FAQ: Aktivace Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

hafca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2003

Příspěvek od hafca »

No alespoň že tak. Dělat pokaždý novou instalaci a registraci, když mám novější ovladače mě už nebaví. Spíš mi zajímá, proč se to dějě.
ASUS Z170 pro Gaming, Intel Core i5-6500 3.2GHz, SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4, SSD Kingston HyperX Savage - 480GB, Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz CL15, Western Digital WD6400AAKS - 640GB SATA II, Western Digital WD1002FAEX 1000GB sataIII, Plextor PX-L890SA, Mionix Naos 7000, MSI R9 380 Gaming 4G, BenQ GW2320, Enermax MODU82+ 525W.
zmetek
Nováček
Nováček
Registrován: 11. dub 2007

Příspěvek od zmetek »

Cau, zajimolo by me jak by se chovali legal WinXP, kdybych je nainstaloval na 2 PC. Mam licenci na 1 PC samozrejme. Oba pocitace by byli k intrenetu pripojeny pres 1 IP adresu. Muze Microsoft neco zjistit? Budou mi chodit Win bez problemu a s aktualizacema? Predem se omlouvam jestli to tu nekde je, nenasel sem to. Diky
D00M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2005
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D00M »

legální je 1 licence na 1 PC (leda bys měl multilicenci). takže instalací na dva porušíš licenční podmínky.
mrtvola: A64 x2 3800+ (Toledo E6) | Arctic Cooling Freezer 64 Pro | Asus A8R-MVP (xPress 1600) | 4x 1GB Kingston DDR-400 | Leadtek GF 8600 GT | Accelero S1 | LG GSA 4163B (pude z domu)
živola: i5 2400 | box | Gigabyte GA-P67-DS3-B3 | 2x Kingston 4GB 1600 | Gigabyte HD 6770 | SpinPoint 250 GB SATA + 500 GB SATA + 1TB SATA + 1,5 TB SATA | Samsung SH222 AB | Samsung T220 | Genius 5050 + 2x 16W repro | Win Seven RTM

Doom bloguje, poslouchá muziku, chová bílého Supa a silničku.
zmetek
Nováček
Nováček
Registrován: 11. dub 2007

Příspěvek od zmetek »

jasne ze porusim, ale jde mi o to jestli to Microsoft zjisti a bude to hlasit nelegalni okna...
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

zmetek píše:jasne ze porusim, ale jde mi o to jestli to Microsoft zjisti a bude to hlasit nelegalni okna...
po instalaci OS to chce registraci po internetu, MS si zjisti konfiguraci PC
zmetek
Nováček
Nováček
Registrován: 11. dub 2007

Příspěvek od zmetek »

ok, dik, takze takova instalace by nebyla dobrym resenim, ja prave nevedel jestli si to kontroluje hw nebo jen IP adresu...
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Příspěvek od CZDaywalker »

zmetek píše:ok, dik, takze takova instalace by nebyla dobrym resenim, ja prave nevedel jestli si to kontroluje hw nebo jen IP adresu...
Aktivace je zcela anonymni, jen pri aktivaci se TI vytvari Aktivacni ID, ktere se generuje z Windows a s HW pocitace. Behem procesu aktivace lze takto zjistit, zda dana kopie se nekde uz nainstalovala, ci se jedna o reinstalaci apod...
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Příspěvek od CZDaywalker »

Dex_Holland píše:ahoj,je nějakej příkaz do run a nebo commandu ,kterej mě pak ukáže kolik zbejvá dní do aktivace win xp?
oobe/msoobe /a
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Příspěvek od CZDaywalker »

hafca píše:Někdo to tady zmiňoval přede mnou, ale žádná reakce. Zkusím to teda pro změnu já. Nainstaloval jsem nové ovladače na grafiku a po restartu na mě vyběhne hláška, že došlo k výrazné změně HW konfigurace a musím znovu aktivovat wokna. Už mi s tím s..., není to poprvé, já snad si ty ofic wokna cracknu, abych od tohodle měl pokoj.
Má někdo nějaké vysvětlení, nebo nápad jak to řešit? Není přece možné po každé instalaci ovladačů dávat registrovat wokna.
Tohle si holt Windows generuji sami, do jake miry se Windows zmenily natolik, ze vyzaduji reinstalaci...
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Příspěvek od CZDaywalker »

MD píše:Mam problem. Na instaloval sem widle a že je aktivuju, ale nechtělo me to aktivovat, protože prý sem překročil počet aktivací. Je pravda že sem to instaloval několikrat, ale pořad na stejnej počítač (nemužu za to že se mě pořad se*e). Ono je to nějak omezeny? Jestly jo tak to sou pěkny vyděrači :evil: .
Nic se nedeje. Vse je v poradku, jen je potreba provest po kazde reinstalaci proste znova aktivaci. Proc se aktivace provadi se muzes docist zde
Tremor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tremor »

Zdravim, koupil sem si OEM Vistu Ultimate a nainstaloval na svuj komp (jeste neaktivoval). A chci se zeptat, jelikoz planuju vymenit zakladni desku a procak, tim vlastne i IDE radic a NIC a ja nevim co jeste. Pujde to pak znovu aktivovat?

A jeste otazku trochu offtopic:
Mam notes s licencnim stitkem WinXPpro ale original CD je znehodnoceny a nelze ho pouzit. Nyni potrebuju preinstalovat a nemam cim. Da se od MS ziskat nahradnio originalni kopie, nebo se da pouzit nejaka image treba pres CloneCD ?
Tak jde čas...
386/40Mhz>486/100Mhz>486/133Mhz>AMDK5/150Mhz>AMDK6II/266Mhz>AMDK6II/450Mhz>AMDK6III/500Mhz>
AMDduron750Mhz>AMDDuron933Mhz>AMDDuron1000Mhz>AMDAthlon/1800+>AMDAthlon/2500+
AMD Rulezz
D00M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2005
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D00M »

Tremor píše:Zdravim, koupil sem si OEM Vistu Ultimate a nainstaloval na svuj komp (jeste neaktivoval). A chci se zeptat, jelikoz planuju vymenit zakladni desku a procak, tim vlastne i IDE radic a NIC a ja nevim co jeste. Pujde to pak znovu aktivovat?
OEM je sice vázaná na konkrétní desku, takže ti na jiné aktivovat půjde - MS ještě nemá v databázi ID té staré. otázka ale je, jestli je to legální
mrtvola: A64 x2 3800+ (Toledo E6) | Arctic Cooling Freezer 64 Pro | Asus A8R-MVP (xPress 1600) | 4x 1GB Kingston DDR-400 | Leadtek GF 8600 GT | Accelero S1 | LG GSA 4163B (pude z domu)
živola: i5 2400 | box | Gigabyte GA-P67-DS3-B3 | 2x Kingston 4GB 1600 | Gigabyte HD 6770 | SpinPoint 250 GB SATA + 500 GB SATA + 1TB SATA + 1,5 TB SATA | Samsung SH222 AB | Samsung T220 | Genius 5050 + 2x 16W repro | Win Seven RTM

Doom bloguje, poslouchá muziku, chová bílého Supa a silničku.
Tremor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tremor »

D00M píše:
Tremor píše:Zdravim, koupil sem si OEM Vistu Ultimate a nainstaloval na svuj komp (jeste neaktivoval). A chci se zeptat, jelikoz planuju vymenit zakladni desku a procak, tim vlastne i IDE radic a NIC a ja nevim co jeste. Pujde to pak znovu aktivovat?
OEM je sice vázaná na konkrétní desku, takže ti na jiné aktivovat půjde - MS ještě nemá v databázi ID té staré. otázka ale je, jestli je to legální
Psal jsem "znovu aktivovat" tim myslim ze stavajici sestavu aktivuji a pak az vymenim desku, tak jestli to pujde aktivovat znovu. Pochopil jsem zde z diskuze ze by to po telefonu jit melo?

Jinak pokud bych to s touhle deskou neaktivoval ale az s tou novou, tak by to legalni urcite bylo protoze proc by jinak byla ta lhuta 30ti dnu na vyzkouseni?
Tak jde čas...
386/40Mhz>486/100Mhz>486/133Mhz>AMDK5/150Mhz>AMDK6II/266Mhz>AMDK6II/450Mhz>AMDK6III/500Mhz>
AMDduron750Mhz>AMDDuron933Mhz>AMDDuron1000Mhz>AMDAthlon/1800+>AMDAthlon/2500+
AMD Rulezz
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

ano po telefonu to půjde.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Tremor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tremor »

zombux píše:ano po telefonu to půjde.
Nadhera, dekuji ! :wink:

A jeste dotazek, Mam notes Toshiba dotazenej ze statu a jsou na nem WinXP pro. Problem je ze je potrebuju preinstalovat a nemam original cd Windows :( . Muzu nainstalovat nejakou co je bezne ke stazeni na znamych mistech (torrent, dc++, rapid.....) a nacpat do ni klic ktery je nalepen ze spod notesu s tim, ze bude Windows oficalne legalni. Myslim tim ze pujdou aktualizace vcetene tech geniune overeni a tak...? Nebo kde mam sehnat Windows CD?
Tak jde čas...
386/40Mhz>486/100Mhz>486/133Mhz>AMDK5/150Mhz>AMDK6II/266Mhz>AMDK6II/450Mhz>AMDK6III/500Mhz>
AMDduron750Mhz>AMDDuron933Mhz>AMDDuron1000Mhz>AMDAthlon/1800+>AMDAthlon/2500+
AMD Rulezz
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

to taky není problém. chce to jen vzít správnou verzi - nejde nahodit XP Home s klíčem z Professional a naopak. originální CD Windows stojí pár stovek a je to zbytečnost, důkaz pravosti je samolepka a eventuelně kupní doklad, u notebooků se médium nijak neřeší.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Příspěvek od CZDaywalker »

Tremor píše:
zombux píše:ano po telefonu to půjde.
Nadhera, dekuji ! :wink:

A jeste dotazek, Mam notes Toshiba dotazenej ze statu a jsou na nem WinXP pro. Problem je ze je potrebuju preinstalovat a nemam original cd Windows :( . Muzu nainstalovat nejakou co je bezne ke stazeni na znamych mistech (torrent, dc++, rapid.....) a nacpat do ni klic ktery je nalepen ze spod notesu s tim, ze bude Windows oficalne legalni. Myslim tim ze pujdou aktualizace vcetene tech geniune overeni a tak...? Nebo kde mam sehnat Windows CD?
Dle licence by se melo pouzit to, co Ti dal System Builder ( SB) . Pokud to k dispozici nemas, je mozne se obratit na lokalni zastoupeni SB a pozadat jej o pomoc.
Klice a media ( OEM) jsou k sobě vázany v tom smyslu, že to buď nemusí vůbec klíč při instalaci vzít, nebo se nepovede aktivace nebo se objevi aktivační smyčka.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

CZDaywalker píše:Dle licence by se melo pouzit to, co Ti dal System Builder ( SB) . Pokud to k dispozici nemas, je mozne se obratit na lokalni zastoupeni SB a pozadat jej o pomoc.
SB tě většinou pošle do míst kam slunce nesvítí, tahle služba je těžce nadstandardní. podle mých zkušeností to stejně dopadne tak, že SB ti dá přepálené médium, stejné jako se prodává k desktopům
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Příspěvek od CZDaywalker »

zombux píše:
CZDaywalker píše:Dle licence by se melo pouzit to, co Ti dal System Builder ( SB) . Pokud to k dispozici nemas, je mozne se obratit na lokalni zastoupeni SB a pozadat jej o pomoc.
SB tě většinou pošle do míst kam slunce nesvítí, tahle služba je těžce nadstandardní. podle mých zkušeností to stejně dopadne tak, že SB ti dá přepálené médium, stejné jako se prodává k desktopům
Je to mozne, ale SB ma na krabici se SB jasne dany podminky podpory. To samy maji i SB s MS uzavreny. Vzdycky je nejaka moznost, jak se toho dopatrat. To ze SB na to kaslou je spatny, ale nic na tom nemeni to, ze to delat maji.
MaxPinc
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. lis 2006

Příspěvek od MaxPinc »

Zdravím. Mám dotaz ohledně instalace a aktivace win xp home. Koupil jsem starší notebook i s nálepkou na win xp home. Problém je v tom, že noťas má zformátovaný disk. Instalační cd jsem sehnal, nainstaloval, zadal klíč uvedený na nálepce a teď mne čeká aktivace. Jde mi o to, jestli bude nějaký problém s aktivací. Při instalaci jsem zadal svoje jméno. :? Díky za každou radu. :oops:
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“