problem pri instalaci

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

problem pri instalaci

Příspěvek od Skeeter »

Zdravim,
mam tento problem:Snazim se na svuj druhy PC naisntalovat WinXP SP2 CZ bohuzel mi vzdy pri dokopirovani tech prvnich souboru po naslednym restartu napise : Chyba pri nacitani Operacniho systemu.... uz sem tento problem nekolikrat resil a to vetsinou pouzitim jineho CD bohuzel ted uz sem zkusil asi 5 ruznych Win od vsech ruznych kamaradu :) ale vzdy to same....Zkousel jsem i ruzne prohazovat IDE kabely ale taktez bez uspechu...ma nekdo nejaky napad cim by to mohlo bejt ?

btw:Kdyz sem tam nainstaloval Mandrake Linux 10.0 tak behal bez problemu...bohuzel PC neni pro me a budoucimu uzivately je Linux na nic :(
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
@milan@
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2005

Příspěvek od @milan@ »

Co tak skusit naformatovat disk nanovo
Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

Příspěvek od Skeeter »

Formatu probehlo uz nekolik a ani jeden nepomohl ted jsem to zkusil naformatovat na FAT a pak z5 na NTFS uvidm co to udela....
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

Příspěvek od Skeeter »

No takze format na FAT32 a z5 na NTFS nepomohl.Porad chyba pri nacitani OS :( OPravdu nikdo nevi cim by to mohlo bejt ?
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Nemáš možnost vyzkoušet v tom kompu instalaci na jinej disk ?
Goldnoob team proud member!
Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

Příspěvek od Skeeter »

Bohuzel nemam :( i kdyz mozna bych nejaky disk sehnal,ale trvalo by to dyl...Me nejvic zarazi,ze tam Linux funguje bez problemu,ale win proste ne.Uz sem fakt vyzkousel vsechno mozny,ale chova se to porad stejne...Chyba pri nacitani operacniho systemu....a kdyz sem zkousel nahrat ho na FAT tak - Operacni system nenalezen,ale to je asi v poradku.
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

Příspěvek od Skeeter »

Opravdu nikdo nevi jak toto vyresit ? Budu vdecny za jakoukoli radu,uz fakt nevim co jeste vyzkouset.....diky moc
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
sir.morpheus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Deep Shit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sir.morpheus »

Mas to Satu nebo Patu???? A kousne se ti to vzdy na stejnem miste??? popripade mel jsi tam system i pred tim???? Nebo to delas na ten disk poprve??
MOTHER BOARD: EPOX 8RDA3+ rev. 2.1 | CPU: AMD Athlon XP 2500+ @ 3200+ (1,85V) + 3D Coller ULTRA | Memory: Transcend 2x 256 MB DDR400 + 512 MB DDR400 Corsair CL2 | VGA: ATI Original 9500 256 bit. opened 9700 Pro 277/270 @ 370/310 (8 pipelines) + VGA Silencer | HDD: 2x Segate Baracuda 80GB + Maxtor 80GB | MONITOR: LG Flatron F900P 19¨ | Zdroj: Chill Inovation 400W | Case modding
MOTHER BOADR: Asus p5Q Pro |CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - 3GHz@3,6GHz (zatim) + Noctua NH-C12P |Memory: 2x2GB DDR2 A-Data | VGA: ASUS EAH4850 TOP/HTDI 512MB 750/1200 + Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2) | HDD: 2x Segate Baracuda 80GB, 1x Maxtor 80GB, 1x WDC 610GB | Zdroj: Blue StormII
NB: Acer 3022LMi-...zatim NonOC:)
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

Když ten disk formátuješ, formátuješ ho rychle nebo normalně (pomalu) ?
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Zkus jiný BIOS.
Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

Příspěvek od Skeeter »

Ten disk je normalni IDE na kterym jeste rped 14dni behaly normalne XPcka.Je to disk z meho puvodniho PC a system jsem tam instaloval nekolikrat,vzdy bez problemu.Menil jsem nejaky komponenety takze sem si rekl,ze tam kopnu i novy XP,coz uz se mi nepovedlo :) .Jinak formatuju normalne NTFS a pomalu....zkousel jsem i FAT32 a pak z5 na NTFS ale nepovedlo se....Me prave dost prekvapuje,ze tam beha ten Linux naprosto bez problemu takze disk je nejspis v poradku.Jak uz jsem psal,zkousel jsem ruzne prehazovat IDE ksandy,ale to taky nepomohlo....

Add BIOS: tak to bude problem pac vubec nevim co je to za desku....je to nejaka KT333 ale vubec nevim jaka znacka...
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
Spok
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2005

Stejny problem

Příspěvek od Spok »

To Skeeter
Mam stejnej, nebo aspon podobnej problem. Skladam novy pc, davam do nej svuj starej hdd (naformatovanej do ntfs a rozdelenej na dva disky), ale po prvotnim kopirovani souboru a prvnim restartu mi napise "chyba pri nacitani operacniho systemu". Zkousel jsem pak hdd znovu zapojit do staryho pc a nachaziho, stejne jako ten novej, naprosto v poradku a dokonce na nem jsou skopirovany vsechny ty soubory z winxp cd. Dal jsem zkousel napojit svuj starej systemovej disk do novyho pc (jestli nezacne bootovat do funkcniho os), ale pise neco jako "chyba pri cteni". Dalsi pokus byl, ze jsem napojil do staryho pc jenom ten hdd, kterej chci dat do novyho (je na nem ta nedokoncena insatalce win), ale pise, ze z toho nemuze cist (presne si tim jistej nejsem).

Budu ti moc vdecny, pokud se jeste ozves a napises, co se ti s tim podarilo udelat.
Spok
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2005

Re: Stejny problem

Příspěvek od Spok »

Spok píše:To Skeeter
Mam stejnej, nebo aspon podobnej problem. Skladam novy pc, davam do nej svuj starej hdd (naformatovanej do ntfs a rozdelenej na dva disky), ale po prvotnim kopirovani souboru a prvnim restartu mi napise "chyba pri nacitani operacniho systemu". Zkousel jsem pak hdd znovu zapojit do staryho pc a nachaziho, stejne jako ten novej, naprosto v poradku a dokonce na nem jsou skopirovany vsechny ty soubory z winxp cd. Dal jsem zkousel napojit svuj starej systemovej disk do novyho pc (jestli nezacne bootovat do funkcniho os), ale pise neco jako "chyba pri cteni". Dalsi pokus byl, ze jsem napojil do staryho pc jenom ten hdd, kterej chci dat do novyho (je na nem ta nedokoncena insatalce win), ale pise, ze z toho nemuze cist (presne si tim jistej nejsem).

Budu ti moc vdecny, pokud se jeste ozves a napises, co se ti s tim podarilo udelat.
zapomnel jsem na svoji konfiguraci:
Novy pc - Opteron 144, DFI Infinity NF4 Ultra, Seagate 120GB, GF6200, Fortron 350W, 1GB 433 Kingmax
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Ales AM
Nováček
Nováček
Registrován: 29. říj 2005

Instalace

Příspěvek od Ales AM »

Zdravím mohl by mi někdo poradit matm takový problem ,při instalaci hry zatim připad Farcry orig. a nebo instalace z imiče se spusti instalacní program Windiws ale po chvíli spadne a objeví se hlaska 1628 Failed to complete installation mohl by mi nekdo poradit co stim delat? díky
:(
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Instalace

Příspěvek od Shit »

Ales AM píše:instalace z imiče
Viz pravidla fóra.... Originálky na to netrpí....
Cpk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: SKALICA "SR"
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri instalaci

Příspěvek od Cpk »

Skeeter píše:Zdravim,
mam tento problem:Snazim se na svuj druhy PC naisntalovat WinXP SP2 CZ bohuzel mi vzdy pri dokopirovani tech prvnich souboru po naslednym restartu napise : Chyba pri nacitani Operacniho systemu.... uz sem tento problem nekolikrat resil a to vetsinou pouzitim jineho CD bohuzel ted uz sem zkusil asi 5 ruznych Win od vsech ruznych kamaradu :) ale vzdy to same....Zkousel jsem i ruzne prohazovat IDE kabely ale taktez bez uspechu...ma nekdo nejaky napad cim by to mohlo bejt ?

btw:Kdyz sem tam nainstaloval Mandrake Linux 10.0 tak behal bez problemu...bohuzel PC neni pro me a budoucimu uzivately je Linux na nic :(
mne to robilo ties podobne problemy,,ja som musel w biose prehodit cas nejaky medzi 13. septembra - 31. decembra,,a a len w roku ale newiem ci to je tym....môzes to skusit...
Helstik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2005
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helstik »

ma sto spravne nastavene?Master, nebo master with slave?
CPU: i7-950, CPU FAN: Noctua NH-C12P, MB: Gigabyte GA-X58A-UD3R (rev.2.0), RAM: Patriot 12GB Extreme Viper (kit 3x 2GB) 1600MHz
, HDD: Kingston 64GB SSD Now V+100, Kingston 120G SSD KC, 4x2T WDC WD20EARS v RAID 10, DVD: 1xSamsung SH183A,Creative Sound Blaster X-Fi Titanium OEM, VGA: Sapphire Radeon HD 5870 1GB, CASE: Thermaltake Armor VA8000BWS, POWER: Corsair Professional Gold AX850 850W, LCD: Samsung SyncMaster P2450H 24"
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“