Win XP trhání zvuku

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
jardafox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2008

Win XP trhání zvuku

Příspěvek od jardafox »

Jen tak z ničeho nic se mi začal chvílema sekat zvuk, a podle správce úloh je i vidět že se procesor z nenadání jen tak zaseká, třeba je využitej na 50% a to na pc nic nedělám....prostě celkově zpomalenej komp
jak říkám, začalo to z ničeho nic, neměnil jsem žádnej hw, nic neinstaloval
projel sem to spywarem a spybot s&d a nic, netušíte čím ještě to projet nebo v čem by mohl bejt problém?


//jan.svoboda - Přesun z hlavní sekce
jardafox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2008

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od jardafox »

Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od zombux »

neběží disk v PIO režimu?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
jardafox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2008

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od jardafox »

u sekundárního kanálu IDE mám nastavený režim DMA je-li k dispozici, ale pod tím je aktuální režim: PIO ale nic s tím nejde udělat...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od zombux »

odeber ten kanál a restartuj aby se to znovu nadetekovalo
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
jardafox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2008

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od jardafox »

ty jo super, zabralo to, díky moc
btw: nevíš, čím se to mohlo přepnout? vlastně jsem měl tenhle problém kdysi i na ntbku, ale tam to bylo na dvd mechanice, taky se to samo od sebe přeplo...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od zombux »

windows samy přepínají DMA na PIO když detekujou příliš moc oprav chyb na sběrnici, ale zpátky už to přepnout neumějí tak se to musí řešit takhle
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CajUn
Nováček
Nováček
Registrován: 06. srp 2011

Re: Win XP trhání zvuku

Příspěvek od CajUn »

ak sa smiem pridať, mám presne ten istý problém so zvukom a celkovým trhaním win XP.
Mám notebook Acer Extensa 5220, Celeron 530, Intel graphics X3100, 1 GB RAM.

Skúšal som premazať aj primary aj secondary IDE channel ale problémy neprestali, skúšal som to už viackrát a bez zmeny.

Všade mám DMA if avaliable, iba Device 0 z primary IDE channel má current transfer mode Ultra dma mode 2
zvyšok je not applicable.
Aký postup navrhujete ? diki
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“