NTLDR nenalezen a problém s bootem

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
mantis89
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2010
Bydliště: Orlová

NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od mantis89 »

Zdravím,
pročetl jsem si tady na foru pár vláken o tomhle problému, ale žádný přesně nesplňoval moje kritéria, proto zakládám vlákno nové.
Na původním pc jsem měl 2 disky, 40GB a 80GB, jsou to staré ATA seagate připojitelné přes IDE. Koupil jsem tady na foru desku, cpu a ramky a ty disky jsem chtěl použít. První chybný krok byl, že jsem nenaformátoval disky před změnou hardwaru. Když jsem všechno připojil, cd s win xp nabootovalo, ale při fázi, kdy se měly rozdělovat partitions to hodilo bsod, že je disk zavirovaný. Musel jsem tedy formátovat jinak. Snahu formátu přes ubuntu radši přeskočím, ty 3 hodiny nervů mi stačily. Připojil jsem tedy všechno zpátky na starou desku, provedl čistou instalaci win xp a z winu naformátoval druhý hdd.
A už jsem si myslel, že mám vyhráno, jenže omyl. Připojil jsem zpět všechny "nové" komponenty a hodilo mi to NTLDR hlášku, přitom ten disk byl úplně čistý, protože jsem ho formátoval. Když připojím ten druhý disk hodí mě to do stavu nouze a ať vybírám jakoukoliv možnost (spusti systém normálním způsobem, nouzový režim atd.) tak nic nejde, ale to je pochopitelné.
To ale není nejdůležitější problém. Všechno by totiž bylo ok, kdyby fungoval boot. CD v mechanice se normálně otáčí, dokonce při POSTu naběhne hláška, že byl detekován bootable disk, ale boot neproběhne. Boot sequence je správně, zkoušel jsem i vše disabled, zakázal jsem pro jistotu i SATA porty, které nepoužívám z důvodu, že disky jsou IDE. Nepomohlo nic. Prostě se v mechanice CD roztočí, ale nenabootuje. A to dokonce ani linux. Kabely jsem prohodil snad všechny abych měl jistotu, ale v první fázi všechno bylo ok až na ten bsod, tak nechápu co se pokazilo teď.
Jo a zkoušel jsem i boot z USB, ale BIOS nepodporuje USB-HDD, jen USB-ZIP/FLOPPY.
PC: i5 3570k, P8Z77-M, 8GB DDR3 Adata XPG, Gainward GTX 1060 6GB, Crucial MX100 256GB + WD 640GB, EVGA SuperNOVA 750 G2
mantis89
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2010
Bydliště: Orlová

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od mantis89 »

Když už nikdo neví odpověď na mou otázku, poradí mi někdo aspoň jak provést, aby se HDD chovalo jako právě vytažené z krabice, tzn. úplně nové? Protože i když provedu formát, tak tam jakoby soubory zůstanou, což vyvolá, že když je ten disk připojen samostatně, tak hází tu NTLDR chybu.
PC: i5 3570k, P8Z77-M, 8GB DDR3 Adata XPG, Gainward GTX 1060 6GB, Crucial MX100 256GB + WD 640GB, EVGA SuperNOVA 750 G2
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od LiveBomb »

Pokud ho naformatujes nemuze na nem nic zustat.
A k tvemu problemu, pokud nemuze nalezt zavadec tak staci opravit mbr.

Pokud ti PC odmita bootovat z DVD/CD i kdyz ma jako prvni nastavenou mechaniku tak neni medium bootvaci.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od jan.svoboda »

Ahoj,
pokud disk zformátuješ, data na něm nemohou zůstat. Pokud se jedná o tzv. rychlý formát, data sice zůstávají fyzicky na disku, systém je ale nevidí - nemůže to způsobovat zmíněný problém. Zkus opravit zavaděč (mbr), to by mělo pomoci.

//LiveBomb byl rychlejší...
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
mantis89
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2010
Bydliště: Orlová

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od mantis89 »

LiveBomb píše:Pokud ho naformatujes nemuze na nem nic zustat.
A k tvemu problemu, pokud nemuze nalezt zavadec tak staci opravit mbr.
Jak opravím ten mbr?
LiveBomb píše:Pokud ti PC odmita bootovat z DVD/CD i kdyz ma jako prvni nastavenou mechaniku tak neni medium bootvaci.
Medium je na 100% bootovací. Je tam problém v něčem jiném, ale nevím v čem. Může to být nastavením master/slave? Byl jsem totiž liný a použil jsem pro každý HDD + DVD-ROM jeden kabel, takže mám defakto připojeny 3 IDE kabely.
PC: i5 3570k, P8Z77-M, 8GB DDR3 Adata XPG, Gainward GTX 1060 6GB, Crucial MX100 256GB + WD 640GB, EVGA SuperNOVA 750 G2
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od jan.svoboda »

mantis89 píše:Jak opravím ten mbr?
Jednoduše, http://tinyurl.com/3e99m6n

mantis89 píše:Medium je na 100% bootovací. Je tam problém v něčem jiném, ale nevím v čem. Může to být nastavením master/slave? Byl jsem totiž liný a použil jsem pro každý HDD + DVD-ROM jeden kabel, takže mám defakto připojeny 3 IDE kabely.
Jak to, že si jsi tak jistý, že je médium 100% bootovací? Jedná se o legální médium Windowsů? Pokud funguje mechanika, médium není extrémě poškrábané, a máš správně nastaven boot v BIOSu (popř. rychlou volbu, odkud chceš bootovat), musí to fungovat.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
mantis89
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2010
Bydliště: Orlová

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od mantis89 »

Takže dneska po několika hodinách práce se mi podařilo systém nainstalovat. Ten fixmbr jsem nemohl použít z toho důvodu, že mi nešlo nabootovat z BIOSu jak už jsem psal, takže recovery konzole byla pro mě nemožná. Musel jsem tedy opět připojit disky ke starým komponentům a při instalaci partitons jsem jeden disk smazal bez formátu. Když jsem ho pak samostatně připojil, jaké bylo mé překvapení, když se rozjel boot, nebyla chyba NTLDR a já v klidu mohl všechno nainstalovat.

Vyřešeno, prosím o lock.
PC: i5 3570k, P8Z77-M, 8GB DDR3 Adata XPG, Gainward GTX 1060 6GB, Crucial MX100 256GB + WD 640GB, EVGA SuperNOVA 750 G2
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od jan.svoboda »

V tom případě medium nemohlo být správné, nebo byl problém díky warezácké verzi. Vyřešená témata nezamykáme, protože může mít někdo podobný problém.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
mantis89
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2010
Bydliště: Orlová

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od mantis89 »

jan.svoboda píše:V tom případě medium nemohlo být správné, nebo byl problém díky warezácké verzi. Vyřešená témata nezamykáme, protože může mít někdo podobný problém.
Ten win jsem nainstaloval z téhož media, takže tady nejde o (ne)warezáckou verzi (jak to asi má udělat někdo kdo má zničené medium?). Nebootovalo to nic. Ani linux a ten je warez asi těžko :?
PC: i5 3570k, P8Z77-M, 8GB DDR3 Adata XPG, Gainward GTX 1060 6GB, Crucial MX100 256GB + WD 640GB, EVGA SuperNOVA 750 G2
MajklNight
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2013

Re: NTLDR nenalezen a problém s bootem

Příspěvek od MajklNight »

Zdravím..Hledal jsem na YouTube a našel jsem na tohle návod...Udělal jsem vše podle návodu..Při zapínání mačkám F11(Boot Menu)abych mohl nabootovat přes USB...Ukáže se mi tabulka...Najedu na USB,kliknu na ENTER ale nic se neděje :(( Vypne se tabulka a opět tam je NTLDR.... můžete mi někdo poradit ?
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“