Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
kykyrykas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2019

Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od kykyrykas »

Zdravím. Prosím o pomoc. Nejde mi spustit 18 let staré PC ani do BIOSu. Pravděpodobně odešla grafika GeForce MX440. Zkusil jsem dát HDD do nového PC, ale nemůžu se dostat do uživatelské složky, kde jsou Dokumenty, Plocha atpod. Do ostatních se dostanu. Zajímavé je, že COMODO Internet Security se tam dostal při antivirové kontrole levou zadní a přitom ani nepotřeboval heslo.
Nevím. Zkusím koupit stejnou grafiku (Protože mám legální OEM verzi Windows XP) z bazaru. Naposled jsem to zapnul někdy v roce 2016 a všechno šlapalo.
Existuje nějaký software, se kterým se dostanu do své uživatelské složky? Heslo znám.
Děkuji předem za pomoc.
Mám také třináctiletý herní počítač a jde na něm hrát plynule i GTA V.
O tom novém se zmiňovat nebudu neboť si ještě zjistíte moji IP adresu a přijdete mi ho ještě ukrást. (o^_^o)
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od ToxicTears »

Zkus to přes Total Commander, ten je na tohle trochu pružnější.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od zombux »

ToxicTears píše:Zkus to přes Total Commander, ten je na tohle trochu pružnější.
v první řadě je třeba převzít oprávnění na složkách, a je úplně jedno jestli přes Průzkumník nebo TC, protože stejně alespoň v GUI je pouze jedno a to stejné okno.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od ToxicTears »

zombux píše:v první řadě je třeba převzít oprávnění na složkách, a je úplně jedno jestli přes Průzkumník nebo TC, protože stejně alespoň v GUI je pouze jedno a to stejné okno.
Ano samozřejmě, s tím jsem počítal, že o tom ví, kord když ví heslo. TC je pružnější, to jsem myslel, že je rychlejší.

Už mnohokrát se mi stalo, že klasický explorer vůbec nereágoval, spadl, než vůbec něco načetl, ale TC je v tomhle rychlejší, alespoň z mých zkušeností.

Jinak obecně ano, klik na práva je hlavní možnost.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od zombux »

to bych ani neřekl, dialog "vlastnosti" souboru nebo složky přece ve finále je stejně realizován explorerem. tedy pokud v TC není nějaká jiná cesta, o které nevím :)
nejsnazší to pak samozřejmě je přes powershell, ale ve Windows XP těch možností nejspíš moc míc nebude...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od ToxicTears »

To jsem si myslel taky, ale často jsem dělal zálohy, když někdo chtěl nový pc a přehodíš starý disk do nové mašiny a explorer prostě nic. Padal s hláškou "neodpovídá" atd, tak jsem pak používal TC a mnohem rychlejší reakce na vše. na zadání hesla, na brouzdání ve složkách, tak to prostě tak používám už X let. Ale tak je možný, že už je to dneska lepší na desítkách, mě tohle prostě zůstalo už v podvědomí a používám to takhle.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
kykyrykas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2019

Re: Jak do uživatelské složky v OEM v jiném PC

Příspěvek od kykyrykas »

Tak už dávno vyřešeno. Stačilo do PC strčit do DVD mechaniky DVD s LIVE distribucí Linuxu, nabootovat a načetlo mi to z toho starého HDD všechny složky i ty soukromé, které byly ve Windows zaheslované. Total Commander mě dál prostě nepustil. Děkuji ostatním za rady.
Mám také třináctiletý herní počítač a jde na něm hrát plynule i GTA V.
O tom novém se zmiňovat nebudu neboť si ještě zjistíte moji IP adresu a přijdete mi ho ještě ukrást. (o^_^o)
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“