Nenaběhne kompletně operační systém

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Nenaběhne kompletně operační systém

Příspěvek od Radagabi »

Ahoj,

nedávno jsem psal o výběru nové grafiky a jak to vypadá,tak spíš teď budu dlouhé noci sedět nad PC....Ach jo...

Poslední dobou mám mírné problémy s OS,např. mi nedetekuje myš standartu HID,ale různé kraviny,kterými myš rozhodně není.Taky se mi stalo,že se mi zavřelo okno(???)....Viry pravidelně kontroluji!!! PC je plně zabezpečen jak Avastem 5(aktuálním,všechny rezidentní štíty běží apod.) freeware,tak Comodem (taky nejnovější verze),které mi bylo doporučeno.S poslední verzí jsem mám akoráť problémy,že musím chvíli počkat po startu,než načte všechny spojení,protože když zapnu Operu během načítání tak se kousne a Firewall ji prostě blokne,nejde zavřít a když ji zavřu přes správce tak se kousne i správce (??? Co má Firewall co blokovat správce ???).Nevím jestli tohle s mým problémem nemůže nějak souviset,nevím...

Dneska jsem si nainstaloval nový ovladač na zvukovku(správný) a restartoval.PC normálně naběhl,ale zdál se mi hrozně pomalý-zapínání winampu trvalo věčnost apod....Tak jsem PC resetoval znovu a co nevidím?Nenaběhne nic,jen je hrozně dlouho(30s) obrázek s logem "Vítejte" a když zmizí,místo obyčejného naběhnutí naběhne jen a jen tapeta...Ať to opakuju kolikrát chci pořád stejný výsledek,s tím rozdílem,že když počkám naběhne i lišta(kousnutá),myš normalně reaguje apod...
Safe mod se mi nepodařilo nahodit,asi 5 minut tam blikal nějaký kurzor vlevo nahoře a nic(nemám se Safe Modem moc zkušeností,protože počítače jsem měl vždy v pořádku)...Tak se mi nechce čekat a zkouším to znova...Vše probíhá normálně až do tabulky Vítejte,zničehonic se HDD přestane točit a naběhne jen tapeta...Po chvíli i lišta...Ale ta mi je k ničemu protože nefunguje...

Co teď?Na PC mám data,které bych potřeboval zálohovat...Sice nějakou zálohu mám,ale ne moc aktuální....Všechno kromě HDD a case je asi 5 měsíců nové a v záruce..Ach jo...

Máte někdo,prosím, nějaké rady,kromě reinstal Win?

P.S.:Mám XPéčka Proffesional,aktualizaci nemám nejaktuálníější pokud vím...

P.S.2:Bojím se,že to je chyba v registrech s čím by mohli souviset i předchozí problémy....

EDIT:Po dlouhém čekání naběhl antivir,ale zatím ho nemohu používat

EDIT 2:Začal nabíhat tento PC,ale než to naběhne tak zestárnu....Vypadá to jako by byla nějaká součástka PC poškozená nebo špatně fungující fakt nevím,zajímavé na tom je,že PC není zpomalený,je téměř neaktivní,ale přitom všechno tak trvá

EDIT 3:Po pár minutách naběhl v liště zvuk a plně i antivir,tento počítač se nëpouští,ale antivir jsem spustil a pustil jsem test...K mému údivu jede na plnou rychlost...Ke všemu se nehýbe čas v win,ale v BIOSu jo....Vadná deska?Vadné paměti?Vadný OS?Fakt nevím...
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Nenaběhne kompletně operační systém

Příspěvek od CZDaywalker »

Zdravíčko,

Zkuste spustit systém v nouzovém režimu, jestli se to projevuje taky.
Pokud to tak je, zkusit spustit systém v cleanbootu, vyzkoušet, jestli to náhodou nedělá nějaký software po spuštění systému.
Co třeba zkusit live distribuci linuxu, jak se chová tento?
Po tom, co by se ověřilo, že to SW opravdu není, by to opravdu chtělo otestovat i HW.
Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Re: Nenaběhne kompletně operační systém

Příspěvek od Radagabi »

Nouzový režim nechce naskočit kdÿž zvolím Stav nouze , tak proběhne tabulka a pak pořád vlevo nahoře bliká kurzor a točí se HDD a nic se neděje.
Jak pustím cleanboot?Nikdy jsem o tom neslyšel :oops:
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Nenaběhne kompletně operační systém

Příspěvek od CZDaywalker »

Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Re: Nenaběhne kompletně operační systém

Příspěvek od Radagabi »

Nakonec pomohla oprava systému z média,asi v něm opravdu něco bylo,čím to je jsem nezjistil a ani se nestarám,protože na Vánoce plánuji nový HDD :) . Díky všem za pomoc .
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“