100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
NAMOREK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. zář 2007

100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Příspěvek od NAMOREK »

Zdravím,
prosím o navedení na stopu jak vyřešit následující problém.
Mám cca 6 let PC s WIN XP a od jistý doby po startu strašně dlouho nereaguje na nic, následně reagje se strašným zpožděním.
Systém jsem reinstaloval a problém přetrvává.
CPU 2,4 Ghz 1 jádro HDD 80 Gb. skoro žádný programy, využití hlavně na net a OFFICE.
Dneska mě napadlo podívat se do správce úloh na vytížení procesoru a ten ukazuje 100% i když se nic neděje.
Nemáte někdo tušení, co by zatím mohlo bejt?
Díky, Roman.
ZAJÍMALO BY MĚ, JESTLI INSTALACE WIN XP NA STOLNÍ PC A NA NOTEBOOK JE STEJNÁ, NEBO JESTLI SE NĚČÍM LIŠÍ?
st3nl3y
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2009
Bydliště: Praha

Re: 100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Příspěvek od st3nl3y »

Aktualizace?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: 100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Příspěvek od PKBO »

A co ti to vytěžuje ? Taky to můžeš mít zavirovaný... A hlavně - zbav se toho systému, je to starý jak metuzalém a navíc pro něj končí podpora ze strany MS, takže tě to stejně čeká.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: 100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Příspěvek od pilarius »

Vzhledem ke stáří PC a problémech přetrvávajících po reinstalaci bych to tipoval na odcházející HDD. Zkontroluj S.M.A.R.T disku např. přes http://crystalmark.info/download/index-e.html.
PKBO: Na takovou kraksnu instalovat novější Windows? Jednojádro, malý disk, blíže neurčená velikost RAM. To už radši za ty peníze na novou licenci koupit komplet nový (bazarový) počítač a nainstalovat na něj Linux.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
st3nl3y
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2009
Bydliště: Praha

Re: 100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Příspěvek od st3nl3y »

Zajímavé nápady, ale nejprve bych vyloučil ty aktualizace... :)
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: 100 % zatíýení procesoru v nečinosti PC

Příspěvek od PKBO »

pilarius píše:Vzhledem ke stáří PC a problémech přetrvávajících po reinstalaci bych to tipoval na odcházející HDD. Zkontroluj S.M.A.R.T disku např. přes http://crystalmark.info/download/index-e.html.
PKBO: Na takovou kraksnu instalovat novější Windows? Jednojádro, malý disk, blíže neurčená velikost RAM. To už radši za ty peníze na novou licenci koupit komplet nový (bazarový) počítač a nainstalovat na něj Linux.
Já konstatuju fakta, a nový win na tom vůbec nemusej chodit hůř než ty XP... Stejnak bude muset nějaké koupit jestli chce mít mít nějakou podporu od MS a když nakoupí chytře tak je může pak použít na dalším PC, kolikrát jsem narazil na netu na W7 za litr...
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“