SPRÁVCE ÚLOH

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Henerke
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2011

SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Henerke »

Dobrý den, mám jeden veliký problém.Dnes jsem zjistil, že s mím PC je něco špatně.Když zmáčknu ctrl+alt+delete napíše mi ,, Správce tohoto systému zakázal Správce úloh,,.
Nevím co s tím dělat.Zkoušel jsem prosurfovat pár stránek, ale příkazové řádky, např.:gpedit.msc, jsou mi na *****.Mám totiž Win XP Home

Prosím o radu, Jan Vyhnálek
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od ToxicTears »

Henerke píše:Dobrý den, mám jeden veliký problém.Dnes jsem zjistil, že s mím PC je něco špatně.Když zmáčknu ctrl+alt+delete napíše mi ,, Správce tohoto systému zakázal Správce úloh,,.
Nevím co s tím dělat.Zkoušel jsem prosurfovat pár stránek, ale příkazové řádky, např.:gpedit.msc, jsou mi na *****.Mám totiž Win XP Home

Prosím o radu, Jan Vyhnálek

Nevím proč vám to naprd, když je to ta nejjednodušší cesta http://www.lisak.cz/spravce-tohoto-syst ... -uloh.html

Zde s návodem a je to hodně lehké.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Henerke
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2011

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Henerke »

Dobře, ale máme Win Home, takže je problém. Tento kod gpedit.msc nefunguje.Je pouze pro Win Proffessional.Takže co s tím ?
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Shit »

Ruční editace registru

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Hodnotu DWORD (DisableTaskMgr) upravit na nulu.

//CZDaywalker - přesun z OS
Henerke
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2011

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Henerke »

No tak díky no. Tak teď už nevím nic.Kde najdu registry a jak je přepíšu.Trošku stručnější návod by neuškodil.

Děkuji
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od ToxicTears »

Když to je těžký když vám to člověk pošle a vy to nečtete

Editace registru
Záměrně jsem nejdříve uvedl tu jednodušší variantu. Jde o to, že nastavení probíhá v registru a neodborným zásahem si můžete rozhodit nastavení celého systému. Pro manuální změnu lze použít editor regitru "regedit.exe". Hodnota, která povoluje nastavení správce úloh se jmenuje DisableTaskMgr a nacházi se v klíčích:



HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Zmíněnou hodnotu DWORD (DisableTaskMgr) upravíte na nulu a správce bude opět přístupný.



Výše uvedený postup přes zásady skupiny ukládá hodnoty do klíčů:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects...

To je ten link co jsem vám poslal.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Henerke
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2011

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Henerke »

Ano, vše jsem zkoušel a změnil na ,,0,,.Ale i tak když jsem změnil v HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System, bylo vše naprd.Opět mi to píše ku kravinku se správcem.V tý složce jsou vždy 2 soubory, mám změnit na ,,0,, jen DisableTaskMgr, nebo vše ? Na ,,0,, jsem změnil pouze DisableTaskMgr.

Pořád nic nepomohlo
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od LiveBomb »

Meni se jen "DisableTaskMgr" no a pak samozrejmne reboot. Pokud to nejde mrkni do registru, se to zmenilo zase na 1 tak tam imho. mas naky breberky...
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Henerke
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2011

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Henerke »

:D Tak co s tím ? Já fakt nevím lidi
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od jan.svoboda »

Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Henerke
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2011

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od Henerke »

Fakt moc prosím o radu
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: SPRÁVCE ÚLOH

Příspěvek od jan.svoboda »

Mám poslat ten odkaz ještě jednou? První odkaz z Google máš s obrázky a vysvětleným postupem, fakt nevím, co víc tu od nás chceš slyšet.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“