Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
joex13
Nováček
Nováček
Registrován: 16. lis 2010

Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Příspěvek od joex13 »

Zdravím,
možná následující problém někdo řešil, ale nenašel jsem přesně to samé.

Můj problém spočívá v tom, že po spuštění PC se mi před začátkem načítání Win XP restartuje PC. O to podivnější je to, že Win 7 bez problému spustím a vše funguje, ale chtěl bych zprovoznit i XP. Disk mám rozdělený na dvě části. V jedné mám XP, v té druhé 7.

Celé mi to začalo dělat po tom, co jsem vyměnil celý comp za nový (MB, procesor, zdroj, grafiku i paměti).

MB: Asus P5B deluxe Wifi
proc.: Core2Duo 2,53
RAM: 2GB
graf. karta: ATI 4650
zdroj: 450W

Poradili byste mi prosím, co s tím udělat, aby mi XP zase fungovaly? :sad:


//edit Wilik - presun z desek
glu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: Cheb

Re: Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Příspěvek od glu »

Teoreticky jedina moznost je se dostat do nouzovyho rezimu xp, odinstalovat ovladace desky a grafiky a doufat, ze se to po restartu dostane na plochu, kde doinstalovat ovladace na nove komponenty. Teoreticky pisu proto, ze to spis neklapne a bude nutny reinstal xp, ktere zmenu komponentu bez preinstalovani vetsinou neustoji. Z duvodu dualbootu (xp a win7) a pripadne preinstalaci xp pak bude nutne opravit bootovaci soubory win7 pres instalacni dvd.
joex13
Nováček
Nováček
Registrován: 16. lis 2010

Re: Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Příspěvek od joex13 »

glu píše:Teoreticky jedina moznost je se dostat do nouzovyho rezimu xp, odinstalovat ovladace desky a grafiky a doufat, ze se to po restartu dostane na plochu, kde doinstalovat ovladace na nove komponenty. Teoreticky pisu proto, ze to spis neklapne a bude nutny reinstal xp, ktere zmenu komponentu bez preinstalovani vetsinou neustoji. Z duvodu dualbootu (xp a win7) a pripadne preinstalaci xp pak bude nutne opravit bootovaci soubory win7 pres instalacni dvd.
Do nouzovýho režimu jsem to zkoušel dostat, ale načte to jen některé soubory a pote se stejně restartuje. Zkusím tu možnost přeinstalovat XP a budu doufat, že to pak spustím.
Zatím díky
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Příspěvek od Lokomotiva »

Kolega to myslím postihl dobře - původní deska měla jiný diskový řadič.
A XP mají nainstalovaný jiný driver.
Pokud máš původní komponenty, mohl bys v původním PC spustit XP ve Správci zařízení odinstalovat vše na Řadiče IDE ATA/ATAPI.
PC nerestartovat, jen vypnout a přendat disk do nové sestavy.
Autodetekce by pak našla nové zařízení a nainstalovala mu automaticky nový driver.
Ten si pak aktualizuješ.
S W7 by neměl takový problém být, protože obsahuje drivery pro cca 10.000 zařízení.
kocourleo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Příspěvek od kocourleo »

Pokud dokážeš nabootovat na starém hardwaru, tak to můžeš spravit takto:
Rozbal soubory Atapi.sys, Intelide.sys, Pciide.sys a Pciidex.sys z %SystemRoot%\Driver Cache\I386\Driver.cab do %SystemRoot%\System32\Drivers (%SystemRoot% je na Windows 2000 většinou C:\WINNT a na Windows XP C:\WINDOWS)
Stáhni si soubor INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE_XP.reg pro Windows XP. Tento soubor naimportujte do registrů (odkaz: http://www.diit.cz/files/postupy/INACCE ... ICE_XP.reg ).
postup je odtud: http://www.diit.cz/clanek/jak-vyzrat-na ... vice/3687/
Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518
joex13
Nováček
Nováček
Registrován: 16. lis 2010

Re: Problém se spuštěním XP v nové sestavě

Příspěvek od joex13 »

Tak jsem to musel udělat tak, že jsem nainstaloval Win XP znovu. Bohužel nepomohlo odinstalovat ovladače, takže jsem to zkusil rovnou. Pak bylo ještě problém, že HDD a mechaniky jsem měl na staré desce zvlášť (1x IDE pro HDD a 1x IDE pro mechaniku) Nová deska jak už podporuje spíš SATA a má jenom 1 IDE konektor, tak jsem musel propojit HDD i mechaniku na ten jeden. To ale už je problém s bootováním, takže jsem začal instalaci Win XP na starý desce a na nový dokončil, takže Win neměl šanci nainstalovat řadiče podle starý desky.

Budu si ale musel koupit minimálně ještě mechaniky SATA nebo HDD, aby všechno fungovalo pořádně. Teď to ale vypadá jen na mechaniky, protože bych musel proceduru instalace provádět znovu.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“