Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Enigma
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2007

Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od Enigma »

Kdo sleduje události v počítačovém světě, jistě už ví, že za rok končí podpora pro Windows XP se SP3 ze strany Microsoftu (pozn. starší SP a RTM už podporováno není). Na druhé straně by se hodilo podotknout nikdy neříkej nikdy, třeba firemní zákazníci si vydupou SP4 a bude se odsouvat. Domnívám se též, že vznikne amatérská podpora pro Windows XP jako tehdy pro Windows 98, že se třeba dočkáme nějakého toho neoficiálního SP.
Zakládám zde tedy koutek, kde si lze na stará dobrá Windows XP zavzpomínat.

Hned hodím do mlýna své:
Windows XP jsem hloub poznal až se SP2 a bylo to na mém prvním notebooku. Budu tedy na ně vzpomínat více než v dobrém. Systém Windows XP byl a stále je dobře odladěný systém. Skoro mi nespadl a vydržel mi několik roků bez reinstalace (no když se k systému chováme slušně). Mám nějaké ty starší stroje osazené Pentiem M, Pentiem 4 nebo Athlon XP. Nevidím žádný smysl v instalaci novějšího systému na ně.
Co budu dělat, až skončí podpora XPček? Nemám v plánu provádět upgrade, až stroje s nainstalovanými Windows XP přestanou jet, tak systém zemře s nimi. Na nové stroje se již tento stařičký systém dávat nehodí.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od Nagant »

No, abych se přiznal, já se na to celkem těším.
Konečně se přestane OS aktualizovat a třeba se zbavím toho tísnivého pocitu při každé aktualizaci, zda po ní bude vše fungovat či nikoli. 8)
A rozhodování, zda a kde aktualizovat, a kde raději ne.
Škoda, že je to až za rok. :roll:

V celé firmě jedeme na XP, s výjimkou jednoho (nového) notebooku.
Na XP jsem si za ta léta zvykl, i když nejvíc v oblibě jsem měl asi Windows 2000, tak nějak mi nejvíc sedl jejich vzhled.

S Windows XP jsem začal pracovat asi v r. 2003.
Oceňuju na nich možnost rychlého úklidu celého OS do image přes vhodný SW a následnou rychlou obnovu v případě těžkých problémů.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
kalmarCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. dub 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od kalmarCZ »

no, já používám xp asi od roku 2004. Byl to hodně dobrej os ale nyní mám win 7.
PC: CPU: Intel Core i5-3570K @ 3,8 GHz|GPU: nVidia GeForce GTX 660|RAM: 8 GB|MB: GIGABYTE Z77-D3H|HDD: 1TB
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od killerek »

Na druhé straně by se hodilo podotknout nikdy neříkej nikdy, třeba firemní zákazníci si vydupou SP4 a bude se odsouvat.
Na to bych vubec nespolehal. Treba u nas je deadline na prechod PC na Win 7 do konce roku celosvetove. Vsechny nove PC maji jiz pres rok a pul rovnou Win 7. Uz i korporatni sfera jde pomalu s dobou, protoze u XP se proste narazi na limity toho systemu.
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od primax »

ja bych k tomu dodal ze prechod na windows seven je nejlepší.
HP ProBook 455 G6
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od Dzin »

Včera bylo pozdě. :-)
Těžko jsem nesl ukončení win milenium, pak XP, ted mám Win7.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od trodas »

Milenia se moc neuchytili, se divím, že je někdo používal a zamáčkl nad nimi slzu... :oops:

Nicméně pokud jedeš na Win7, tak by to asi chtělo update podpisu a asi i na jiném HW, ne? Nebo to se dá na AXP provozovat, Win7 s 1G ram...?
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od tielka »

xdjlukas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od xdjlukas »

Dobrý den, mohu se zeptat na toto? Podpora byla přeci oficiálně ukončena 8.4.2014 tak jak je možné, že vyšla aktualizace ještě na červen? Děkuji za osvětlení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od zombux »

Microsoft's Malicious Software Removal Tool is aligned with the company's anti-malware engines and signatures, and as such the removal tool will continue to be provided for Windows XP through July 14, 2015. However, any PC running Windows XP after April 8, 2014 should not be considered protected as there will be no security updates for the Windows XP operating system.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
xdjlukas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP - konec podpory 8.4.2014

Příspěvek od xdjlukas »

ááá, děkuji, to mi nějak uniklo.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“