Windows Server 2012 Foundation ROK

Problémy týkající se ostatních systémů, např. Windows Server, atd.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Dr.Buba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od Dr.Buba »

Zdarec, prisel jsem si pro radu. Dostal jsem vyrazeny server HPE ProLiant ML310e Gen8, ktery ma licencni stitek. V serveru po hackerskem utoku havarovaly disky a dal se to neresilo. Server jsem dostal tedy bez disku a abych ho vyzkousel, tak jsem vypnul RAID a spustil ho s jednim diskem. Stahl jsem z webu MS iso Windows Server 2012, ale pri instalaci mi to nevzalo licencni cislo. Na stitku mam Windows Server 2012 Foundation ROK. Vite nekdo, jak z toho ven? Je realne to nekde sehnat a ten stroj rozbehat jako server? Nebo jen instalaci klasickych Widli nebo Linuxu? Dekuju.
MB:ASUS Z77-A; CPU:i5 2500K@4.5GHz water cooled by HeatKiller rev. 3.0; RAM:Kingston+Corsair 4x4GB CL9 1600Mhz; GPU:GTX 780; HDD's:Samsung 850 256GB + ADATA 1TB NVMe Blu-Ray:BD-RE BH08LS20; LCD:24" HP ZR24w; Sound:Audigy 4; PSU:Corsair TX750w; CASE:Thermaltake Armor
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od zsdx »

Zrovna tahle edice potrebuje svoji specialni instalacku, protoze byla vazana na HW vyrobce. Asi bych ji jeste nekde nasel, protoze provozuji ten samy server. A pokud se nepletu, HP mi muselo poslat jinou, protoze nesedelo "HP" na DVD a "HPE" v BIOSu.
Nebo muzes koupit plnotucnej Server 2019, druhotnou licenci.
Dr.Buba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od Dr.Buba »

Ahoj, poslu Ti SZ. Popravde kupovat novou licenci mi u tehle masiny prijde jako nesmysl, to bych si pro tu licenci asi postavil nejake lepsi zelezo.
MB:ASUS Z77-A; CPU:i5 2500K@4.5GHz water cooled by HeatKiller rev. 3.0; RAM:Kingston+Corsair 4x4GB CL9 1600Mhz; GPU:GTX 780; HDD's:Samsung 850 256GB + ADATA 1TB NVMe Blu-Ray:BD-RE BH08LS20; LCD:24" HP ZR24w; Sound:Audigy 4; PSU:Corsair TX750w; CASE:Thermaltake Armor
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od zsdx »

Dobra, zkusim se podivat.
Jinak zatim na overeni funcnosti HW muzes preci rozjet tu 2012 trial, bez zadani cisla.
Dr.Buba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od Dr.Buba »

Jako trial mi to bezi, zda se to OK. Koupim si nove disky do NASu a stare supnu do serveru. Snad se mi povede nastavit RAID, zda se to trochu slozitejsi nez u PC.
MB:ASUS Z77-A; CPU:i5 2500K@4.5GHz water cooled by HeatKiller rev. 3.0; RAM:Kingston+Corsair 4x4GB CL9 1600Mhz; GPU:GTX 780; HDD's:Samsung 850 256GB + ADATA 1TB NVMe Blu-Ray:BD-RE BH08LS20; LCD:24" HP ZR24w; Sound:Audigy 4; PSU:Corsair TX750w; CASE:Thermaltake Armor
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od python.p »

Je na to milion návodů, není to nic težkého. :)

Nicméně s licencí jsem měl taky problém, nakonec jsem prostě koupil "plnou" verzi a hotovo. Protože najít na stránkách fujitsu image na jejich server.. no po půl hodině jsem to vzdal. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Dr.Buba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od Dr.Buba »

Neni na to zadny navod, potrebuju konkretni image. Nejsem na hlavu, abych si kupoval licenci na stroj o hodnote nula, ktery je licencovany a muzu to resit jinak.
MB:ASUS Z77-A; CPU:i5 2500K@4.5GHz water cooled by HeatKiller rev. 3.0; RAM:Kingston+Corsair 4x4GB CL9 1600Mhz; GPU:GTX 780; HDD's:Samsung 850 256GB + ADATA 1TB NVMe Blu-Ray:BD-RE BH08LS20; LCD:24" HP ZR24w; Sound:Audigy 4; PSU:Corsair TX750w; CASE:Thermaltake Armor
motorolarulez
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2004
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od motorolarulez »

Netusim, kolik si za to HP rekne, ale o instalacky muzes pozadat zde :

https://ebiz3.mentormediacorp.com/HPEDG ... r_Creation

V druhem kroku to po tobe bude chtit COA (licencni stitek), od toho se pak odviji dalsi moznosti.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od python.p »

Dr.Buba píše:Neni na to zadny navod, potrebuju konkretni image. Nejsem na hlavu, abych si kupoval licenci na stroj o hodnote nula, ktery je licencovany a muzu to resit jinak.
Taky jsem nad tím taklhe přemýšel, ale nakonec jsem zjistil, že když vemu čas, který jsem tomu investoval... byla koupě licence rozhodně levnější. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od zsdx »

Nasel jsem 'image' ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dr.Buba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od Dr.Buba »

Psal jsem Ti SZ, dosla?
MB:ASUS Z77-A; CPU:i5 2500K@4.5GHz water cooled by HeatKiller rev. 3.0; RAM:Kingston+Corsair 4x4GB CL9 1600Mhz; GPU:GTX 780; HDD's:Samsung 850 256GB + ADATA 1TB NVMe Blu-Ray:BD-RE BH08LS20; LCD:24" HP ZR24w; Sound:Audigy 4; PSU:Corsair TX750w; CASE:Thermaltake Armor
Dr.Buba
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Server 2012 Foundation ROK

Příspěvek od Dr.Buba »

Jestli to nekomu pomuze, tak na teto strance se da objednat nove instalacni medium. Chteji pro dokonceni objednavky vyfotit licencni stitek a zaslat mailem. https://ebiz3.mentormediacorp.com/HPEDGRCR/ Link primo na novou zadost. https://ebiz3.mentormediacorp.com/HPEDG ... r_Creation
MB:ASUS Z77-A; CPU:i5 2500K@4.5GHz water cooled by HeatKiller rev. 3.0; RAM:Kingston+Corsair 4x4GB CL9 1600Mhz; GPU:GTX 780; HDD's:Samsung 850 256GB + ADATA 1TB NVMe Blu-Ray:BD-RE BH08LS20; LCD:24" HP ZR24w; Sound:Audigy 4; PSU:Corsair TX750w; CASE:Thermaltake Armor
Odpovědět

Zpět na „Windows Server a ostatní“