Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 14. prosinec 2019, 12:16

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: PC nerozpozná bootovací CD
PříspěvekZaslal v: pá 15. srpen 2014, 20:45 
Nováček
Nováček

Zdravím,
potřeboval bych poradit s vytvořením bootovacího CD pro můj druhý starý PC, na který se snažím nainstalovat Windows XP SP3.

Obraz instalačního souboru .iso jsem vypálil v Neru jako CD (bootovací). Ohledně zvolení rozšířených voleb vypalování jsem si nevěděl rady, takže jsem tam nechal předvolené údaje (druh emulace - emulace diskety 1,44MB, počet načtených sektorů - 1). Podle tohoto postupu mi to CD můj PC ingnoruje a vůbec nechce začít s intalací, i přesto že v biosu mám nastaveno Bootování z CD jako první. Pouze se objeví černá obrazovka a nic se neděje (čekal jsem cca 10min). PC má základní desku Compaq.

Prosím vás tedy, zda mi můžete poradit, kde dělám chybu.
Předem děkuji

Předmět: Re: PC nerozpozná bootovací CD
PříspěvekZaslal v: so 16. srpen 2014, 01:01 
Začátečník
Začátečník

vyhod nero z okna a vypaluj v necem normalnim,treba imgburn,je zdarma,ma 2MB a umi vsechno,co je potreba...kdyz ho pouzijes,vypal to hned tou prvni moznosti - write image file to disc

CPU: Intel core i5 4690k@4,6 GHz | GPU: GTX 970@1440MHz/8000MHz | MB: Asus Sabertooth Z97 MARK 2 | RAM: 2*8GB Kingston DDR3 | HDD: Samsung SSD 840 Evo 250GB | PSU: EVGA Gold 650W | OS: Win 7 Ultimate SP1 64-bit | Fire Strike: P10068

PříspěvekZaslal v: po 1. září 2014, 12:13 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Vypalovací program jsem nepoužíval tak 5 let, ale v neru by přímo to ISO mělo jít otevřít a po otevření stačí hned vypálit. Z toho co píšeš, jsi tam měnit více nastavení atd, pak se není čemu divit, že to nenajede.

Další věc, je správné nastavení priorit bootování.

PříspěvekZaslal v: po 1. září 2014, 20:46 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Zkus to CD v jiném PC, mozna je chyba v mechanice... nebo vymen mechaniku. Pokud to je dobre vypáleno...

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních