přechod z XP na 7

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: přechod z XP na 7

Příspěvek od Lojza »

Proč bys stahoval DirectX 10? Do XPček ti to stejně nepůjde. Má ho přímo v sobě Vista a 7 mají 11, takže nic sosat nemusíš.
Enigma
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2007

Re: přechod z XP na 7

Příspěvek od Enigma »

Co se týče toho DirectX, on tam je, ve Windows 7 je to 11, ale bude třeba tam nainstalovat DirectX redist. pack, řada her bude vyžadovat knihovny ze starších verzí DirectX.

Dovolím si přidat své zkušenosti. Já mám sestavu s Core 2 Duo E4500, 2 GB RAM, GK ATI HD2600XT, 19" LCD 1280*1024. Asi slabší než ta, kterou má zde tazatel. Dal jsem tam Windows 7 32bit, většina používaných programů u mě je 32bitových i ty hry jsou 32bitové. Stroj mi jede lépe než s XPčkama. Start a vypnutí jsou rychlejší, na XPčkách to dlouho hrabalo na disku než bylo nastartováno nebo vypnuto. Co se týče her, nezpozoroval jsem ztrátu výkonu, možná jedou trochu lépe.
Na základě těchto zkušeností jsem dospěl k následujícím závěrům:
Pokud má CPU 2 a více jader, GK podporuje DX10 a výše, bude upgrade na Windows 7 ze starších Windows přínosem.
Pokud je CPU jednojádrové a GK podporuje max DX9, doporučuji zde na XPčkách zůstat, zde nebudou Windows 7 velkým přínosem.
Johny86
Nováček
Nováček
Registrován: 01. říj 2009

Re: přechod z XP na 7

Příspěvek od Johny86 »

Ahoj, taky uvažuju o přechod na WIN 7, a mám pár otázek, moje sestava je C2D E8400 3 Ghz, 4 GB ram, Winfast 8800 GT 512 MB. Tak mě zajímá jestli bude přechod v pohodě. A pokud udělám čistou instalaci tak jestli mě zůstane rozdělení diku, mám 500 GB a je rozdělenej na 200 a 300 a na tom 300 GB mám dost dat o které nechci přijít. Prostě potřebuju aby se ty sedmičky nainstalovaly na ten 200 GB a ten druhej zůstal. A ještě k té verzi 32 a 64 bit tak pujde vše na té 64 stejně jako na 32? Slišel jsem že některé programy jsou třeba jen 32 a pak by asi nešli na té 64 né? Omlouvám se za hloupé dotazy ale vůbec se v tom nevyznám, a díky moc za radu.
Enigma
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2007

Re: přechod z XP na 7

Příspěvek od Enigma »

Rozdělení disku a instalace jsou oddělené úkony. Disk zůstane rozdělen, jak byl, když se nic takhle nebude vrtat ve Správci diskových oddílů, instalace se dotkne vždy jen toho oddílu, na který se bude instalovat, druhý zůstane zachován.
Uváděná sestava by na 64bit byla, předtím si ale udělej pořádek v ovladačích a programech.
Co se týče ovladačů na zařízení, co máš, ty nutně budou muset být 64bitové, 32bitovými verzemi to zalepit nelze. Pokud třeba tiskárna má jen 32bitový driver, smůla.
Co se týče programů, 32bitové by měly jet normálně, problém by byl leda u těch, které běží v 16bitovém režimu (většinou staré věci pro DOS nebo pro Win9x). DOSovské věci jako takové lze vyřešit z 99% přes DosBox. Věci pro Win9x bych řešil virtuálním strojem.
wendycz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Kolín

Re: přechod z XP na 7

Příspěvek od wendycz »

ses jsi jistej ze tva grafika ma direct 1O a ne třeba 10,1 i tam je zlepšení a nebo rovnou 11 ? .D no

Zkus google.cz

Ale určitě výrobce tvé grafické karty má na stránkách někde i Direct kontabilní s tovjí grafikou pro W7
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“