Aktivizace WinXP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Aktivizace WinXP

Příspěvek od wendy »

Budu asi muset provést reinstalaci OS WinXP a nevím, jestli po mně systém nebude chtít nový aktivizační kód. Někde na netu jsem kdysi četl článek, že pro takové případy postačí si schovat nějaký soubor a ten pak použít v nové instalaci.
Nevíte, jak se k tomu článku dostat?
Děkuji za brzkou informaci.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

pokud jde jen o reinstalaci na identickém hardwaru, asi bych normálně zavolal na MS a dostal od nich novej aktivační kód, tady bych problém neviděl
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Jsou to soubory "wpa.dbl" a "wpa.bak" v system32. Více tady:

Kód: Vybrat vše

http://aumha.org/win5/a/wpa.php
nebo tady

Kód: Vybrat vše

http://netsecurity.about.com/od/windowsxp/qt/aaqtwinxp0829.htm
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Příspěvek od wendy »

Shit (fuj !!!): děkuji za odkazy, jsou tam vskutku hutné informaci hodné ke zkopírování a nejlépe v tištěné podobě k prostudování. Existenci souborů wpa.dbl a wpa.bak si doma ověřím a při příští reinstalaci (mohla by proběhnout bez nutnosti opětovné aktivace) a hlavně při nové instalaci (na zformátovaný oddíl HDD v PC systému se stejným HW složením) vyzkouším. Mám totiž instalační CD pro WinXP Pro SP1 s vyčerpaným počtem instalací a musím mít "prošlápnutou" cestu, jak dál v případě nutnosti reinstalací a nových instalcí na stávajícím, popř. mírně inovovaném a popř. zcela novém HW.
Diskuse na moje téma může vesele pokračovat.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

wendy píše:.....
Pokud budeš i formátovat, tak pak nezapomeň změnit i "Volume ID".
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“