Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od peta809 »

Zdravím, řeším následující palčivý problém. Od včerejška se mi na starém notebooku Acer 3651LM s Windows XP Home Edition děje to, že po připojení jakéhokoliv USB zařízení (myš, USB WiFi, flash disk) po několika vteřinách zamrzne systém a nejde dělat nic jiného, než notebook natvrdo vypnout. Jen podotknu, že systém nenaběhne, pokud je k notebooku během startu systému připojeno USB zařízení. Zkoušel jsem vrátit systém do data 8. dubna 2016, kdy bylo ještě vše v pořádku, ale asi po půl hodině se tento problém opakoval a opakuje se do teď. V úterý vaše fungovalo ještě v pořádku. Systém je legální a pravidelně aktualizovaný. Předem děkuji za jakoukoliv radu.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od killerek »

Zkus aktualizovat ovladace k USB radici pripadne chipsetu desky, jestli to pomuze. Mohl odejit USB port nebo radic, to jsem u notebooku zazil nekolikrat.
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od peta809 »

Problém je u všech třech USB portů. Ale zkusím.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od ifkopifko »

Ak som tomu dobre porozumel, po obnove systému do data 8. dubna 2016 ti USB fungovalo v poriadku?
Ak áno, tak by som to obnovil opäť, a vypol automatické aktualizácie, či to nepomôže.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od peta809 »

Ano, ale po cca 30 minutách se to stalo znovu.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od ifkopifko »

V takom prípade by som to videl na softwarový problém, a hlavný podozrivý je windows update. Obnov systém a vypni windows update.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od peta809 »

Někde mi doporučovali ať zkusím Live CD zda bude problém i tam. A pokud ne, tak mně nic jiného nezbyde.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od Shaquille »

Muzes vyzkouset...

First step, Start, Programs, Accessories, System Tools, System Restore. Create a restore point and name it something like "Before USB Fix". This is to bail you out if something goes wrong during the following process and makes things worse.

Create a file with NOTEPAD containing the following lines and save it as FIX.REG

-------------------------- Use text after this line --------------------------------
REGEDIT4
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]"DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES"="1"

-------------------------- Use text before this line --------------------------------

Double click on FIX.REG and say yes to the Merge Into Registry question.

Unplug ALL USB devices.
Open Device Manager.
View, Show Hidden Devices.
Uninstall all devices under USB Controllers.
Uninstall all devices under Disk Drives that you know are not present.
Uninstall all devices under Storage Volumes. Say no to any reboot prompts until you are finished. Also, if a Storage Volume doesn't uninstall, ignore it and move to the next one.
If you have a yellow ? with unknown devices, uninstall all of the entries there as well.

When this is done, reboot TWICE.

Reconnect the USB devices and see if they're recognized properly.

NOTE: If you have a USB keyboard and/or mouse, you'll have to modify the instructions and leave enough parts for those to function. I don't have one yet, so I haven't had time to modify the instructions.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od peta809 »

Tak bohužel nic nepomohlo, takže se jedná o HW závadu.

Za kolik myslíte, že by se dal NTB střelit s tím, že vše ostatní funguje a jsou na něm originální a aktivovaný Windows XP Home Edition. Má následující parametry a napájecí zdroj je samozřejmostí.

Obrázek
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od pilarius »

Nic nepomohlo? Takže to tedy dělá i v live distribuci Linuxu? Protože jestli ne, chyba je jednoznačně v OS, což naznačuje už to, že to zamrzlo po obnovení až po nějakém čase.

Pokud bys to chtěl prodat, tak i s funkčními USB porty to má jen symbolickou cenu. Bez funkčních portů tuplem. I pokud pro to někdo najde využití, bude to maximálně za velmi nízkou trojcifernou sumu. To už bys spíš uspěl, kdybys v aukci od korunky hodil samostatně disk a RAMku - ta RAMka má asi ze všeho nejvyšší cenu, ale potenciálních zájemců bude naprosté minimum.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Po připojení jakéhokoliv USB zařízení systém zamrzne

Příspěvek od peta809 »

Problém přetrvával v Live CD s Windows XP, v Live CD s Linuxem sice systém nezamrzl, ale nebyl schopen pracovat s žádným USB zařízením (myš nefungovala, flash disky se nenačetly, ale chladící deska fungovala). A po následné reinstalaci systému Windows na čistý disk problém trvá do teď.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“