Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od Walker »

Zdravím, potřebuji přiřadit jiné písmeno disku než mám teď (v tomto případě je disk H a potřebuji mu přiřadit C). To lze přes správce disků, ale ten mě vždy upozoorní že to může mít vliv na funkci všech programů. Má někdo zkušenost s tím jeslti opravdu po přejmenování disků (písmen) se znefunkční programy nebo ještě hůř běh windows, díky.
Allatutti
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 23. úno 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od Allatutti »

Pokude je to nesystemovy disk, vse by melo byt ok, pokud se ale jedna o Systemovy disk neriskoval bych.
Whiskas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2009

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od Whiskas »

Raz som tuto fatalnu chybu urobil,premenoval som si particie (aj systemovu)a windows ani nenabehol (nevedel odkial,chudak) :-D
Pravdaze som to hned reinstallol,ale mohol som to opravit instalacnym cegom od windowsu.
Ostatne disky/particie okrem systemovych by mali ist premenovat,skus napr. Gparted Live CD :wink:
//predbehli ma :(
Obrázek Obrázek Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od zombux »

nemyslím si že by změna písmena systémového disku byla tak jednoduchá, oprava systému na to podle mě určitě stačit nebude. prostě, ve windows je zásadní písmeno systémového disku prostě neměnit (nechápu co k tomu lidi vede)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od S.h.I.t. »

Železný zvyk, že systémový disk je "C" (snad už od dosu, kdy A a B byly diskety :-D :-D).
Třeba mě se můj systémový "R" hrozně líbí :-)

Jinak doporučuji neměnit, protože dost aplikací a často i systém samotný používá absolutní cesty namísto relativních.
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od Walker »

zombux píše:nemyslím si že by změna písmena systémového disku byla tak jednoduchá, oprava systému na to podle mě určitě stačit nebude. prostě, ve windows je zásadní písmeno systémového disku prostě neměnit (nechápu co k tomu lidi vede)

jde o to že v práci máme jsitý program, který je na tamohle Háčku, ale musí bejt na Céčku aby mohl pracovat síťově.....a Háčko je to proto protože v PC jsou čtečky karet a ty jsou jakoby nějak upřednosťněný a začínají od písmene C .... je to komplikované :mrgreen:


edit: jinak je to systémový disk
Ludass
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2009
Bydliště: Brno

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od Ludass »

myslim ze v tvem pripade do ctecky karet s pismenem C dej nejakou kartu a program nainstaluj tam
wed05
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna přiřazených písmen u disků WIN XP

Příspěvek od wed05 »

Jednou jsem se o to poskousel v praci, nainstaloval sem windows, office vcetne aktivace, updatu a doslo na instalaci ucetniho sw a ten se automaticky instaloval na c, jenze systemovy disk byl H ( neodpojena ctecka karet pri instalaci) . Nechtelo se mi to reinstalovat znova tak sem si nasel na googlu navod jak zmenit pismena mechanik pres registry. Po zmene h na c a resetu windows zacal nabihat ale zustal stat u napisu "vitejte". Ten postup na zmenu pismenek ale mimo systemoveho funguje tzn. ze zbyva jedine reinstal, GL .
Q9400@3,2;4GBram;GA-EP45-DS3L;9800GT;WD1TB+WD500GB;win7 x64
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“