Windows XP blbnou nabíhají chybové hlášky mrznou,zpomalují..

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Pavloš
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Windows XP blbnou nabíhají chybové hlášky mrznou,zpomalují..

Příspěvek od Pavloš »

Dobrej.Mám počítač s OEM Windows XP Professional SP2 CZ.
Počítač běžel celé mesíce nádherně teď nedávno v létě však začal zlobit.
Nejdřív začaly nabíhat chybové hlášky při vstup na internet pak počítač zpomaloval a vypisoval různé chybové hlášení.A podivně cvakal jakoby snad hardisk.
Na počítači bylo nainstalované oficiaální AVG 7.0 Professional s novýma katulizecam ve Windows XP byly záplaty a zaplý nesutále alespoň Windowsácký Firewall.
Dále když toot pc začalo blbnou nechal jsem je projet spy botem a pak Ad Aware ten našel červa a nějaké menší nepodtstané blbosti jako cokies a jiné.
Počítač pak už neblbnul při přístupu na internet ale furt se nechová standartně.
Popíšu např.dnešek:
Na pc jsem odinstaloval AVG 7.0 a nechal jej projet trial verzí KAV 5PRO a Nortonu Antivirusu 2005 samozřejmě po odinstalaci toho prvního.Oba měly nejnovější aktualizace a nenašly už nic.
Ad Aware našel jen nějaké cokies a něco v registru hodil jsme to do karantény jinak nic.
Pc ale občas blbne např.dnes běželo asi 2hodiny témě+ř v pohodě pak ale dobu začalo vydávat divné cvakání ale takové divné disk jsme už slyšel divně cvakat ale tohle bylo jiné.
Počítač párkát zpomalil a stalo se že i jakoby zpomalil úplně anebo zamrzl na chvilku advakrát zamrzl asi úplně,prptože jsme čekal a nic jen kurzor myši s ehýbal a nic nereagovalo dal jsme restart.
Zajímavé je že po několika restartech i když nebyly vyvolány mnou ale programy které smay windows chtěly restartovat anapř.po instalaci antiviru a restartovaly jej mě najel skoro po každém restartu scandisk hardisku.Ten vždy něco zkontroloval zezačátku jen překontroloval anáběh windows,tedy plochy
pak ale ke konci opravil spousty souborů.
Nevíte někdo co s tím,co by to mohlo být?

Teď to běží zase normálně,hardisk by měl být dobrý celou dobu byl blbne to asi 4tý den.A disk je starý tak 2měsíce vyměněn za vadný Segate.
Teď tam je Western Digital SATA 8Mb cache 7200RPM 80Gb.
Vše se te´d chová stabilně a bez nějakých hlášení nebo jiných varovných hlášek.
Je tam systém souborů NTSF.
Jinak hodlám pc proskenovat ještě antiviry jako KAV5 a Nod případně Noroton,pak jej proskenovat nějakýmy Antispamy jako Ad Awre,spy bot,Microsoft Antispame no
a pak dám asi nakonec scandisk a případně defragmantacia si je tam i pěkný bordel.Hlavně dám scandisk.
Teď jeěště zkouším utility jako:
ACtive Smart,Hd Tune ajiné.
Sleduju teplotu hardisku teď v tom teplu které venku i v bytě docela je je tam při záteži 52°C a zatím nestoupá,dle mého macximálně půjde na
možná v extrému povyskočí až na 53°C.Ale jak říkám je tam 52°C. na disku podle toho sw.
Jinak ten Hd tune provádím teď Error scan a Jsem skoro v polovině testu a vše je zeléne tdy OK,pouze jeden ,,čtvereček,, je červený,tedy Damaged.
Co vy na to.Mám vše zkontrolovat a dát jen přeinstalovat Windows XP?
Ne tedy novu instalaci.Zůstane mě vše na hardisku,mám tam i věci do práce necchi o nic přijít část mám zazálohovanou ale vše zbývající zálovat nemůžu a i moc nechci.
Zůstane mě to tam po přeinstalaci,tedy Inovaci?
A pak jen tam dám nanovo pouze drivery,.A vše tam bude,tedy programy,hry,dokumenty atd????
Díky za rady,jsme zoufalej.Díky
Naposledy upravil(a) Pavloš dne stř 29. čer 2005, 16:04, celkem upraveno 1 x.
Pavloš
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od Pavloš »

PS:ohledně chlazení mám Athlon 64 BOX,cace MIDI
a 2přídavné v předu vzadu 2x80MM větrníky.Jeden co fouká přes,enebo okolo disku do pc vzduch druhý vzadu pomáha zdroji vysávat teplo.
Seltsian-Void
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. čer 2005
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seltsian-Void »

K Tomu reistalu Win.Vse Ti tam zustane Soubory, hry, proste veskery data, jen Win se vrati do puvodniho stavu, teda stavu po instalaci.Aktualizace bude zrejme nutne znovu stahnout (pokud vim).K tomu vadnymu sektoru na disku.Je mozny, ze je zrovna vadnej sektor na kterym mas system.Je dost mozny, ze to nemuze nacist cast systemu, ktera neni nutna k jeho spusteni, ale je vyuzivana systemem a hazi to tak chybku.Nedelal nekdo s PC psi kusy?Napr vypnuti na tvrdo (bez ukonceni), nebo podobny nasilnosti?

\\edit:Nejspis bych jako prvni sel po tom disku, kdyby nepomoh reinstal OS
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu pos..t potřebujete počítač.

:worship: diky vsem, co se podileli na zalozeni PCT :worship:
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

tohle nic? http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=7981

jinak damaged zní drsně, pokud opravdu odchází disk tak zazálohuj co jde a reklamace/novej disk
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Pavloš
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od Pavloš »

Je to počítač šváry.Já už sestavoval nebo kdejak opravil či sprovoznil slušné množství o pc a něco o nich vím.Mám nějaké zkušenosti jak od sebe z knížek tak z praxe.Ale přiznám se mám určitě i hodně nevědomostí a děr a určitrě i některé v základnějších věcech.Ač jsme vždy problém vyřešil dnes sedím u šváry pc který s emu stavěl,a celkově dával do kupy instaloval všechen sw apodobně+upgrade biosu atd.PC běželo stabilně dlouhodbě několik měsíců úplně stabilně.

Nyní ale nevím čímt o může mít sice mám podezření na pár věcí ale...
Zkoušel jsme spustit 3D MArk 2003 Professional ten po asi 10minutách chcípl a zamrznul.ALe mrzne to i kalsicky ve windows.
Další věcí je že furt vyskakují hlášk typu Hard Error.
A nejčastěji asi toto:
Windows –zápis
Se spožděním se nezdařil.Systému se nepodařilo uložit data do souboru
C:\$ BitMap .Data byla ztracena chyba byla pravděpodobně způsobena selháním
Hardwaru počítačenebo síťového připojení.Pokuste se uložit soubor jinam.
Ale píše jich to více a hlavně takové neklasické cvakánía le jen někdy a když už to přijde tak je dost časté.
Disk který tam byl před více jak půl rokem byl Segate Barracuda V 7200.7 s 7200RPM,SATA rozhraním kapacita 80Gb na NTSF ten odešel začal vydávat nestandartní zvuky vytrácela se data hláška scanidky a jiné věci,jako nestabila apodobně.
Toto je ale o dost jiné zprvu jsme myslely že se jedná o čevra ale zatím to vypadá že pc je čisté a Ad Ware našel jen malé blbůstky které už byly dány do karantény a nic.

Pc se občas samoreszartuje ale doopravdy jen výjmečně.
Pc jsme proskenoval čím to šlo ale žádný záludný sajrajt jsme nenašel.
Windows mají záplaty atd a nidko s ev nich nějak nehrabal ani nedělla žádný jiné pokusy.

Ještě zkusím pár sw nějak opatrně abudu sledovat chování pc.Blbé je že s e chová dost nepředvídatelně občas jede i 2hoďky jakoby bylo v pohodě v normálu.
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Dobrej den znovu...
Díky : zombux

Už píšu pod sebou samým.Švára-jsem u něj na oslavě a opravit mu pc u něj v Mnichově Hradišti (klidně si to ověřte :P )
Takže byl zalogovanej-má to uložené a já si toho nějak nevšiml a ptal s etady na foru pdo jeho Nickem.On jinaka na tenhle náš web chodí málo.
Zato já častějš,že?

zombux,heleď na ten tvůj odkaz jsme taky koukal ale defaktro pochybuju hlavně se tam píše o záplatách apodobně jenže tady mám naisntalovaný tedy Windows mají už v základu SP2 a mají všechny možné bezpečnstní záplaty defakto všechny.
Takže už nevím,když jsme teď řekl švárovy že to možná bude hardisk že i tady lidi třeba ty to docela tipuješ tak ho to docela...
Ten disk je starej jen asi 2¨měsíce možná o nějaký den více.
Ještě to zkusím prověřit sice vím že je to možné ale švára už tomu nevěří už 2hej novej hadr.
Už nevím čím to ověřit tomu HD Tune důvěřuju jen z části ale...
I tak všem díky.

Hmmteď už budu zalogovanej pod sebou,sice bude řev,ale já mu hledám příčinu no né????
Chudák švára má tady všechno na práci spoustu dat které se snaží průběžně zálohovat ale i tak...
A já tam mám taky něco maličko i když ne tak důležité.
Lidi napadá vás něco?To ej porpvý co si myslým mohlo by to být
buď
Tohle,tohle nebo tohle.
Ale nevím co nejspíš ahardisk s emě vyslovovat nechce švára mě ukamenuje.
6e bych mus nížil životnost chlazením,kurna chlazení dobré 2x80mm přídavný vrtule skvěle udělaná srovnaná kabeláž spousta místa kudy může vzduch a pc není vysoko ale spíše nízko kde není tak teplý vzduch.Nemluvě o tom že v mým notebooku Toshiba se hardisk peče namnohem více stupňů a v pohodě stropro stabilní a data všechny anesztrácejí s ea hardisk jak novej.
Dík za všechny možné rady.Jdu hledat zkoušet a jinak zjišťovat :(
Naposledy upravil(a) Luk dne ned 3. črc 2005, 12:07, celkem upraveno 1 x.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Tuto hlášku to teď píše každou chvíly:

Windows –zápis
Se spožděním se nezdařil.Systému se nepodařilo uložit data do souboru
C:\$ BitMap .Data byla ztracena chyba byla pravděpodobně způsobena selháním
Hardwaru počítačenebo síťového připojení.Pokuste se uložit soubor jinam.
Akorát většinous e na ní mění jediné udanaá cesta vždy je tam
C:\ ,,ale něco jiné tam je,,
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

takže: vypadá to fakt na hardwarovou závadu. buď je špatnej řadič na desce, nebo špatnej IDE kabel, nebo pomalu odchází disk. těžko říct čím to je, vypadá to na disk
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Víš nerad to přiznávám ale začínám tomu taky věřit ale asi se mě švára zhroutí a mě to taky neudělá nejlépe.

Už další disk takhle to se mě stalo poprvé.

Před chvilkou mě vyjela modrá obrazovka:

Machine_Check_Exception

Stará známá hláška:
Pokuď je to porpvé co vidíte tuto obrazovku,blablabla.
Tak dejte reset.Jinak zkuste blavbla a jestly jste n nepřidávaly nové ovladače blabla.

Dal jsem reset pak naběhl už zase scandisk a opravil spousty souborů ...

Jo řadič,hardisk,nebo celá deska naebo kábl,to by mohl.
Mrknu na kábl a zkontrolu zapojení hardisku ale vypadalo OK.Jedině poškozený kábla ale sám od sebe jak asi?
Ale zkusím to.Ach jo....

Jinak co bys doporučil za test pod Win XP na zjištění stavu disku potřebuju něco 100% ního.

Já kdysi když jsme tetsoval svoje akámošovy hardisk měly jsme Seagety užíval jsem bomba utilitu která jela pod dosem
a to:
Segate Seatools,to bylo něco.Ale na serial ata to nefunguje nebo ne na celou kapacitu disku a pod dosem hmm problém viz :Ony WIn XP
ale i když jsme takhle chtěl jednou otetsi hadr na SERIAL ATA neběhalo to jak by mělo a otetsilo to jen malou část disku,takže test naprd.Jinak díky za rady.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luk »

Tak včera večer mě to párkát spadlo dalo reset a pak už ani winmdows nenaběhly.Teď jedu na fungl nový disk ktertý měl jít jinam,na Segate.
Tamten jsem odpojil snad tam zůstala alespoň nepoškozená šváry data a nějaké dokumenty.
Na Seaget 80Gb jsme naisntaloval okna a základ a spočítač zatím běží sice před chvilkou se mě sám restartoval a hodil jednu hlášku takovou málo významnou,jinak žádné zpomalování,mtznutí,žádné tvrdé eoorry a vlastně mimo té jedné ani jiné a jen ten restart samovolný ale jinak žádné blbosti nedělá a zatím drží.Uvidíme spustím 3D MArk 2003 zkusím nějakou hru a zkusím být chvíly na netu a spustit nějaké programy apodobně.
Prohlédl jsme kabeláž minulého disku zdála s e být bezchybná zkoušel jsem na desce jej připojit do dlašího možného ,,vstupu,, měnil kabel ale furt to samé,tak nevím zda to vše dělal hardisk.
Dle šváry do disk už znovu být nemůže aje to nějakej zažranej ,,šmejd,,.

Tenhle nový hardisk zatím jede ale jak říkám samo se to restartlo.
Pokuď by někoho něco napadlo budu rád za TIP. :wink:
Včera jsem se chtěl podívat sem na forum a ani jsme nemohl po chcípnutí pc až dnes po instalaci Windows na čistý hadr.
Top notebook: Toshiba,Dell,IBM!!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“