FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
majlosh
Nováček
Nováček
Registrován: 16. črc 2008

Příspěvek od majlosh »

caukooo..ja by som sa chcel spytat take nieco,ze: da sa v nLite upravit instalacka winu tak,aby som tam integroval slovencinu a nemusel ju instalovat dodatocne? dik
maartinek
Nováček
Nováček
Registrován: 21. črc 2008
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od maartinek »

Zdravím,
prosímvás pokud odstraním OOBE, tak definitivně přijdu o možnost aktivace u OEM verze a systém mě tak nebude o aktivaci žádat a bude normálně fungovat? díky.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od Maxtor »

V pripade bezne dostupne verze oken nebude fungovat nic.. proste to neaktivujes.. v pripade Corporate verzi, ktere se neaktivuji pouze zmizi uvodni uvitani systemu s vytvarenim uzivatelu, tzn okna najedou jen s ucty Administrator a Guest..
stani
Nováček
Nováček
Registrován: 25. srp 2008

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od stani »

Mám, problém.

Postupoval jsem podle toho návodu, vypálil image na CD-R, XP se nainstalují(instalace proběhla úspěšně) a pak po restartu ale naběhne obrazovka s účtem owner kde je třeba zadat heslo. Žádná hesla jsem v konfiguraci nevyplňoval ani nechápu kde se ten owner vzal, byl tam jen admin.

Když tedy chci odkliknout prázdně heslo, hodí mi to hlášku, že přihlášení k doméně se nezdařilo, ,že je neplatná, nebo tak nějak. Co s tím?...

předem díky za odpověď(laikovi).
Benjous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od Benjous »

Ahojte všeci :)
Jakjse si to tu pročítal tak se NLite zda bít jako silný nástoj pro úpravu systémui na úrpvni boot CD.

Chtěl bych si takové boot CD udělat, ikdyý né zrovna s takovými velkými úpravami. Stačila by mi jen implementace SP3 a ovladačů pro SATA řadič pro snazší instalaci (ikdyž FDD mechaniku mám). Ale mám takový problém...vlastně handicap, kvůli kterému sám úpravy nezvládnu.

A tak jsem se chtěl zeptat jestli by mi s tím někdo nepomohl, já bych mu dal instrukce jaké zmeny bych si představoval, pochopitelně bych si nechal i poradit od skušenějších jak zrychlit bootování systému, a nakonec bych si upravený image od něj stahl. Jak kdy apod bychom se už dohodli v soukromí :-).

Tak kdyby měl někdo chuť a byl ochotnej mi s tim píchnout tak se mi můžeš ozvat buď na meilu pyindour@seznam.cz anebo ICQ 197299316.

Díky všem :-)
MB: Gygabite EP45-DS3R CPU: Intel Core2 Duo E8400 (3.0Ghz) DDR: A-Data DDRII 800Mhz Extreme Ed, 2x 1GB GK: Sapphire ATI Radeon HD4850, PCIE, 512MB DDR3 (500@690, 990@1152) HDD: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB SATA II, WD 160GB SATA II DVD-RW: LG H58N FAN: AC Accelero S1 rev2, AC Freezer 7 Pro, 2x Nexus D12SL-12 BW Zdroj: Seasonic SS-500ET 500W Case: Thermaltake Armor Jr VC3000SWA DVB-T: AVer TV Hybrid Volar HX Tisk: HP ColorLJ 2605 PCL6 Scan: Canon Lide50 LCD: Benq FP91V+ Webcam: Logitech Communicate STX Tuning: Revoltec Cold Cathode Twin-Set Green, 30cm, Xilence Fan Control Panel
NickVK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2009

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od NickVK »

dedeky
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od dedeky »

V nLite jsem si "odlehčil" WinXP_SP3. Přestože je můj notebook stará šunka (Celeron 900MHz, 512MB RAM), systém rychle startuje i vypíná ale v domácí síti na něho není přístup. Do všech ostatních PC vidí a má přístup na všechny sdílené složky sám je však jenom vidět ale je nepřístupný. Taky z něho nemohu odesílat SMSky přes O2SMSender. Notebooky s neodlehčenými XP_SP3 nebo W2k nemají problém. Zřejmě jsem něco zakázal nebo odstranil a bohužel nevím co. Dá se to nějak napravit?
dedeky
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od dedeky »

dedeky píše:V nLite jsem si "odlehčil" WinXP_SP3. Přestože je můj notebook stará šunka (Celeron 900MHz, 512MB RAM), systém rychle startuje i vypíná ale v domácí síti na něho není přístup. Do všech ostatních PC vidí a má přístup na všechny sdílené složky sám je však jenom vidět ale je nepřístupný. Taky z něho nemohu odesílat SMSky přes O2SMSender. Notebooky s neodlehčenými XP_SP3 nebo W2k nemají problém. Zřejmě jsem něco zakázal nebo odstranil a bohužel nevím co. Dá se to nějak napravit?
Už je to v pořádku, měl jsem zakázánu službu WMI
warns
Nováček
Nováček
Registrován: 16. črc 2009

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od warns »

Ahoj mám takovej problém,mám nLite 1.4.91 a win xp Pro SP2.Ozančím jazyky který chci vymazat ale neodeberou se všecky.Hlavně Central europe.Jazyk kterej je defaultní odebrat nejde a ani se nezobrazí,ale tyhle odebrat nejdou nevíte někdo co stím?
drp
Červená karta
Červená karta
Registrován: 25. lis 2009
Bydliště: Argentina
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od drp »

nevite nekdo jak pridat ovladace omega na ati gk do instalace xp?
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od Nagant »

Poradí prosím někdo, jak u instalace upravené přes nLite po zapnutí Obnovení systému dosáhnout toho, že se systém nebude dožadovat obnovení systémových souborů z originálního média?

Všechny rady, týkající se sfc_os.dll se asi týkají jiných verzí, než mám, v hexa editoru jsem na daných adresách nenašel řetězce, které nahrazovat. SFC_OS.DLL v mé instalaci je verze 5.1.2600.5512, 140 288b. z 9.10.2007.
Možnost Obnovení je pro mne celkem důležitá.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od JSzu »

Proc nevypinas ochranu systemovych souboru v nLite?
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od Nagant »

Tam to je vypnuto, sám jsem tu instalaci nemodifikoval. Jakmile to obnovení systému zapnu, začne se po vypnutí a zapnutí PC systém dožadovat obnovy souborů z originálního média Windows.
Pozn. Již jsem začal s novou instalací z originálního CD bez úprav, přesto se rád poučím, zda to lze u upravené instalace nějak řešit. Tedy říct po zapnutí Obnovení systému "sleduj změny od tohoto okamžiku a za základ systémových souborů ber to, co máš".
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od JSzu »

A co nechat obnoveni zapnute uz od zacatku, v nLitu?
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od Nagant »

Ano, to by bylo asi nejlepší.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od JSzu »

A je neco, co tomu brani? Ja sam jsem "manualni" cestu ani nenasel (pro XP SP3) a to jsem hledal celkem dlouho.
harrvy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od harrvy »

Ahoj, dostal sa mi do ruk starsi book s 256MB pamate, chcem do neho dat nejake orezane XPcka (ma origo licenciu na XP prof) Len ked upravim win, alebo uz orezane niekde stiahnem, tak v pohode nainstalujem, vsetko by bolo fajn, ale po instalacii v sietovych pripojeniach nemam ikony na nastavenie sietovych adapterov. Notebook ma aj LAN aj WIFI. Inak spravca zariadenii oboje pozna... Co som zaskrtol na vymazanie ked mi to nezobrazuje?
Dakujem
Maťo
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od JSzu »

Nejlepsi bude, kdyz sem das obsah .ini souboru z te kompilace kdy jsi delal tuhle instalaci. Mel bys je najit jak na CDcku s vytvorenou instalaci, tak i ve slozce nLite.
harrvy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od harrvy »

  • Env = 0.99.8 beta 5.5456.Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1
    Target = Syst‚m Windows XP Professional SP2 - build 2180 - Čeština

    [Tasks]
    Integrácia Servisného Balíka
    Odobranie súčasti Windows
    Automatická inštalácia
    Integrácia ovládačov
    Integrácia opravných balíkov
    Voľby a doladenie
    Bootovatelný obraz ISO

    [Components]
    ;# Aplikácie #
    Aktovka
    ClipBook
    Hry
    Internetové hry
    Možnosti uľahčenia
    Pinball
    Šetriče obrazovky
    ;# Multimédia #
    Kurzory myši
    Media Center
    Motív Luna
    Movie Maker
    Obrázky a pozadia
    Podpora MIDI
    Podpora reči
    Starý CD prehrávač a Záznam zvuku
    Tablet PC
    Ukážky hudby
    Windows Media Player
    Windows Media Player 6.4
    Zvuky systému Windows
    ;# Ovládače #
    Adaptéry zobrazenia (staré)
    Brother Devices
    Grafické karty
    IBM Thinkpad
    ISDN
    Kamery a ďalšie video zariadenie
    Karta dekodéra Toshiba DVD
    Modemy
    Prenosný zvuk
    Skenery
    Sony Jog Dial
    Tlačiarne
    Viac portové sériové adaptéry
    ;# Služby #
    Agent zásad IPSEC
    Faxové služby
    Hlásenie o chybách
    Imapi
    Inteligentný prenos na pozadí
    Klient sledovania distribúcie
    Messenger
    Sekundárne prihlásenie
    Sieťové DDE
    Služba indexovania
    Vymeniteľné jednotka
    Vzdialené registre
    Záložná kopia jednotky
    Záložný zdroj napätia (UPS)
    ;# Utility pre internet #
    FrontPage rozšírenie
    Klient pre siete Netware
    Komunikačné nástroje
    Netmeeting
    Outlook Express
    Peer-to-Peer
    Prehliadač MSN
    Služby informácii z internetu
    Webové zložky
    Windows Messenger
    ;# Voľby operačného systému #
    Administrátorské VB skripty
    Animovaný asistent
    Centrum zabezpečenia
    Dr. Watson
    Extra písma
    Input Method Editor
    Pomocník
    Predstavenie
    Správa multimediálnych súborov
    Sprievodca prenesením súboru a nastavení
    Sprievodca vyčistením plochy
    ;# Podpora jazykov #

    ;# Adresáre #
    DOCS
    SUPPORT
    VALUEADD
    ;# Compatibility #
    Compat1
    Compat2
    Compat3

    [KeepFiles]

    [RemoveFiles]

    [Options]
    ClassicSetup
    DisableMinMem
    ProfilesDir = "%SystemDrive%\Documents and Settings"
    NoWmpComp
    ;#ISO maker#
    isovol =
    isoatt = -allow-multidot -relaxed-filenames -allow-leading-dots -N -l -d -D -joliet-long -duplicates-once -no-emul-boot -b boot.bin -hide boot.bin -hide boot.catalog

    [Tweaks]
    ;# Desktop,Taskbar & Startmenu #
    ;# Experimental #
    ;# Explorer #
    ;# File Open/Save Dialog #
    ;# Internet Explorer #
    ;# Security & Privacy #
    ;# Speed #
    ;# Visual Effects #

    [Drivers]

    [Hotfixes]
tu to je :) jazyky som vyhodil nech nezaberaju miesto a instalujem po LAN takze manualnu instalaciu potrebujem...
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: nLite - program na úpravu instal. CD Windows XP

Příspěvek od JSzu »

A jak to mas se sluzbama automaticka konfigurace pevne a bezdratove site?
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“