Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od fredh »

Zdravím pánové. Potřebuju poradit s připojením na internet. Mám doma starý PC, který se naformátovalo a dal jsem do něj windows xp sp3. Připojím kabel s internetem a internet mi doma na tom starým pc jede. Vezmu ten počítač k majiteli, připojím kabel s internetem u něj doma k tomu pc a nemůže se za boha k internetu připojit. Přitom má doma notebook, na kterej sem dával ten samej systém a ten se u něj doma přes kabel normálně na net připojí. Může mi prosím někdo poradit kde je chyba? Jaktože u mě doma internet v tom počítači de a u něj doma ne?

Díky
3free
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2014

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od 3free »

nastavení ip adres zkontroluj pokud nejede přes nějakej router (jestli bydli v panelaku) tak bude potřebovat naťukat statickou adresu do ipv4 v počítači
i7-4770K | Gigabyte Z87 HD3 | Crucial 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 | 2TB HDD seagate | MSI GTX 770 TF/OC
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od fredh »

je to domek. mají router. Ale proč ostatní jedou a tento ne. co to způsobuje?
3free
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2014

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od 3free »

no kdyby to bylo přes wifi, tak by mě napadlo jedině šifrování - winXP mají někdy problémy s WPA2-psk, tak když víme že mají starší stroje, tak na wifi routeru nastavujeme WPA (jedničku) ale pokud přes kabel tak netuším kde může být chyba..
i7-4770K | Gigabyte Z87 HD3 | Crucial 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 | 2TB HDD seagate | MSI GTX 770 TF/OC
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od fredh »

O WPA vím, ale ten notas má xpčka ze stejnýho cd. Nemůže to bejt tím, že router už nepřiřadí další ip adresu? Ale když se napojím mobilem(dalším zařízením) na wifi, tak to ip přidělí a mobil jede.
3free
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2014

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od 3free »

no zkus se podívat do nastavení wifi routeru, popřípadě vyresetovat a nastavit znovu
i7-4770K | Gigabyte Z87 HD3 | Crucial 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 | 2TB HDD seagate | MSI GTX 770 TF/OC
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od fredh »

zkusím a uvidím
hranicarrr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Zlín

Re: Help: nelze se připojit k internetu přes kabel

Příspěvek od hranicarrr »

blbost ale mohla by fungovat : změň mac adresu na síťové kartě.
Buď přes registry : http://www.youtube.com/watch?v=hTun7_p_5pk
nebo
u windows 7 to jde v ovládacích panelech, ale nwm jestli to umí aj xpčka.
použij google.
doufám že to pomohlo.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“