Instalace Windows XP místo Ubuntu

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Lighter
Nováček
Nováček
Registrován: 07. lis 2010

Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od Lighter »

Zdravím,

mám pro mě již neřešitelný problém. Chci si dát do kompa zpátky XPčka, ted tam je Ubuntu.

Takže normálně nabootuju instalačku Win XP, napíše to Boot from CD, potom pro spuštění OS stisknete tlačítko a pak se načte Linux. Instalace XP se prostě nezapne a sám nevím jak je možný že se načte Linux když vubec v BOOT priority není HDD.

Ubuntu chci hodit pryč je to šíleně pomalej nedokonalej OS, který nepodporuje spoustu tiskáren a scenerů (přitom jsem si v podpoře našel že je to podporuje). Takže prostě mi nejdou nainstalovat XPčka, CD je v pořádku, XPčka jsem instaloval 1000x a nejsem v tomto oboru žádná lamka, ale nezvládnul jsem to. V podpoře Linuxu mi odpovedejí že je to problém Windows at smeřuju na ně, jenže já nemám tolik času než mi támhle někde odpoví jak nainstaloval XPčka.

Neměl náhodou někdo podobný problém ?
oLIN^
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2010
Bydliště: Roztoky u Prahy; Zahradní 1438
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od oLIN^ »

Někde naformátu HDD a začni odznova, to je asi nejlehčí, než aby si hledal problém, proč, jak, atd.
HP ProoBook 4520s + Win7 Pro x64
Samsung Omnia 7 + WP7.07
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od zombux »

CD od Windows je originální? jestli ne, je jasno.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od killerek »

Take to muze delat USB klavesnice, pokud ji mas. Jiz jsem na to narazil, ze po postu asi nebylo napajene USB a tudiz mackani klavesy bylo zbytecne a instalace potrvdit nesla. PS2 klavesnice to vyresila.
Lighter
Nováček
Nováček
Registrován: 07. lis 2010

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od Lighter »

No takže jsem nabootoval znova ubuntu, před instalací vytvořil a naformátoval primární aktivní disk s FAT32 a restartoval, hodil XPčka a ted to píše unknown file system, grub rescue.

Windows XP mám originální.
kocourleo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od kocourleo »

Zkus reset BIOSu, tak by se ti měla aktivovat USB klávesnice. killerek má asi pravdu.
Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od killerek »

Jinak na Win XP se dela NTFS. FAT32 je docela prezitek.
Lighter
Nováček
Nováček
Registrován: 07. lis 2010

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od Lighter »

Dal jsem klávesnici na PS/2 a do biosu se dostla, jenže furt ještě mi nejde opravit to MBR. Disk mám FAT32 protože jiná možnost při instalaci Linuxu tam nebyla, jinak bych sámo dal NTFS.

Nevíte jak opravit MBR nějak z USB ?
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Instalace Windows XP místo Ubuntu

Příspěvek od Briketa »

Musíš nabootovat instalaci Windows XP, dát opravnou konzoli a použít příkazy FIXBOOT a FIXMBR. Tím vymažeš GRUB z MBR a začne to bootovat Windows.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“