FAQ: Odstranění starých zařízení a jejich ovladačů z XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

FAQ: Odstranění starých zařízení a jejich ovladačů z XP

Příspěvek od zombux »

Pokud jste třeba měnili síťovou kartu a štve vás že se nová karta hlásí jako #2 a ta stará nejde nijak zničit, zkuste tohle:

ovládací panel systém, karta upřesnit, dole jsou proměnné prostředí. přidejte tuhle proměnnou:

devmgr_show_nonpresent_devices

a nastavte její hodnotu na 1.

Koukněte do správce zařízení, pomocí menu zobrazit zobrazte i skrytá zařízení a možná uvidíte zajímavé věci, jako třeba tiskárny nebo scannery které už vám dávno neříkají pane, ale windows na ně pořád nechtějí zapomenout... není nic snazšího než je odinstalovat...

//Edited by: pavel.minarik, díky za info, myslím, že se to zaslouží určité zvýraznění

//Edit by zombie: zapomněl jsem zdůraznit že je potřeba zobrazit i skrytej hardware, sorry :oops:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Příspěvek od NoTHX »

je take potreba zduraznit ze neni zrovna vhodne odebrat vsechny "skryte" zarizeni, odebirejte jen to co vas zovna s*** (tiskarny, sitofky, atd), abyste se potom nedivili... ;-)
istefank
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: Ivánka pri Nitre

Příspěvek od istefank »

Mne to akosi nefunguje s tým odstránením čísla za zariadením??? :(
Abit NF8, AMD Athlon 64 3000+, 1024 MB PC3200 CL2,5 Kingston, SATA 80GB WD, MSI FX5700LE 622MHz/382MHz,
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

istefank píše:Mne to akosi nefunguje s tým odstránením čísla za zariadením??? :(
Jakého čísla, prosím tě? :shock:
Toshiba Satellite
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

istefank píše:Mne to akosi nefunguje s tým odstránením čísla za zariadením??? :(
Mně taky ne....
istefank
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: Ivánka pri Nitre

Příspěvek od istefank »

Pokud jste třeba měnili síťovou kartu a štve vás že se nová karta hlásí jako #2 a ta stará nejde nijak zničit, zkuste tohle:

ovládací panel systém, karta upřesnit, dole jsou proměnné prostředí. přidejte tuhle proměnnou:

devmgr_show_nonpresent_devices

a nastavte její hodnotu na 1.

Tohoto čísla :wink:
Abit NF8, AMD Athlon 64 3000+, 1024 MB PC3200 CL2,5 Kingston, SATA 80GB WD, MSI FX5700LE 622MHz/382MHz,
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavduf »

No tak kartu vytáhni ze slotu, proveď výše zmíněnou operaci a znovu kartu nainstaluj.
Mně to fungovalo.
Toshiba Satellite
Delited.Dragons
Černá karta
Černá karta
Registrován: 29. dub 2005

Příspěvek od Delited.Dragons »

mám dotaz, kompletně jsem reinstaloval Xp proff. s formátem, nahrál VIA drivery a když jsem chtěl odebrat grafickou kartu kterou našly XP čka tak to nešlo, nějakejch 5 nesmyslnejch správ se mi tam objevilo a pk restart, po restartu tam zas byl.Tak jsem stáhnul z webu nvidia nové a přepsal je.
cabman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2005
Bydliště: Prčice

Re: FAQ: Odstranění starých zařízení a jejich ovladačů z XP

Příspěvek od cabman »

zombux píše:...první příspěvek...
Funguje to a je to super. Dnes jsem to spustil na 1.5 roku starých windowsXP a už si ani nepamatuji, že jsem taková hw měl doma :o
Jsem pro přesměrování pctuning na google. Na co forum? Když se člověk na něco zeptá tak mu nějakej "inteligent" odpoví že si to má najít v google. V google je všechno a konečná odpověď na vše je google.
sekalno.1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. říj 2004
Bydliště: Kósek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

PRO LAMY

Příspěvek od sekalno.1 »

Je to skvělý ale pro lamy dost tuhý na skousnutí hodilo by se třeba něco jako.

START/NASTAVENÍ/OVLÁDACÍ PANELY/SYSTÉM/(karta) HARDWARE/SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ - ZOBRAZIT - ZOBRAZIT SKRYTÁ ZAŘÍZENÍ.

PROMĚNNÉ PROSTŘEDÍ jsou dvě SYSTÉMOVÁ nebo UŽIVATELSKÁ?
Kam to napsat.

Za absolutní lamu se nepovažuji i když si někdo může myslet opak (JEHO PROBLÉM) ale opravdu nevím???
Průměr - AMD athlon x2 7750 KUMA 2,7BE / GIGABYTE GA-MA790GP-DS4H /
Kingston HyperX 2GB 1066MHz / Sapphire ATI Radeon HD 5750 NEHONIM SE ZA SCORE 3D MARKU XX CHCI HRÁT SKLÁDÁM PC PRO LAMY
pavduf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO LAMY

Příspěvek od pavduf »

sekalno.1 píše:Je to skvělý ale pro lamy dost tuhý na skousnutí hodilo by se třeba něco jako.

START/NASTAVENÍ/OVLÁDACÍ PANELY/SYSTÉM/(karta) HARDWARE/SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ - ZOBRAZIT - ZOBRAZIT SKRYTÁ ZAŘÍZENÍ.

PROMĚNNÉ PROSTŘEDÍ jsou dvě SYSTÉMOVÁ nebo UŽIVATELSKÁ?
Kam to napsat.

Za absolutní lamu se nepovažuji i když si někdo může myslet opak (JEHO PROBLÉM) ale opravdu nevím???
Do systémových...
Toshiba Satellite
Maxximm
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2005

Příspěvek od Maxximm »

Tak jsem to zkusil a můžu říct, že to funguje, i když jsem nedočetl do konce vlákna a tu novou proměnnou nacpal do uživatelských místo do systémových. Takže funkční je obojí.
Fallen-one
Nováček
Nováček
Registrován: 02. pro 2004

Příspěvek od Fallen-one »

A kde najdu to PROMĚNNÉ PROSTŘEDÍ (ať už systémové nebo uživatelské)
prosím postup pro lamy...
t0m4s3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Martin SR, Brno CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od t0m4s3 »

Fallen-one píše:A kde najdu to PROMĚNNÉ PROSTŘEDÍ (ať už systémové nebo uživatelské)
prosím postup pro lamy...
Obrázek

Obrázek

Obrázek
AMD X2 4200+ (2530MHz)GIGABYTE K8NS-939A-DATA 2x1024MB DDR400 3-4-4-8 Leadtek A7600GS @ 485/470WD2500KS + Seagate 120 + Seagate 80Enermax Noisetaker 420WNEC 3520ACoolermaster Centurion 5 + Scythe KAMABAY + Akasa AK-FC-03Logitech MX510Logitech UltraXLogitech Formula Vibration FeedbackLG L1740BQCreative Inspire T5900watercooled by eRty & Eheim Compact 150 & NexXxoS HC 240-LE & Glacial 120mm Duo & Krabica od vlasskeho salatu (special thx to MadCap)
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

ja som mal problem ze ked som chcel odinstalovat nejaku sucast USB Wi-Fi tak mi to napisalo ze sa to neda odstranit bo je to sucastou systemu... a vzdy pri starte systemu to chce nainstalovat tu Wi-Fi uz som to mal v spravcovi zariadeni nainstalovane 3x!!! co mam spravit aby to islo odstranit a aby mi to zakazdym ked spustim PC nechcelo instalovat??? premenne prostredie mam nastavene podla 1. postu.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Kód: Vybrat vše

http://support.microsoft.com/kb/315539
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: FAQ: Odstranění starých zařízení a jejich ovladačů z XP

Příspěvek od Shit »

Tento postup platí (je zcela funkční) i v operačních systémech Win Vista a Win 7. :)
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“