neustálý start do nouzového režimu

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od jarda.otta »

Prosím vás o pomoc. Můj syn spustil comp se systémem win xp a pospuštění mu to napsalo hlášku "chyba se spuštěním CPY.EXE. Tak googlil a našel radu že může opravit systémové soubory nástrojem windows repair tool. Tak si ho našel na bleepingcomputer, nainstaloval a spustil. Ihned po spuštění se objevilo okno kde se odpočítával čas do restartu a comp se restartoval a jaké bylo překvapení když to na nás chtělo po restartu heslo do přihlášení. Žádné heslo jsme do tá chvíle neměli. Šel jsem tedy do nouzáku a tam jsem dal změnu hesla a po restartu jsem ho zadal. Systém se sice spustil ale jen v nouzáku. A tak je to stále dokola. Restart-nouzák. Restart-nouzák. Dal jsem v nouzáku malvabytesantimalvare, ale nic nenašel. Nomůžem dát ani obnovu systému. Nepomohlo ani poslední známá fukční konfigurace a ani příkaz rstrui.exe v příkazovém řádku na obnovu systému. Vždy se to vrátí do nouzáku. Na viry.cz mě poradili utilitu Combofix, ale také bez výsledku. Dal jsem příkazy fixmbr a fixboot ale také nepomohlo. Když spustím opravu po nabootování s cd instaláku xp, tak mě dá nabídku opravy systému 1: C:Windows. Zvolím tedy 1, dám enter a nic se neděje. Skočí tam jen nový řádek C:windows.Prosím o jakoukoliv radu.Děkuji vám.P.S.
jaris
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od Alfajk »

reinstalace, to bude rychlejsi, nez se to pokouset opravit
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od Krteq »

jarda.otta píše:...
A když při startu podržíš F8 a z nabídky vybereš že chceš systém nastartovat v normálním módu (předposlední volba myslím) tak to nabootuje?

Do msconfigu jsi se díval jestli máš povoleno normální spouštění "Normal Startup" a jestli tam nemáš zatržený "safeboot" flag?

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Krteq dne čtv 26. led 2017, 15:17, celkem upraveno 1 x.
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od jarda.otta »

reinstal je pro mě ta nejhoší varianta.V BOOT.INI jsem měl selective. Tak jsem dal normal a opět start do nouzáku. V nouzáku nemám žádný bod obnovy ač není vypnuta.
jaris
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od Krteq »

A co ten flag v BOOT.INI?
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od jarda.otta »

Ale měl jste pravdu a jste borec. V msconfigu byl nastaven na safeboot. Tak jsem to zrušil a vše ok. Systém normálně naběhl. Nevím co to ale způsobilo. Dám scan ativirákem. Mnohokrát vám děkuji. Jste fakt borci.
jaris
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: neustálý start do nouzového režimu

Příspěvek od Krteq »

Tak paráda ;)

Ještě bych doporučil nechat proběhnout System File Checker. Spustit příkazový řádek jako admininstrator, napsat...

Kód: Vybrat vše

sfc /scannow
...a nechat proběhnout.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“