivX a zachycených empegů z TV karty, zejména pohádky pro děti a pod. Zkoušel jsem i udělat výběr audio, ale fachčí pouze do 100 minut.
Zkušenosti: Pokud je kvalitní 80 min medium, tak na GigaRec 1,2x je záznam celkem v pohodě čitelný na všem co používám. (S CDA takto páleným i radio v autě a stařičký CDPlayer Technics z roku 1989 si s tím poradil). Pokud použiju 1,3x, tak takový zaznam přečtu pouze na některých málo CDROM (Teac 540, LiteOn LTN382) mechanikách a na všech DVDROM i vypalovačkách, co jsem zkoušel. (CDRW Sony 24x ?, Teac W540E, Plextor Premium, Samsung 40x ?, DVDROM: oba Teac DV-516E, Toshiba 1502, 1712)
S mediem vypáleným 1,4x je to velice špatné, věčinou ho celé nepřečte ani Plextor. Zatím jsem takto zkoušel jediné medium Multidisk.
S mediem 90 minut to je docela podobné, jako s 80 minutovým, jenom při překročení 100 minutové hranice se čtecí mechanika zpomalí na 1-4x po celý zbytek čtení. Ale pro archivaci filmů mi to stačí. Občas se při komprimaci najde soubor třeba 890 i 950 MB a čanit to na dvě céda by se mi moc nechtělo.
Ovšem ta možnost testovat si kvalitu media před vypálením a pak i po vypálení, ta je tedy super. Pokud se dá Plextoru Premium věřit, tak některá i levnější media jsou skutečně squělá a jiná i dražší zase úplně nanic.
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“