Historie spuštěných *.exe souborů

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Historie spuštěných *.exe souborů

Příspěvek od Bathory »

Kde se v OS XP ukládá seznam naposledy spuštěných programů *.exe, třeba za poslední den, týden atd.
Bathory
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

On se někam ukládá ? :?

V system logu to není (no, ono ve Windowsím logu stejně není nic užitečného), takže si asi budeš muset pomoct nějakým programem...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

mám dojem, že se nic takového neukládá, ale pozor, mám mocný trick, který by požadovanou funkcionalitu mohl zajistit, naprogramuj si vlastní exáč, kterej seozbne jako parametr jiný exe soubor, ten fyzicky spustí a zaprotokoluje to nějakýho souboru, že se tak stalo
no a jak přinutit widle aby vše spouštěli přes tento exáček :? zaregistrovat si příponu exe v typech souborů a definovat svůj vlastní spouštěč jakožto aplikaci otevírající exe soubory :wink:
tento postup skutečně funguje, testováno na Windows 98 SE, jak to bude na 2k/XP nevím, někdo to bude muset vyzkoušet :)

BTW abych se přiznal, tohle jsem nevymyslel, ale obšlehl z chování jakéhosi starého viru, který zanesl do systému svůj speciální exe soubor, který souštěl takto ty ostatní a po odstranění viru ze systému jaksi přestali jít normálně spouštět exe soubory

a teď otázka do publika, jak z toho v klidu ven po smazání toho viru, schválně jestli na to někdo přijde 8)
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

P.M. Změnu výchozí hodnoty pro exe.file používá řada virů úspěšně i pod NT systémy. Klíč je exefile/shell/open/command v HKCR i HKLM. Pro změnu zakázanýho a odstraněnýho exáče bude nutný rename regedit exe na regedit.com.

Bathory: spouštěný programy si loguje každej defragmentační program a pochybuju, že ten microsoftí shit by byl výjimkou...
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

To budu čekat 2 hodiny, než to defrag projede ... :?
Myslel jsem něco, jako se ukládá historie v IE, ale jestli to OS jako takový nemá, tak to neřešte, o nic nejde. :)
Bathory
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

Lemra píše:P.M. Změnu výchozí hodnoty pro exe.file používá řada virů úspěšně i pod NT systémy. Klíč je exefile/shell/open/command v HKCR i HKLM. Pro změnu zakázanýho a odstraněnýho exáče bude nutný rename regedit exe na regedit.com.
jo, přesně tak to je :lol: akorát jśi to nemusel hned vykecat a mohlo to zůstat jako takový pěkný testík pro usery, po pár blbejch nápadech jsem mohl jeste vyhlásit soutěž přes SZ :huh:
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Bathory: nee - defrag. soft si to ukládá do logu průběžně - provádí si na pozadí indexování. Při defragmentaci podle spuštěných aplikací to potom (možná) použije... čili ten log je k dispozici předem. Jinak by to nemělo cenu...

P.M. Sorry... :( vymyslíme něco těžšího...
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“