Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Adamoz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. pro 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od Adamoz »

Mám malý netbok Acer Aspire, problém je že win10 už nestíhá, win7 nemám, chtěl bych tam nainstalovat winXP, jelikož nemá netbook mechaniku, tak jedině z flešky jak to udělat?
mam CD instalačku windows. pokud se to tu už řešilo tak se omlouvám, děkuji za přízpěvky
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od Zivan »

Ktery Acer Aspire? A jsou ovladace na ty XP? Abys to nenainstalovat a pak nezjistil, ze pulka veci nefunguje a vydrz na baterii je minimalni...
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od zsdx »

Na instalaci XP z flesky zapomen, uspesnost je minimalni. K netbooku bylo pribaleno Recovery CD, to slo z externi mechaniky krasne.
Jaky je zakoupeny OS? Mas tam nejaky stitek?
Adamoz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. pro 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od Adamoz »

Aspire One 722, s win10 je to strašně pomalé, nedá se na tom nic dělat (2GB RAM)

Hmm ovladače nevím tam už asi nebude nikde podpora na win XP

Baterie mě nezajímá, budu používat ze sítě

Win Xp mám stahnuty z netu ale klíč mám zvlášť

Jak by jste to vyřešily vy ?? Acer Aspire One 722
Hlavně jak zprovoznit bez mechaniky třeba na původní Win7 ale klič už nemám.
Stačí mi funkčnost s napájením ze sítě, hlavně aby to normalně jelo a nečekal bxch na jednu stránku 2 minuty

děkuji za příspěvky
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od zombux »

sehnal bych někde externí USB mechaniku (doufám že to z ní umí bootovat). půjčil, nebo pokud na to máš žaludek tak někde koupil online klidně rozbalenou a do 14 dní pak vrátil...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od Zivan »

HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od zombux »

pro XP to je marnost, z těch 2GB může leda tak na 3GB a to si stejně moc nepomůže...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nainstalovat Windows XP z flešky ?

Příspěvek od Zivan »

Pro XP jo, ale pise ze tam mel Win 10. I kdyz na tom slabem AMD by to chtelo zakazat reklamy, flash a javascript povolit jen nekde.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“