Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Nainstaloval sem nějakou speciální verzi XP Ultimate 2008 a potřeboval bych jí osekat na co nejlepší výkon ve hrách a to především CoD4, kde dochází ke kolísání FPS. Na mých bývalých OS sem měl vždy spuštěno v pozadí jen málo aplikací ale tady jich je podstatně více.

Tady posílám log z RSIT
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od jan.svoboda »

Ahoj, nebylo by jednoduší si nainstalovat čistou oficiální verzi? S laděnými tuningovými verzemi jsou jen problémy, a jejich modifikace... to opravdu nedoporučuji.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Flegy »

presne tak, navic clovek u techhle "warezovek" nikdy nevi, co tam autor dal za "bonus" navic :roll:
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Bylo by to jednoduší a kdybych to tak chtěl udělat tak určitě nenapíšu tenhle příspěvek :)
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od jan.svoboda »

Tak v tom případě se já bohužel odmítám hrabat ve vytuněný verzi Windows a řešit potom, proč přestala fungovat polovina věcí. Je to prostě prasárna, od které opravdu odrazuji. Můžu se tedy zeptat, proč odmítáš čistej systém? Myslím, že případný rozdíl v FPS ve hře, který je třeba 2 FPS, je opravdu nepodstatný.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Flegy »

pokud tam nejaky rozdil vubec je :wink:
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od jan.svoboda »

Tak já nechtěl moc naštvat autora, ale samozřejmě souhlasím :) Tak možná tam ten malej rozdíl přeci jen bude (odchylkou benchmarků a testů) :D
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od zombux »

není - není důvod aby byl. pokud je dost paměti, rozumně silné CPU a VGA, tak ten rozdíl prostě nebude a je to jen placebo.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Při stálých FPS rozdíl není protože hraju com_maxfps 125 ale je tam obrovské kolísání FPS každou 6 vteřinu.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od zombux »

jen jestli to není právě tou doprasenou verzí XPček...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od CZDaywalker »

Otázka je, jak Vám můžeme pomoct se systémem, který není nikde oficiálně doporučen a vydán. Když to na ostatních OS jede a Vy sám říkáte, že to tak je, tak co očekáváte od odpovědí?

Sežeňte si normální OS, navíc Vámi uvedená verze trochu zavání warezem, který sem nepatří.
Odkuď tuto verzi máte? Odkuď jsou patche? To jste si to někde "koupil na internetu"?
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Dříve sem měl Win 7 ultimate a šlapalo to v pohodě, jenže mi z ničeho nic přestala chodit síťová karta (počítač se choval jako by tam nebyla),po pár neúspěšných pokusech najít jádro pudla, sem se rozhodl o formát disku a následném reinstalu, bohužel ani jedna verze Win 7 mi nenajela z Bootu tak sem se rozhodl o XP a měl sem jenom tuhle verzi od známého... pokud vím tak mám nejnovější aktualizovanou verzi a patche se stahují defaultně z udpate.windows. Nicméně asi udělám to co sem nechtěl, přeinstaluji OS zpět na Win7 ulti.
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od jan.svoboda »

Pokud z ničeho nic přestala chodit pod WIn 7 síťová karta, může to být taky jejím fyzickým poškozením, případně zkusit stáhnout z netu nejnovější ovladače od výrobce. Opravdu myslím, že v aktuálním systému toho moc nenaděláme. Nebo alespoň tedy čisté XP, pokud ne Win 7. Mimochodem, Win 7 Ultimate máš jistě plně legální, že? :roll:
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

jan.svoboda píše: Win 7 Ultimate máš jistě plně legální, že? :roll:
No jistě, za co mě máš.

Nicméně tu teď řeším dost větší problém. Mám od O2 3g modem typu Huewai E1750, dnes sem si k tomu koupil router ZyXEL NBG4115, skoušel sem konfigurovat 3g připojení podle příručky ale bez efektu, ale modem to vidí.


//jan.svoboda - Za nic, jen jsem se ptal.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Smith »

Havlli píše:
jan.svoboda píše: Win 7 Ultimate máš jistě plně legální, že? :roll:
No jistě, za co mě máš.
no...
Havlli píše:Nainstaloval sem nějakou speciální verzi XP Ultimate 2008
což smrdí warezem. Ta instalačka stejně porušuje EULU.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Smith píše: Ta instalačka stejně porušuje EULU.
Ale no tak přece s toho tady nebudem dělat aférku, prostě sem neměl počem sáhnout a na obalu bylo napsáno Win XP :D
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Mám strašně rád příručky jak je to tam krásně napsáno, bod po bodu co dělat dokonce je přiložena i tabulka s mým 3G zařízením jako kompatibilní s routerem, ale když vám to vyhodí v logu chybu:

Kód: Vybrat vše

1 Jan 1 00:00:26 WAN, Unsupported USB device vid:0x12d1 pid:0x1406
Tak to už vám brožurka neporadí.
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od jan.svoboda »

Havlli píše:
Smith píše: Ta instalačka stejně porušuje EULU.
Ale no tak přece s toho tady nebudem dělat aférku, prostě sem neměl počem sáhnout a na obalu bylo napsáno Win XP :D
Aférku ne, jen to, že warez zde neřešíme. A proč jsem se ptal? Protože osobně neznám nikoho z lidí, co by měli legální Win 7 edici Ultimate. To tu ale nebudeme rozpitvávat. Nainstaluj čistý oficiální systém, a pokud chceš mít vyšší výkon ve hrách, updatuj hardware.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Havlli
Nováček
Nováček
Registrován: 15. kvě 2011

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Havlli »

Tak to neznáš asi nikoho kdo dělá na letišti, mě už jich přes ruce prošly stovky ale to sem nepatří. Pokusil sem se nainstalovat Ultimate, kopirovani dočasných souborů, a instalace proběhla v pořádku poté instalátor počítač restartoval jenomže když najede modrá obrazovka instalace a kurzor objeví se hláška instalace se nezdařila a celý Pc se restartuje.


//jan.svoboda - Ne - nikoho, kdo dělá na letišti neznám.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu CoD4 na XP

Příspěvek od Smith »

Tak asi bude problém v HW, když to háže BSOD.

Btw, problémy s modemem nebo routerem řeš v příslušné sekci, tady je to OT.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“